🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

نمایندگی فروش زغال مرکبات جهرم

بیشترین مصرف زغال مرکبات چیست و تقاضا برای خرید کدامیک از انواع آن بیشتر است؟ از کدام مراکز و نمایندگی فروش می توان زغال مرغوب جهرم را با ارزان ترین قیمت تهیه نمود؟ در ایران بازار خرید و فروش زغال چوب رونق بسیار زیادی دارد که دلایل سنتی مانند کشیدن قلیان و درست کردن انواع کباب اشاره نمود. بنابراین می توان گفت که زغال کبابی و قلیانی بیشترین میزان تقاضا و فروش را در بازار زغال دارند که بهترین چوب برای تولید آنها چوب انواع مرکبات مانند لیمو، پرتقال، نارنج و … است.

در این میان تهیه زغال مرغوب و در عین حال ارزان قیمت به یکی از چالش های خریداران عمده تبدیل شده است که برای این امر می توانند از بزرگترین مرکز تولید انواع زغال مرکبات ایران یعنی شهرستان جهرم نهایت بهره را ببرند. مراجعه و ارتباط با نمایندگی فروش مستقیم زغال یکی از بهترین راههای تهیه انواع زغال مرکبات تولید شده در جهرم است که با حذف واسطه ها بهترین زغال را در کمترین زمان ممکن برای شما ارسا خواهند نمود.

نمایندگی فروش زغال جهرم مرغوب با کیفیت ترین زغال را عرضه میکنند که در بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت عرضه میشود ارزان‌ترین زغال جهرم معمولا از عمده فروشان نمایندگان رسمی تهیه میشود چرا که فروش مستقیم دارند.

نمایندگی فروش زغال مرکبات جهرم

دانستنی هایی درباره زغال جهرم

دانستنی هایی درباره زغال جهرم دانستنی های درباره ی زغال جهرم وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم:

بریکت بلوکی از گرد و غبار ذغال سنگ فشرده ، گرد و غبار ذغال سنگ ، خاک اره ، تراشه چوب یا زیست توده است و به عنوان سوخت در اجاق گازها و دیگهای بخار استفاده می شود.  ذغال سنگ مانند خاک رس نیست.  زغال سنگ ماده ای بدون پلاستیک است و بدون افزودن ماده ی اتصال ، نمی توان آن را به شکل شکل داد.  برای تشکیل گرد و غبار ذغال سنگ در زغال قالبی ، یک ماده آگلومره کننده به گرد و غبار ذغال اضافه می شود و سپس فشار به مخلوط وارد می شود تا یک بریکت شکل بگیرد.

مواد تشکیل دهنده قالبهای زغال سنگ معمولاً زیر موارد زیر قرار می گیرند:

سوخت گرما – زغال چوب، کربن معدنی ، زغال سنگ ، زیست توده و غیره

سوخت گرما

این همان چیزی است که انرژی را تامین میکند.  هرچه درصد مواد سوخت گرمایی بیشتر باشد ، بریکت بهتر می شود.  سعی کنید حدود 90٪ مواد سوخت گرما را برای قالبهای خوب تهیه کنید که آتش بیشتری به شما می دهد.

موادی را تهیه کنید که خاکستر کمتری از خود ساطع کند.  به عنوان مثال ، جریمه های بسیار خوبی از زغال چوب ممکن است از برگ درخت بدست آید و گرد و غبار و خاک زیادی در آنها باشد و خاکستر بیشتری به دست می آورد.  تکه های بزرگتر بسیار مناسب هستند و شما فقط به اندازه مناسب نیاز دارید تا آنها را خرد کنید.  شما می توانید از ذغال چوب ، جریمه های ذغال سنگ ، کربن معدنی ، زغال سنگ و زیست توده به عنوان ماده سوخت گرمایی استفاده کنید.

شتاب دهنده ها

مواد مورد استفاده نیترات های شیمیایی بخصوص نیترات سدیم هستند.  نیترات پتاسیم و نیترات آمونیوم را دور نگه دارید ، زیرا آنها خطرناک هستند.

