مرکز پخش زغال قلیانی صادراتی

زغال قلیانی صادراتی از بهترین انواع تولید شده است که توانسته است علاوه بر تامین نیازهای داخلی، صادرات خوبی هم به کشورهای دیگر جهان داشته باشد.این زغال سنگ به اندازه 2.5 سانتی متر برش داده می شود و برای استفاده بهینه از اندازه مشخصی برخوردار است که استفاده از آن را آسان تر می کند. قیمت این محصول به سطح کیفی و هزینه تولید آن بستگی دارد.

مرکز پخش زغال قلیانی صادراتی

زغال قلیانی چیست؟

زغال قلیانی چیست؟

زغال قلیانی بهترین زغال چوب تهیه شده از چوب درختان معطر مانند پرتقال، لیمو و بلوط تهیه شده است و به طور گسترده ای بسته بندی شده و طرفداران بسیاری دارد. و بیشتر در کافه های سنتی از زغال قلیانی لیمو و زغال چوب استفاده می شود.

زغال مذاب ماده ای سبک و جامد است که از بقایای چوبهای سوزاننده یا اندامهای حیوانی و گیاهی تشکیل شده است که بیشتر آنها به کربن تبدیل شده اند. انواع مختلفی از زغال سنگ وجود دارد که به شکل زغال سنگ فشرده شده و زغال سنگ لیمو که بهترین نوع زغال سنگ است ، برای خوابیدن مورد استفاده قرار می گیرد و در اجاق گاز این محصول توسط کارخانه زغال سنگ تولید می شود.

زغال قلیانی برای عملکرد بهتر باید از ویژگی های زغال به خوبی برخوردار باشد. از ویژگی های این محصول به کیفیت بالای آن، گرمای زیاد و… می توان اشاره کرد و خاکستر زیادی تولید نمی کند و نیز مدت طولانی می ماند.

زغال قلیانی دارای بافتی اسفنجی است که تقریباً می تواند کربن خالص در نظر گرفته شود، که با سوزاندن بقایای گیاهان به دست می آید. این محصول برای پخت و پز استفاده می شود.

قیمت زغال چوب بستگی به کیفیت و نوع چوب آن، مانند بلوط، اکالیپتوس و چوب انجیر دارد. زغال قلیان باید یک ربع ساعت سوزانده شده و گرم شود. همچنین خاکستر بسیار کمی در آن باقی می ماند و نیازی به آتش زدن آن ندارد.

دو نوع زغال سنگ وجود دارد، یک نوع آن زغال چوب لیمو (زغال قلیان) است که از چوب مرکبات تهیه می شود و نوع دیگر آن زغال فشرده (زغال چینی) است. زغال سنگ قهوه (قهوه خانه ای) شبیه زغال قلیان است و فقط از نظر ظاهری متفاوت است.

این نوع زغال بریده و کوچک شده است. بهترین آن از چوب مرکبات است که باعث ایجاد گرما یکنواخت و مداوم می شود و از ویژگی زغال خوب این است که نباید شکسته یا ترک خورده شود.

نکته قابل توجه این است که زغال چوب بهترین نوعی است که از چوب لیمو ساخته شده در زغال سنگ است، زیرا از دوام قابل قبولی برخوردار است و به آرامی می سوزد که اصلی ترین کاربرد زغال لیمو برای استفاده از قلیان است.

 زغال سنگ فرآوری شده بامبو و چوب نارگیل مواد مهمی در تولید زغال سنگ هستند و از آنها برای ساختن زغال سنگ فشرده استفاده می شود. علاوه بر زغال چوب لیمو، ذغال سنگی از بلوط و انجیر، پسته و سیب ساخته می شود. با توجه به شرایط خاص آب و هوایی هر منطقه از کشور، تولید زغال سنگ در هر منطقه بسته به کیفیت چوب در آن منطقه بستگی دارد و زغال سنگی با کیفیت های مختلف تولید می شود.

زغال چوب همچنین یک محصول چوبی است که برای صادرات بسیار مناسب است. این نوع زغال سنگ به راحتی می سوزد و از نظر کیفیت بسیار قابل قبول است. پس از واکنش و سوختن ترکیبات آنها به کربن تبدیل می شود.
این کربن خالص 85 تا 98٪ است.

ویژگی های خوب زغال سنگ

1- بوي بدي ندارد

2- به سرعت قرمز می شود

3- به موقع خاموش می شود

4- هنگام سوختن جرقه ندارد 5- هنگام سوختن گرد و غبار تولید نمی کند 6- خاکستر آن کم است.7. گرما کافی دارد و… برای تهیه این زغال دو روش وجود دارد.

اولین روش زغال سنگ با چسب مخلوط می شود و مخلوط حاصل از آن تحت فشار و گرما ذوب می شود.

در روش دوم خاکستر نارگیل و پوسته نارگیل را در یک سینک برای تخلیه قرار داده می شود و برای 48 ساعت گرم می شود.

