واردات انواع زغال فشرده چینی

چه عواملی باعث افزایش واردات انواع زغال فشرده چینی و فروش آنها در بازار کشور شده است؟ آیا این محصولات از نظر کیفیت قابلیت رقابت با نمونه های تولید شده در داخل را دارند؟ کشور چین از جمله بزرگترین تولید کننده انواع زغال فشرده در دنیا است که برای این امر از مواد اولیه ای بجز چوب درختان استفاده می کنند. مواد اولیه ای مانند پوست نارگیل، خاک اره، خاکه زغال، الوار و چوب های غیر قابل استفاده که قیمت تهیه آنها بسیار ارزان تر از چوب درختان جنگلی و باغی است. همین امر در نهایت باعث تنوع بسیار زیاد در تولید زغال فشرده و پایین آمدن نرخ فروش این محصولات شده است.

ایران از جمله بازار هدف انواع زغال فشرده چینی به شمار می رود که شرکت های بازرگانی متعددی در زمینه عرضه و فروش این محصولات فعالیت دارند. زغال فشرده بلوط، زغال فشرده نارگیل و … با برندهای مختلف از جمله نمونه های وارد شده به بازار کشور هستند که به در بسته بندی های ده کیلو گرمی و حتی چیپسی در اختیار مشتریان عمده قرار می گیرند. پایین بودن قیمت، بسته بندی های شکیل و تنوع در اشکال تولید از جمله ویژگی های بازر انواع زغال گردو فشرده وارداتی از چین است که باعث محبوبیت و جایگزینی آنها به جای زغال چوب مرکبات ایرانی شده است.

توليد انواع زغال فشرده با استفاده از مواد اولیه مختلف و کوره های متفاوت سبب تفاوت کیفیت این زغال ها با یکدیگر می شود و به همین دلیل با قیمت های متفاوتی در بازار عرضه می شوند.واردات انواع زغال فشرده چینی

مطالب اختصاصی در مورد زغال

مطالب اختصاصی در مورد زغال زغال کاربردهای زیادی برای آشپزی، استعمال توتون و تنباکو و تهیه سنتی فولاد دارد.
همچنین با استفاده از زغال، ماسک‌های ضد گاز در زمان جنگ جهانی اول تولید می کرده اند که برای تولید آنها با استفاده از قرار دادن زغال در حرارت بسیار زیاد ماده ای تولید می شود که گازهای سمی را به خود جذب می کند و نام این ماده را زغال فعال در نظر گرفتند.
امروزه برای تهیه زغال فعال از روش دیگری استفاده می کنند که در این روش ذغال را از آب بسیار داغی می گذرانند که سبب افزایش سوراخ ها و تخلخل در زغال می شود و حالتی اسفنجی به خود می گیرد و هنگام عبور گاز سمی از این ذغال گاز در درون زغال فعال جذب می شود.
زغال فعال که به نام کربن فعال نیز شناخته می شود مصارف پزشکی بسیار زیادی دارد که بررسی مختصر بعضی از آنها می پردازیم:

جذب سموم:

کربن فعال به دلیل خاصیت جذب سمومی که دارد در بعضی موارد به عنوان پادزهر استفاده می شود و همچنین کربن فعال خاصیت تسکین درد و آرامش بخشی دارد و در موقعیت های خاص به جای استامینوفن و آرامبخش استفاده می شود.

دفع الکل:

زغال فعال قدرت جذب بسیار بالایی دارد و به همین دلیل از آن برای دفع الکل از خون استفاده می کنند و مصرف کربن فعال بعد از نوشیدن الکل سبب جذب مقدار قابل توجهی از الکل خون می شود.

مسمومیت های شدید:

در مواردی خاص که پزشک متخصص تشخیص مسمومیت می دهد مصرف کربن فعال تجویز می شود.

رفع نفخ معده:

پس از بررسی بسیار زیاد دانشمندان در دو کشور مختلف و غذای آنها که با یکدیگر تفاوت زیادی داشتند متوجه شدند مصرف زغال فعال سبب کم شدن نفخ معده و همچنین گاز موجود در معده می شود.

سلامت دهان و دندان:

زغال فعال با جذب کردن سموم موجود در دهان موجب سفید شدن دندان ها می شود و تغییراتی در سطح اسیدی دهان ایجاد می‌کنندکه سبب از بین رفتن باکتری ها و سلامت بیشتر لثه ها می شود.

