پارچه پلی استر ورزشی به چربی سوزی در حین ورزش کمک می کند

پنبه بیشتر از پلی استر تنفس می کند و همچنین بسیار ضد حساسیت است. کسانی که پوست حساس دارند 100 درصد پنبه را بهتر از پلی استر تحمل می کنند.

با محبوبیت فزاینده محصولات ارگانیک، می توانید پارچه پنبه ای را پیدا کنید که با پردازش شیمیایی بسیار کمی ساخته شده است. پلی استر نسبت به پنبه در برابر چروک و لکه مقاوم است و کمتر محو می شود.

پلی استر می تواند به پوست بچسبد، برخلاف پنبه که در برابر پوست احساس خوبی دارد. پارچه پلی استر ورزشی سریعتر از پنبه خشک می شود. پارچه های پنبه ای پس از اولین شست وشو جمع می شوند مگر اینکه قبلاً در برابر آن درمان شده باشند.

پلی استر منقبض نمی شود و شکل خود را بهتر از پنبه حفظ می کند. پلی استر بیشتر از پنبه به درها می چسبد، بنابراین باید بیشتر شسته شود. بیرون آمدن درهای بدنه حتی پس از شستن نیز سخت است.

پنبه بسته به نحوه رشد آن می تواند یک پارچه پایدار باشد. پنبه ارگانیک از آفت کش های مضر استفاده نمی کند. پنبه زیست تخریب پذیر است، حتی پنبه ای که به طور معمول رشد می کند، در حالی که پلی استر صدها سال طول می کشد تا تجزیه شود.

پارچه پلی استر ورزشی

با این حال، در کشت سنتی پنبه از بیشترین آفت کش ها در بین هر محصولی در جهان استفاده می شود. هر بار که باران می بارد یا گیاه تجزیه می شود، مواد شیمیایی به آب های زیرزمینی و آبراهه های اطراف نشت می کند.

پنبه برای رشد به زمین و آب زیادی نیاز دارد و باید با استفاده از تجهیزات کشاورزی موتوری برداشت شود. بنابراین پنبه به طور کلی به منابع زمین، آب و انرژی قابل توجهی نیاز دارد.

به طور کلی، پلی استر در هر مرحله از تولید خود به محیط زیست آسیب می زند و به ناچار در اکوسیستم ها و اقیانوس های جهان بدون هیچ روش قابل قبولی برای حذف آن تجمع می یابد.

به نظر می رسد ظهور الیاف پلی استر گیاهی گامی در جهت معکوس کردن این وضعیت ناگوار باشد و معرفی حیوان خانگی راهی برای مقابله با زباله های پلی استر و بطری های پلاستیکی ارائه می دهد.

هنوز مشخص نیست که آیا این جایگزین‌ها برای پلی استر مبتنی بر نفت کشش کافی را در بازار نساجی به دست خواهند آورد تا بر اثرات آلاینده پلی استر تأثیر بگذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.