سپس آن را از کوره بیرون می آورند و آن را درون بسته می گذارند و 48 ساعت بعد زغال آماده است. این نوع زغال سنگ به دلیل آلودگی کم، مدت طولانی سوختن، گرمای زیاد و استفاده از قطعات کوچک به طور چشمگیری در حفظ طبیعت نقش دارد.

مشخصات زغال قلیانی درجه یک

مشخصات زغال قلیانی درجه یک با توجه به سطح کیفی و فاکتورهای یاد شده تعیین می شود. رنگ این محصول سیاه بوده و دارای اندازه های مشخص و برش داده شده است، همچنین در زمان سوختن دود نمی کند و آلودگی ایجاد نمی کند. 

این زغال سنگ دارای شکل دایره ای کوچک است و استفاده از آن بسیار آسان است، در هنگام استفاده هیچ بویی منتشر نمی کند و بسیار محبوب و با کیفیت و بسیار قوی است و نبود جرقه در آن و دود کم نشان از کیفیت بالای آن دارد. 

علاوه بر اینکه این زغال چوب که از نظر قیمت مناسب و بادوام است، برای حفظ ساختار طبیعت نیز بسیار مهم است، چرا که این زغال از زباله و ضایعات ساخته می شود که می تواند از خاک اره، تراشه های چوب، زغال چوب و پوسته های گردو تهیه شود. 

البته این نوع ذغال سنگ با توجه به درصد کیفیت متفاوتی دارد، این زغال ها از چوب قوس تولید می شود که درختچه های آن به طول 8 متر رشد می کنند و  در بیابان های اسپاهان، سیستان بلوچستان، سمنان و یزد در زیر آفتاب، در هوای خشک و در گرمای زیاد رشد می کنند.

این نوع زغال که به اشکال مختلف ساخته می شود ، بسیار آسان می سوزد همچنین برای طبیعت بسیار مناسب است چرا که در جلوگیری از گرد و غبار بسیار مؤثر است.

اگر زغال سنگ کاملاً گاز گیری نشود، مصرف کننده با صدای زغال سنگ یا انتشار گاز و جهش قطعات زغال در اطراف و یا صدای ترک خوردگی در هنگام سرخ شدن زغال بر روی پیک نیک یا گاز مواجه می شود.

ماهیت خام زغال لیمو به این معنی نیست که چون زغال و چوب آن سیاه است ، کربن و گرافیت خالص دارد. زغال سنگ قلیانی به حدی حساس است که وقتی مصرف کننده از آن استفاده می کند،  می تواند بوی آن را حس کند و همچنین اگر زغال خیلی خام باشد با دود همراه است. اگر به پوست زیر لیمو دقت کنید، یک ردیف قهوه ای بسیار نازک روی زغال مشخص می شود و این نشانگر کیفیت پایین زغال است.

مواد تشکیل دهنده زغال قلیانی

مواد تشکیل دهنده زغال قلیانی

مواد زغال قلیانی از انواع مختلف درختان و بقایای گیاهی و همچنین جانوری تشکیل می شود تولید زغال به صورت صنعتی نیز در کارخانه ها انجام می گیرد.

روش دیگر تهیه زغال سنگ در جهان استفاده از زباله های چوبی برای ساختن زغال چوب قلیانی است، نکاتی وجود دارد که بین زغال سنگ خوب و بد تمایز قائل می شود و یکی از این پارامترها سوختن کامل زغال سنگ، سرعت زیاد و بدون جرقه است.

به طور کلی می توان از ابزارها و تجهیزات برای ایجاد خط تولید زغال سنگ استفاده کرد، مانند چرخ های خرد کردن مواد اولیه، مخلوط کردن مواد با چسب طبیعی و مخلوط کردن میکسرها که می توانند از محصولات پنوماتیک باشند.  کوره صنعتی زغال سنگ وسیله ای است که معمولاً در تولید خط تولید زغال فشرده برای سوزاندن خاک و تبدیل آن به زغال سنگ استفاده می شود و بسیار بر روی کیفیت ذغال تولید شده موثر است.

روش تولید در خط تولید زغال سنگ به شرح زیر است: ابتدا مواد اولیه زغال سنگ خرد شده را در آسیاب خرد شده و بعد از خرد کردن آنها میکسر را اضافه می کنند تا آنها را با چسب های طبیعی تهیه شده از گندم یا نشاسته ذرت مخلوط کند. خمیر حاصل توسط یک ماشین قالب زنی در اندازه مورد نظر قالب گیری می شود و در آخر در کوره قرار می گیرد تا آنها را به زغال چوب تبدیل کند.

زغال سنگ قلیانی به بسته های مختلف، کوچک و بزرگ تقسیم می شود. زغال بسته بندی شده جمع و جور برای کباب و قلیان استفاده می شود ، و به این نوع زغال ذوب شده زغال سنگ قلیانی نیز گفته می شود.