در حقیقت ، شما نباید از نیترات استفاده کنید ، مگر اینکه حرفه ای باشید.  برای شروع ، نیترات در ساخت کود مورد استفاده قرار می گیرد و در بسیاری از کشورها می تواند گران باشد.  در هند در حال حاضر یک کیلوگرم نیترات سدیم 1 دلار آمریکا هزینه دارد. 

از آنجایی که شما نیاز به حدود 4-4٪ در بریکت خود دارید ، این به مبلغ زیادی ترجمه خواهد شد به گونه ای که ممکن است بریکت های شما قیمت مناسبی برای رقابت با ذغال سنگ یکنواخت نداشته باشند.

توجه به این نکته مهم است که نیترات انرژی سوختی است که گرما را نیز فراهم می کند.  اگر در حال هدف قرار دادن بازارهای سطح بالا مانند ایالات متحده هستید ، پیش بروید و از نیترات سدیم به عنوان شتاب دهنده در بریکت های خود استفاده کنید ، زیرا این بازار حاضر است هزینه های بیشتری را برای کیفیت بپردازد.  اگر در کشورهای در حال توسعه بازارهای کم هدف را هدف قرار می دهید ، نیترات سدیم را فراموش نکنید.  در عوض ، از خاک اره به عنوان شتاب دهنده استفاده کنید. 

در حدود 10-20٪ خاک اره استفاده کنید ، اما به یاد داشته باشید که خاک اره غیر کربنیزه باعث می شود که قالبهای شما دود زیادی را منتشر کنند.  برای کاهش دود حاصل از خاک اره ، تا حدود 5 روز خاکستر خود را تا حدود 5 روز از خاک اره خود تخمیر کنید و فقط اجازه دهید خاک اره خاک به مدت پنج روز در آب بماند.  از طرف دیگر ، شما باید بریکت های خود را بعد از ساختن آنها ، گازدار کنید.

بر خلاف زغال سنگ یکنواخت ، بریکت ها برای سوختن سریعتر به شتاب دهنده نیاز دارند ، زیرا تفاوت در ساختار قالبها در مقایسه با ذغال سنگی توده ای به دلیل تراکم وجود دارد.  در نتیجه ، قالبها قادر به جذب اکسیژن کافی برای احتراق سریع تر نیستند.  نیترات ها اکسیدان هستند و هنگام گرم شدن ، اکسیژن را برای احتراق سریع بریکت ها از بدن خارج می کنند.

خاکستر سفید

رنگ خاکستر سفید در بریکت بسیار جذاب است.  به نظر می رسد این دارای کیفیت باشد.  هنگامی که بریکت های خود را در اجاق گاز روشن می کنید ، باید بدانید که آنها آماده هستند.  این کار با مشاهده اینکه بریکت های سوزان سفید شده اند ، انجام می شود.

با وجود این ، اگر بریکت شما حاوی کربنات کلسیم ، آهک و سنگ آهک است ، می توانید خاکسترهای سفید را ببینید.  2-3٪ سفید کردن ، آهک ، سنگ آهک یا کربنات کلسیم کافی است.  در گذشته سفیدپوستان ، آهک ، سنگ آهک یا کربنات کلسیم بسیار ارزان قیمت بوده اند اما با افزایش قیمت سوخت هزینه حمل و نقل محصولات زیاد شده است.  به همین دلیل است که در کشورهای در حال توسعه ممکن است ارتباطی با زغال چوب از هر نوع رنگ خاکستر داشته باشند.

سفید کردن ، آهک ، سنگ آهک یا کربنات کلسیم جزء سوخت های گرمایی نیستند ، اما می توانند سرعت سوختن را به حدی کاهش دهند که قالبها برای مدت طولانی تری اما با آتش کمتری بسوزند.