تصفیه آب:

زغال فعال مواد شیمیایی آب را جذب می کند که موجب تصفیه آب می شود و همچنین زغال فعال کلر و رسوبات موجود در آب را دفع می کند و سبب بهتر شدن کیفیت آب می شود.

کمک به سلامت کبد و کلیه:

زغال فعال در دفع سموم به کلیه ها کمک می کند و همچنین به بهبود بیماری‌های شایع کلیوی کمک شایانی می نماید.

 خاصیت آنتی اکسیدانی:

متخصصان و دانشمندان آمریکایی اعتقاد دارند که ذغال می‌تواند سبب تولید آنتی اکسیدان مصنوعی شود که این آنتی اکسیدان ها از نقاط کوانتومی گرافن موجود در کربن گرفته می‌شوند.
تولید آنتی اکسیدان مصنوعی در بدن می‌تواند سبب تولید بیشتر آنتی اکسیدان طبیعی و مبارزه بیشتر با رادیکال های آزاد شود که موجب درمان، بهبود و کاهش بیماری های اختلالات استرس اکسیداتیو می شود، که این بیماری ها موجب ایجاد آسیب دیدگی مغزی، سکته مغزی و حمله قلبی می باشد.

نگاهی به صنعت زغال در ایران

نگاهی به صنعت زغال در ایران در گذشته با رشد گیاهان در اطراف باتلاق ها و سپس پایان عمر این گیاهان و درختان و سقوط آنها درون باتلاق، این درختان  و گیاهان با گذشت زمان فاسد می شدند و به ماده ای لزج به نام پیت تبدیل می شدند.
این پیت ها در اثر فشار بسیار زیادی که از سطح زمین به آنها وارد می شود تبدیل به یک ماده خشک و سفت می شوند که به آنها زغال سنگ پیت می گویند و هر چه زمان بیشتری از قدمت آن ها بگذرد مرغوبیت این زغال سنگ بیشتر می‌شود و مرغوب ترین نوع زغال سنگ طبیعی آنتراسیت نام دارد.
حجم ذخایر قطعی زغال سنگ در کشور ما حدوداً ۱۱ میلیارد تن می باشد و حجم ذخایر احتمالی ۱.۷ میلیارد تن و ذخایر زمین شناسی در حدود ۱۴ میلیارد تن می باشد که این میزان در بین کشورهای خاورمیانه بالاترین میزان ذخایر زغال سنگ میباشد.
رتبه کشورمان در بین تمام کشورهای جهان از نظر میزان ذخایر قطعی ذغال سنگ ۲۶ و میزان ذخایر کل ۱۲ می باشد که البته بهتر است بدانید که استخراج تنها ۳۰ درصد از این ذخایر صرفه اقتصادی دارد.
زغال سنگ طبیعی دارای دو نوع کک و حرارتی می باشد که از نوع کک در صنایع فولاد و آلیاژها استفاده می شود و نوع حرارتی برای تولید انرژی و برق مورد استفاده قرار می گیرد.
حدود ۴۰ درصد از برق جهان از طریق نیروگاه هایی که با استفاده از زغال سنگ کار می کنند تامین می شود.
امروزه استخراج زغال سنگ در جهان به صورت مکانیزه می باشد اما همچنان در ایران زغال سنگ را با روش سنتی و با استفاده از چوب استخراج می‌کنند.

برای تولید انواع زغال زغال سنگ صنعتی دو روش سنتی و صنعتی وجود دارد.

در روش سنتی که سالیان بسیار زیادی است که از آن استفاده می شود، چوب و هیزم  جمع آوری شده را در فضایی باز می سوزاند.
در این روش گازهایی که در اثر سوزاندن چوب به وجود می آیند از دست می روند.

در روش صنعتی چوب و هیزم را به داخل کوره ی مخصوص و یا دستگاه زغال زنی تولید زغال منتقل می کند و کوره را روشن می کنند.
چوب ها در فضای بسته و با حرارت بسیار زیاد با گذشت زمان معینی تبدیل به زغال می گردند و گازهایی را که در اثر سوختن چوب ها به دست می‌آید را تبدیل به استون و الکل چوب می کنند.
برای تهیه زغال معمولاً از چوب استفاده می‌شود اما می توان از اندام حیوانات، پوست گردو بادام نیز استفاده کرد که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارند.