در تولید این محصول از مواد اولیه زغال سنگ استفاده می کنند همچنین بدون مواد شیمیایی که درجه حرارت بالایی دارند ساخته می شود و بو، گاز و جرقه ندارند و بعدا خاموش می شوند.

زغال سنگ قلیاتی با کیفیت بالا، خاکستر کمی را تولید می کند و در هنگام احتراق جرقه ایجاد نمی کند. در هنگام سوختن گرد و غبار ایجاد نمی کند. زغال سنگ قلیانی یکی از بهترین انواع زغال سنگ است زیرا باعث ایجاد آتش طولانی، گرم و بدون دود می شود. ذغال سنگ برای سوزاندن نیاز به اکسیژن کمتری دارد.

 

مزیت های زغال قلیانی

مزیت زغال قلیانی بسیار زیاد است و استفاده از آن با توجه به نوع کاربرد متفاوت می باشد.

زغال قلیانی سیاه و براق است و هنگام شکسته شدن صدای فلزی ایجاد می کند. کربن 78٪ وزن آن را تشکیل می دهد. این کربن تولیدی به نوعی ظریف و کریستالی است و در 90 قرص گرافیتی تولید می شود.

این کربن خالص و بدون گوگرد است. علاوه بر کربن، زغال سنگ لیمو بین 10 تا 18 درصد هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن دارد که در 875 درجه سانتیگراد فرار می کنند.

آب موجود در زغال سنگ قلیانی به درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا بستگی دارد و بین 5 تا 8 درصد متغیر است.
علاوه بر گرما، برای افزایش کیفیت این محصول به فشار و گرمای زیادی نیز نیاز دارید و این به طراحی کوره و استحکام آن بستگی دارد به طوری که در دراز مدت به دلیل همین فشار زیاد، کوره شما دارای راندمان کمتری در بلند مدت خواهد بود. اگر زغال سنگ لیمو و قلیان شکسته شود، به دلیل حساسیت بالا در بازار با افت قیمت همراه خواهد بود.

کاربرد های زغال قلیانی در چیست؟

کاربرد های زغال قلیانی در چیست؟

کاربرد زغال قلیانی در صنایع مختلف متفاوت می باشند و دارای ویژگی های خاصی است که به طور کلی می‌توان گفت که این زغال از اهمیت بالایی برخوردار است و ترکیبات سازنده آن نیز تاثیر زیادی در سطح کیفی آن دارند.

زغال چوب قلیان ماده ای سبک، شکننده و جامد است که از بقایای چوب یا گیاهان نیمه سوخته ی گیاهان و سایر اعضای بدن حیوانات تشکیل شده است.  که به آن زغال یا عقیق گفته می شود که بیشتر آنها به کربن تبدیل می شود و 85 تا 98٪ زغال سنگ کربن است.

از این زغال های تولید شده برای استفاده در باربیکیو در زمان های تفریحی استفاده می شود و در زمانی که می‌خواهند غذاهایی را در طبیعت بپزند و یا همچنین برای روشن کردن آتش در شومینه و یا در محیط باز صحرایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این زغال سنگ ها همچنین می تواند برای صنعت های گوناگونی به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد و انرژی خوبی را تولید کند، داشتن شکل  و ظاهری کوچک و منظم، حمل و نقل آن را نیز آسان و سریع می کند.

بهترین روش های صادرات زغال قلیانی

صادرات زغال قلیانی یکی از اهدافی است که تولیدکنندگان بزرگ تولید زغال سنگ در کشور آن را دنبال می‌کنند و بالا بودن سطح کیفی محصولات آنها باعث شده است تا مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کند.

از این رو از بهترین روش صادرات این زغال ها شناساندن آن به سایر مشتریان در سایر نقاط جهان است که تا حد زیادی این امر میسر شده و توانسته است ارز آوری خود را برای کشور به همراه داشته باشد.

مشتریان می توانند با مراجعه به سایت محصولات تولید شده را در انواع و مدل های گوناگون مشاهده کنند و به میزان دلخواه سفارش دهند و با کارشناسان مربوطه فروش تماس حاصل کرده و خریدی خوب را تجربه نمایند.

نحوه خرید زغال قلیانی با قیمت مناسب

نحوه خرید زغال قلیانی با قیمت مناسب

خرید زغال قلیانی با قیمت مناسب از جمله فاکتورهایی است که اکثر مشتریان آن را دنبال می‌کنند و از اولویت بالایی برای آنان برخوردار است در واقع می‌توان گفت که خرید این محصول در سطح کیفی عالی و قیمتی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای خرید این محصول به صورت حضوری و به صورت آنلاین می توان اقدام نمود، مشتریان می توانند این محصول را نیز به صورت عمده تهیه کنند که در این صورت برای آنان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

زغال قلیانی می تواند تامین کننده بسیاری از نیازهای کشور باشد و مشتریان زیادی را نیز از سایر جهان به سوی خود جذب کند همچنین داشتن قیمت مناسب باعث رشد بیش از پیش این محصول در بازارهای داخلی و جهانی شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.