برای استفاده از نشاسته به عنوان یک اتصال دهنده ، باید نشاسته را ژلاتین کنید.  ژلاتینه شدن نشاسته فقط در حال شکستن پیوندهای بین مولکولی مولکول های نشاسته در آب داغ است تا یک خمیر ضخیم تشکیل دهد که گرد و غبار ذغال را به هم بچسباند.  به زبان ساده تر ، فقط از نشاسته یا آرد خود برای تهیه فرنی استفاده کنید ، و سپس از فرنی چسبناک استفاده کنید تا گرد و غبار ذغال یا تکه ها را به هم بچسباند.

یک بایندر باید استفاده شود.  هیچ میانبر وجود ندارد ، مگر اینکه بخواهید با فشار دادن مواد بریکت خود با استفاده از دستگاه پرس فشار برق فشار قوی ، از مواد زیست توده لیگنین استفاده کنید.

یک چسب خوب دیگر ، صمغ عربی یا آکاسیا است که از درخت اقاقیا برداشت می شود.  درختان اقاقیا در مناطق نیمه خشک بویژه در منطقه ساحل آفریقا و به ویژه سنگال ، سودان ، سومالی و غیره بسیار رایج است.

خمیر کاغذ روزنامه / زباله پاشیده شده نیز یک چسب مناسب است.  سایر اتصال دهنده ها مانند ملاس ، سیمان ، خاک رس و تار قابل استفاده هستند ، اما بریکت های حاصل از آن بهترین نیستند.

انتشار مطبوعات

بوراکس یا سدیم بورات ماده ای شیمیایی است که به آن استفاده می شود به گونه ای که وقتی خمیر زغال سنگ شما را فشار می دهد تا یک بلوک از زغال قالبی تشکیل شود ، بریکت خود را از مطبوعات آزاد می کند.  این تنها در صورت استفاده از دستگاه ساخت بریکت با سرعت بالا و فشار بالا ضروری است. 

اگر از یک پرس ساده / دستی استفاده می کنید ، این کار ضروری نیست.

سدیم بورات یک ماده شیمیایی است که در ساخت مواد شوینده ، مواد آرایشی ، محلول های بافر ، ضد حریق ، ترکیبات ضد قارچی ، حشره کش ، به عنوان شار در متالورژی ، به عنوان ماده بافت در پخت و پز و لعاب های مینا استفاده می شود.  از آنجا که بوراکس به عنوان ماده بافت در پخت و پز استفاده می شود ، فرض بر این است که برای بریکت شما بی خطر است.

پرکننده ها

پرکننده ها موادی هستند که به بریکت اضافه می شوند و هیچ ارزش انرژی ندارند.  ارزش پرکننده ها فقط افزایش وزن ، تراکم و یا حجم قالبها است به طوری که کاربران / خریداران فکر می کنند که برای پول خود ارزش خوبی کسب می کنند.  این نوعی زنا است و فقط محتوای خاکستر را اضافه می کند.

اگر احساس می کنید زغال چوب یکنواخت از نظر قیمت برای زغال سنگهای زغال سنگ خود یک چالش بزرگ است ، کافی است مقداری پرکننده را به بریکت های ذغال سنگ خود اضافه کنید و سپس قیمت خود را پایین بیاورید.  پرکننده ها باید از جریمه ذغال سنگ ذغال سنگ / گرد و غبار استفاده شده ارزانتر باشند.

متأسفانه مواد بسیار کمی وجود دارد که ارزانتر از جریمه های ذغال سنگ یا ذغال سنگ هستند.  سیمان را می توان به عنوان پرکننده استفاده کرد اما اکنون گرانتر از ذغال سنگ است. رس ارزان است ، اما اگر هزینه حمل و نقل زیادی در انتقال آن به محلی که شما در حال ساخت بریکت خود هستید ، هزینه زیادی دارد ، می توانید آن را رد کنید.  خاک شنی می تواند به عنوان پرکننده ایده آل باشد زیرا در اکثر مناطق بسیار رایج است.