موارد استفاده از زغال درجه یک

موارد استفاده از زغال درجه یک امروزه مصرف زغال بسیار زیاد می باشد و از زغال علاوه بر مصارف صنعتی برای آشپزی و استعمال قلیان نیز استفاده می شود.
از زغال در صنعت برای تولید برق بسیار استفاده می شود مثلا در کشور آمریکا ۳۰ در صد از برق را با استفاده از زغال سنگ تولید می کنند.
در صنعت بتن و تولید کاغذ از زغال سنگ برای ایجاد گرمای مورد نظر استفاده می کنند.
در صنعت فولاد از زغال کک برای تولید فولاد استفاده می کنند که برای تبدیل زغال سنگ به کک طی فرایندی خاص کربن زغال را به بیش از ۹۰ درصد می رسانند.
زغال کبابی فشرده که با استفاده از آسیاب کردن زغال چوب و ترکیب آن با چسب معمولی  تحت فشار و گرما به دست می آید.
با پرس کردن خاک اره در حرارتی بین ۲۰۰ و ۴۰۰ درجه و افزودن گرد زغال، آهک، خاک اره و پارافین به آن شمش زغال به دست می آید و سپس زغال  را با پوست گردو و خاک اره درون کوره قرار می دهند و پس از گذشت زمان معینی زغال فشرده به دست می آید.
از مزایای استفاده از زغال فشرده این است که بدون بو و گاز است، بدون جرقه می باشد، حرارتش بالاست،  به مدت طولانی می‌سوزد، خاکستر بسیار کمی دارد و مواد شیمیایی در تولید آن استفاده نشده است بنابراین برای استفاده در شومینه، ایجاد شعله برای پخت انواع غذا، ساخت ماسک ضد گاز و انواع مصارف پزشکی مناسب می باشد.
از زغال فشرده در صنعت پزشکی به صورت قرص یا پودر استفاده می شود و همچنین از شکل گرافیک زغال در آثار هنری مختلفی استفاده می کنند.

روش های خرید زغال در ایران

روش های خرید زغال در ایران امروزه زغال مصرف بسیار زیادی هم در صنعت و هم مصارف خانگی ، چایخانه ها، رستوران و کبابی ها دارد و خرید و فروش آن بسیار زیاد می باشد.
برای خرید عمده زغال چینی می توانید به فروشگاه ها و نمایندگی های ما در سراسر کشور مراجعه کنید و از انواع زغال های باکیفیت ما خریداری کنند، این زغال ها به صورت عمده و بسته بندی شده به فروش می رسند.
خرید مستقیم از نمایندگی موجب می شود محصولی مرغوب و اصل را با قیمتی پایین تر دریافت کنید همچنین این نمایندگی ها به دلیل فروش بدون واسطه محصول را با قیمتی نزدیک به قیمت کارخانه عرضه می کنند.
قیمت عمده این زغال ها نسبت به قیمت زغال بسته بندی کمتر می باشد و برای کسانی که به دلیل اقتضای شغلشان مصرف زغال در آن ها بالا می باشد خرید عمده زغال به صرفه تر می باشد، همچنین برای مصارف شومینه نیز بسته به میزان مصرف می توان از زغال عمده یا بسته بندی شده استفاده نمایید.
همچنین اگر وقت خرید حضوری را ندارید و یا برای شما دشوار می باشد می توانید به وب سایت اینترنتی ما مراجعه نمایید و محصولات متنوع ما را با یکدیگر مقایسه کنید و با کمک کارشناسان فروش ما محصولی مقرون به صرفه و با کیفیت مورد نیاز خود را خریداری کنید.

