ویژگی های مهم زغال چوب

زغال چوب یک باقیمانده سیاه تیره است که شبیه زغال سنگ است که از کربن تشکیل شده است. می توان آن را با زغال کردن چوب در جایی که اکسیژن را از دست می دهد و آب را از ماده چوب خارج کرد به دست آورد. فرآیند سوزاندن که ماده را بدون تماس با اکسیژن محروم می کند، پسماند کربن ناخالصی به نام زغال چوب بر جای می گذارد. زغال چوب به دلیل اینکه چوب سوخته است، اهداف مختلفی را انجام می دهد.

buy hardwood charcoal

زغال چوب بیش از 30000 سال است که برای غارسازی و پخت و پز استفاده می شود. استفاده از زغال چوب گردو در هنر اهمیت زیادی دارد زیرا می توان از آن برای طراحی و نقاشی استفاده کرد. رایج ترین استفاده از زغال چوب در سرتاسر جهان زغال فشرده به شکل مداد است. زغال چوب انگور نیز وجود دارد که از سوزاندن چوب های چوب به قوام های نرم، متوسط ​​یا سخت برای استفاده در آثار هنری ایجاد می شود. زغال پودری زغالی است که در ذرات بسیار ریز وجود دارد که برای “تن دادن” به نقاشی ها استفاده می شود. استفاده از زغال چوب حتی به سیگار کشیده می شود، زیرا می توان از آن در کشیدن قلیان استفاده کرد، جایی که تکه های زغال چوب روشن روی یک کاسه کوچک تنباکو قرار می گیرد که با یک فویل آلومینیومی پوشانده شده است. زغال سنگ به طور غیر مستقیم تنباکوها را برای کشیدن سیگار گرم می کند.

اجازه دهید در مورد نحوه استفاده از زغال چوب در زندگی روزمره خود با شما در میان بگذاریم:

زغال چوب سوخت عالی است.

ممکن است در مورد فرآیند گرمازایی در کارخانه هایی شنیده باشید که در آن مواد شیمیایی را برای واکنش می سوزانند. بیشتر صنایع از زغال چوب به عنوان سوخت استفاده می کنند زیرا ارزش حرارتی بالاتری نسبت به چوب دارد، دمای اشتعال آن کمتر است، دود سمی منتشر نمی کند و آلودگی هوا کمتری ایجاد می کند. بسیاری از خانه ها زغال سنگ را به عنوان جایگزین ارزان تری برای گاز پخت و پز انتخاب می کنند زیرا مقرون به صرفه تر و در دسترس تر است.

buy charcoal online

زغال ایران

زغال چوب به فرآیند فیلتراسیون کمک می کند.

زغال انواع چوب مثل چوب روسی ارزان قیمت متخلخل است و می تواند سطح مایع و گاز را در خود جذب کند. با توجه به چنین خواصی می توان از آن در فیلتر آب، ماسک های گاز و قرص های ضد معده برای سوء هاضمه استفاده کرد. چوب زغال چوب دارای یک عامل رنگ‌زدایی است که می‌تواند مواد رنگی را جذب کند. به طور گسترده ای برای آماده سازی ارگانیک استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.