گفته می شود که پرکننده ها می توانند دوره سوزاندن بریکت را طولانی تر کنند ، اما بریکت های دارای پرکننده بیش از حد از کیفیت پایین برخوردار خواهند بود

موارد استفاده از زغال جهرم

زغال جهرم کاربرد ها و موارد استفاده متعددی دارد استفاده از این زغال هم به صورت خام در آشپزخانه ها استفاده میشود و هم به صورت ترکیب با مواد دیگر در موارد بهداشتی کاربرد دارد مثل کرم ها و سایر لوازم دیگر که از زغال با کیفیت جهرم درست میشود.

راز با کیفیت بودن زغال جهرم چیست؟

راز با کیفیت بودن زغال جهرم چیست؟راز با کیفیت بودن زغال جهرم به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر بررسی میکنیم:

طعم ذغال سنگ:

 این در بین افراد علاقه مند به علم پخت و پز بسیار شیک و شیک شده است منظور از طعم زغال سنگ طعم بویی است که با سوختن آن در هوا پخش میشود و روی طعم غذاهایی مانند جوجه تاثیر گذار است هیچ تفاوتی بین طعم بین زغال چوب و گاز وجود ندارد زیرا سوختگی ذغال سنگ ذغال عالی دود کمی یا خیر ایجاد می کند و تمام طعم کباب از آن ناشی می شود.  تبخیر قطره.

 اما در عمل ، سوختگی های اندک وجود دارد.  برای اینکه بدون طعم باشد ، زغال سنگ باید کاملاً مشتعل و در گرمای زیاد بسوزد.  این امر به تعادل زغال سنگ و اکسیژن نیاز دارد ، بنابراین اگر دریچه های ورودی کاملاً باز نشود یا اگر ذغال سنگ زیادی برای تأمین منافذ وجود داشته باشد ، دود وجود خواهد داشت.  دود از ذرات میکروسکوپی و گازها ساخته شده است.  ذرات بر روی غذا حل می شوند و آن را طعم می دهند و گازها با ترکیبات موجود در سطح غذا ترکیب می شوند و طعم های جدیدی ایجاد می کنند.

 در عمل ، زغال چوب مقداری دود تولید می کند.  اگر در شروع آشپز هنوز ذغال سنگ کاملاً مشتعل نشود ، اگر ذغال سنگ جدیدی به آتش اضافه شود ، دود وجود خواهد داشت.  در مورد زغال سنگ یک تکه ، توده ها همیشه به طور کامل کربن نشده به این معنی که می توان چوب باقی مانده است.  اگر چوب غیرمجاز وجود داشته باشد و تقریباً همیشه وجود داشته باشد ، دود و عطر و طعم را می سوزاند و تولید می کند.

 هر دو کوره ذغال سنگ و کوره گازها گازهای احتراقی تولید می کنند که باعث طعم و مزه می شوند.

 دما نیز یک عامل است.  ذغال سنگ معمولاً گرمای بیشتری را به صورت کباب گاز معمولی منتقل می کند ، و این باعث ایجاد قهوه ای بیشتر بر روی گوشت می شود و قهوه ای شدن ، واکنش میلارد و کاراملیزه شدن ، طعم های عظیمی را ایجاد می کند.

 زمان نیز یک عامل است.  برای تهیه سریع غذای نازک ، دود و گازها تأثیر کمی دارند.  برای آشپزهای طولانی تر ، یک اثر تجمعی وجود دارد.

 بنابراین این تئوری معتقد است که سوختن متعادل ذغال خالص و اکسیژن کافی عطر و طعم کمی و بدون هیچ گونه قطره ای ایجاد می کند.  اما در عمل ، این بندر اتفاق می افتد.

 ذغال سنگ مسکوویت یا هیکوری؟

 از آنجا که ذغال سنگ اکثراً کربن خالص به علاوه مواد افزودنی است ، چوب هایی که از آن ساخته می شوند تفاوت چندانی در طعم یا دمای سوزش ایجاد نمی کنند. برای به دست آوردن طعم چوب ، باید چوب را به آتش اضافه کنید.  مقداری ذغال چوب با چوب چوبی درون آن موجود است.  دود خوبی ایجاد می کند.