چرا بجای آتش باید از زغال استفاده کرد؟

چرا بجای آتش باید از زغال استفاده کرد؟ آتش حرارتی مستقیم دارد و ممکنه باعث سوختن مواد غذایی شود اما زغال حرارتی یکنواخت دارد و زمان طولانی تر روشن می ماند.
همچنین برای درست کردن آتش باید چوب جمع آوری شود و ممکن است به طبیعت آسیب وارد شود اما معمولا زغال از چوب های هرس شده و یا درختان خشک شده و همچنین پوست گردو،بادام، پسته و مرکبات ساخته می شود بنابراین برای طبیعت مضر نیست.
برای پختن مواد غذایی بر روی زغال بهتر است در تماس مستقیم با زغال نباشد و کمی ارتفاع داشته باشند همچنین برای پختن مواد گوشتی می توانید آن را درون فویل آلومینیومی قرار دهید و بر روی زغال بگذارید تا با چربی خودش پخته شود و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.
زغال انواع مختلفی دارد و بسته به نیازتان می توان میتوان از هر یک از آنها استفاده نماید از جمله: زغال کبابی درجه یک، زغال قلیان، زغال چینی فشرده و…

زغال خوب ویژگی های زیادی دارد از جمله:

  • زغال با کیفیت خوب حرارت بسیار بالایی دارد.
  • دوام این زغال باید زیاد باشد و خرد نباشد.
  • در هنگام سوختن این زغال ها جرقه نمی زنند.
  • این زغال ها خاکستر بسیار کمی دارند.
  • خیلی زود سرخ می شوند.
  • این زغال ها بسیار دیر خاموش می شوند.

بهترین راه حل برای فروش حد اکثری زغال

زغال یک کالای بسیار پر مصرف در بازار ایران می باشد و بنابراین خرید و فروش زغال فشرده بسیار زیاد است اما همین موضوع موجب بسیار زیاد شدن فروشندگان زغال در سطح شهر شده است بنابراین بهترین راه حل برای فروش حداکثری، بازاریابی این محصول می باشد و شما می توانید با بازاریابی درست در یک فروش رقابتی به صورت منصفانه پیروز شوید و ظرفیت فروش خود را بسیار افزایش دهید.
این بازاریابی اگر با مطالعه و بررسی همه ابعاد این محصول باشد می تواند به راحتی موجب فروش بسیار خوبی برای محصول با کیفیت شود.
همچنین یکی از بهترین گزینه های بازاریابی می تواند به دست آوردن بازار کشورهای دیگر و صادرات زغال به آن کشور خصوصاً کشورهای همسایه باشد.
شرکت ما با تلاش های بسیار زیاد امروزه علاوه بر تامین نیاز داخلی به این محصول توانسته است با صادرات زغال به کشورهای دیگر سودآوری و ارز آوری بسیار زیادی داشته باشد.
همچنین زغال به دلیل بازار مصرف بسیار زیاد و غیر قابل فاسد بودن سرمایه گذاری کم ریسکی می باشد و می‌تواند سودآوری خوبی برای سرمایه گذاران در این صنعت داشته باشد.
سرمایه گذاری و صادرات زغال موجب اشتغالزایی بسیار زیادی برای کارگران و صنعتگران این حوزه شده است و همچنین سبب گردش چرخ صنعت در این حوزه می باشد.

نمایندگی پخش و فروش زغال بسته بندی در پایتخت

نمایندگی پخش و فروش زغال بسته بندی در پایتخت برای خرید زغال با کیفیت و با قیمت مناسب میتوانید به نمایندگی پخش زغال ما در پایتخت مراجعه نمایید و از محصولات متنوع ما به صورت عمده و بسته بندی خریداری کنید.
ما در این نمایندگی ها در روزهایی خاص تخفیفات شگفت انگیز بسیار زیادی می گذاریم که خرید را برای شما به صرفه تر و لذت بخش تر می کند.
همچنین علاوه بر خرید حضوری از ما می توانید به وب سایت اینترنتی ما مراجعه نماید و از محصولات متنوع و با کیفیت ما سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.
همچنین خریداران می توانند با کارشناسان فروش ما تماس بگیرند تا از راهنمایی ها و مشاوره های آن ها برای خریدی بهتر استفاده کنند.
ما در نمایندگی خود زغالی مرغوب و با رنگی مشکی و براق که نشان از کیفیت بالای آن ها است را با قیمتی بسیار مناسب و به قیمت درب کارخانه عرضه می کنیم و طبیعی است که مانند تمام محصولات دیگر قیمت عمده این محصول کمتر و به صرفه تر می باشد.
این زغال ها شعله را در خود نگه می دارند و بسیار دیر خاموش می شوند و دوام بسیار بالایی دارند و در هنگام پختن غذا بر روی آن ها، دود زیادی ندارند و خیلی پودر و خاکستر نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.