مصرف آلو بخارا زرد در بارداری رنگ چشم های نوزاد را روشن می کند

آلو و آلو بخارا زرد برای پیشگیری از سرطان به ویژه سرطان سینه، دستگاه گوارش و مجاری تنفسی مفید است. آنتوسیانین ها که رنگدانه های آبی مایل به قرمز در این میوه شاداب هستند، با پاک کردن رادیکال های آزاد موجود در برابر سرطان محافظت می کنند.

ویتامین A که به وفور در آلو یافت می شود به عنوان محافظت کننده در برابر سرطان دهان و حفره شناخته شده است. آلو به ویژه در پیشگیری از سرطان سینه مفید است.

قدرت آنتی اکسیدانی آلو بخارا و مواد مغذی گیاهی آن رشد سلول های سرطان سینه را متوقف می کند اما سلول های سالم را از بین نمی برد.

آلو منبعی غنی از ویتامین‌ها، به‌ویژه ویتامین A است. ویتامین A برای سلامت چشم‌ها و بینایی تیزبین مهم است و از دژنراسیون ماکولا محافظت می‌کند. آلو بخارا منبع غنی کاروتنوئید زآگزانتین است.

آلو بخارا زرد

آلو نه تنها غشای چشم را سالم نگه می دارد، بلکه از ما در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. خوردن آلو می تواند سلامت استخوان ها را به ویژه در زنان یائسه تقویت کند.

ویتامین K موجود در آلو توانایی معکوس کردن از دست دادن استخوان در زنان در دوران یائسگی را دارد. به دلیل وجود مقدار زیادی ترکیبات فنلی و فلاونوئیدی موجود در آن، به غیر از ویتامین K، می تواند از دست دادن استخوان را معکوس کند.

آلو بخارا همچنین حاوی بور است که نقش مهمی در استخوان سازی ایفا می کند و به طور فعال در حفظ تراکم استخوان و نگهداری عمومی شرکت می کند.

آلو بخارا و آلو دارای توانایی افزایش یافته برای کمک به جذب آهن در بدن هستند. این توانایی به دلیل محتوای بالای ویتامین C در این میوه است. آهن موجود در آلو بخارا برای تشکیل گلبول های قرمز یا گلبول های قرمز خون بسیار مفید است.

گردش خون را در بدن بهبود می بخشد و از کم خونی جلوگیری می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.