راهنمای کامل خرید زغال جهرم

دانستن راهنمای کامل خرید زغال جهرم بسیار مهم است استفاده از زغال جهرم یعنی برخورداری از بیشترین کیفیت می باشد این زغال کیفیت خاصی دارد که در هنگام خرید باید از آن مطمئن شد، زغال جهرم دارای جرقه های مزاحم نمی باشد پس در هنگام خرید سعی کنید بابت این ویژگی مطمئن شوید از طرفی زغال جهرم بو و طعم بدی ندارد پیشنهاد میشود در هنگام خرید عمده مقدار جزئی از آن را برای تست خریداری کنید و پس از اطمینان خرید عمده نمایید از طرفی قیمت زغال جهرم نسبت به کیفیت ارزان می‌باشد پس دقت کنید هنگام خرید قیمت زیادی نپردازید.

مواد تشکیل دهنده زغال چیست؟

مواد تشکیل دهنده زغال چیست؟ذغال خوب اکثراً کربن خالص است به نام کاراکتر ، که با پختن چوب در محیط اکسیژن کم ساخته می شود ، فرایندی که روزها طول می کشد و ترکیبات فرار مانند آب ، متان ، هیدروژن و تار را می سوزاند.  در پردازش تجاری ، سوزش در سیلوهای بزرگ بتونی یا فولادی با اکسیژن بسیار کمی اتفاق می افتد و قبل از اینکه همه به خاکستر تبدیل شوند متوقف می شود.  این فرایند باعث ایجاد توده های سیاه و پودر می شود که حدود 25٪ وزن اصلی آن است.

 در صورت احتراق ، کربن موجود در ذغال سنگ با اکسیژن ترکیب می شود و دی اکسید کربن ، مونواکسید کربن ، آب ، سایر گازها و مقادیر قابل توجهی انرژی تشکیل می دهد.  این انرژی بالقوه بیشتری را در هر اونس از چوب خام بسته بندی می کند.  کاراکتر دائمی ، داغ می سوزاند و دود کمتر و بخارات خطرناک کمتری ایجاد می کند.

 فرآیند ساخت ذغال سنگ باستانی است ، با شواهد باستان شناسی تولید ذغال سنگ دراز آنجا که ذغال سنگ داغ تر ، تمیزتر و به طور مساوی تر از چوب می سوزاند ، توسط ذوب آهن ها برای ذوب سنگ آهن در کوره های انفجار و آهنگران استفاده می شد که فولاد را تشکیل داده و شکل می دادند.  تولید تجاری نخستین بار در چاله های پوشیده از خاک توسط صنعتگران ویژه آموزش دیده به نام کلاتر انجام شد.  بله ، دوست شما به نام کولی احتمالاً یک اجدادی داشت که زغال چوب را برای زندگی می ساخت. برخی توده ها می توانند کاملاً بزرگ باشند و به راحتی در دودکش های ذغال سنگ مناسب نیستند ، بهترین راه برای روشنایی ذغال سنگ.  در نتیجه ، هیچ کس دقیقاً نمی داند چه مقدار سوخت در یک دودکش دارید.  از طرف دیگر کیسه ها سبک تر و راحت تر هستند زیرا توده ها به شکل نامنظم هستند ، بنابراین در کیسه هوا بیشتر است.

تولیدکننده زغال در جهرم

تولید کننده زغال در جهرم اغلب بهترین کیفیت از زغال را برای عرضه تولید میکند زغال جهرم بهترین کیفیت دارد و ارزانترین زغال نیز می‌باشد و از موفق ترین تولید کننده ها، به خاطر کیفیت خوب زغال جهرم می باشند. کیفیت خوب این تولیدکننده ها باعث رونق  صادرات زغال جهرم شده است.همچنین در بازار داخلی از مقبولیت خوبی برخوردار است و بهترین زغال ایرانی می‌باشد.

🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید