🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

مرکز فروش زغال درخت لیمو در تهران

زغال درخت لیمو، زغالی است که از خانواده درختان مرکبات مانند: چوب درختان: لیمو، نارنج،
پرتقال، لیمو شیرین، و سایر درختان تهیه و تولید می شود که دارای کاربردهای زیادی
بوده که اغلب برای استفاده از قلیان مورد مصرف قرار می گیرد
.

این نوع زغال دارای انواع و اقسام
مختلفی می باشد که به صورت ها و شکل های متفاوت در بازار به چشم می خورند. مانند: زغال فشرده، زغال بامبو، زغال کبابی، زغال معمولی، زغال قلیانی و غیره که هر کدام نسبت به نوع خود دارای کاربرد و مزیت های جداگانه ای می باشد.

مرکز فروش زغال درخت لیمو در تهران

زغال درخت لیمو را بهتر بشناسیم

زغال درخت لیمو را بهتر بشناسیم

عنصر
اصلی زغال ها ،کربن ها هستند که در چوب ها نیز وجود دارند. اغلب اشخاص از
زغال کبابی و لیمو استفاده می کنند. که اصلی ترین مواد موجود در زغال، خاک آن می
باشد که با مواد طبیعی و ارگانیک ترکیب می شود و دستگاه های تولید زغال با وارد
شدن به دستگاه خشک کردن و دادن رطوبت یکنواخت به زغال ها، باعث خشک شدن می شوند و
چون دارای رطوبت یکسان هستند دارای کیفیت مطلوب نیز خواهند بود.

امروزه با استفاده از پیشرفت تکنولوژی دنیا و استفاده از
دستگاه های مدرن امروزی، ماده ای به نام زغال به وجود آمده، که طرفداران زیادی را
به خود جلب نموده است. انواع زغال ها از لحاظ  شکل ظاهری با یکدیگر فرق
دارند ولی همه آن ها دارای یک کاربرد می باشند که تعداد زیادی از آن در کشور
زیاد می باشد و هر روز به دلیل استفاده زیاد این محصولات عمده بر تولیدات آن ها با
کیفیت عالی و مرغوب افزوده می شود.

ایران به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده انواع زغال های کبابی، قلیانی، فشرده، حبه ای، مجلسی، سفره خانه ای و غیره می باشد که توانسته با استفاده از پیشرفت دستگاه های مدرن صنعتی در این زمینه و همچنین نیروی انسانی متخصص و متبحر تعداد زیادی از این محصولات را با تعداد سفارشات بالا با کیفیت عالی و مرغوب تولید و با قیمت مناسب به صورت عمده در بازارهای داخلی و خارجی ترویج و گسترش دهد که برای کشور از منبع اقتصادی بالایی برخوردار می باشد.

امروزه با وجود درختان چوب زیادی در سراسر کشور و نیز وجود آب و هوا و خاک مناسب برای تولید این نوع محصول باعث شده مشتریان زیادی برای خرید روانه شهرها شوند تا بتوانند محصولی با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری و در عرصه تولید قرار دهند.

نمایندگی ها و مراکز فروش عمده زیادی در سراسر کشور مانند: تهران، مشهد، گلستان، قم، جهرم، شیراز، اصفهان، کرمان، کرمانشاه و دیگر شهرها وجود دارند که توانسته اند بر تولیدات خود با کیفیت مرغوب افزوده و با قیمت مناسب به صورت عمده روانه بازارهای داخلی و خارجی نمایند.

برای تشخیص زغال خوب چند روش وجود دارد که باید دارای مزیت های خاص در نوع خود باشند که شامل: سیاه و براق بودن آن، دارای کیفیت و فشار حرارت بالا باشد تا بتواند شعله را در خود نگه داشته و زود خاموش نشود و نیز دارای دوام بالا و طولانی باشد.

انواع زغال ها دارای ویژگی ها و مزیت های خاص در نوع خود می
باشند که عبارتند از:
 زغال فشرده که شکلی از چوب است که از قطعات خرد شده چوب و کاه
و غیره تهیه می شود که از این نوع زغال اغلب برای تهیه کباب استفاده می شود
.

زغال قالبی، که نوع دیگری از زغال محسوب می شود که با استفاده از خاک زغال چوب تولید می شود که به عنوان فشرده در سطح کشور وجود دارد.

زغال کبابی، هم نوع دیگری از این نوع محصول عمده می باشد که دارای کیفیت بالا در نوع خود بوده و نیز هنگام سوختن نباید دارای دود، جرقه و زود خاموش شود بلکه باید ریز و نرم باشد.

کیفیت انواع زغال ها بسته به نوع چوب درختان آن ها بسیار متفاوت می باشد .

برای
تهیه و تولید زغال با کیفیت عالی، مراحل مختلفی را باید در نظر گرفت که
زغال از مواد اولیه و خام تولید می شود، و در شرایط آب و هوایی خوب و با شکل و
تنوع گوناگون زغال حاصل می شود. بنابراین ناخالصی های موجود در چوب را
می توان با یک حرارت غیر مستقیم از بین برد تا مقدار کربن های موجود در چوب نیز
طی این فرآیند حرارت دهی و در نهایت سرد شدن به زغال تبدیل شوند. همچنین از
پوست های درختان دور ریختنی، و ضایعات چوب نیز در تهیه زغال استفاده می کنند، بدین
صورت که بعد از فرآوری های مختلف توسط تولیدی هایی که آن را آرد می کنند، تبدیل به
زغال نیز می شود.

مزیت های زغال درخت لیمو

ویژگی ها و مزیت زغال درخت لیمو، این محصول دارای مزیت های خاصی می باشد که عبارتند از: این که با داوم، خاموش نمی شود، دود نمی کند، گاز و بو ندارد، پر حرارت می باشد، جرقه ندارد و نیز خاکستر زیادی تولید نمی کند.

 مزایای مهم تولید زغال چوب به روش سنتی و صنعتی در این است که
در روش صنعتی به دلیل این که از دستگاه های مجهز برای برش چوب و تولید زغال استفاده
می شود دارای ضایعات کمتری نسبت به روش سنتی می باشد و همچنین در این روش با توجه
به این که زغال تولید شده آسیاب می شود و قبل از این که چوب های نیمه سوخته و یا
زغال بی کیفیت به مرحله آسیاب برسند در قسمت بازرسی کیفی شناسایی و نیز برداشته می
شوند که سبب تولید محصول با کیفیت عالی می شود.

اما در روش سنتی قدیمی از صمغ چوب استفاده می
شود که در کیفیت این نوع محصول تاثیر به سزایی دارد.

کاربردهای زغال درخت لیمو

کاربردهای زغال درخت لیموکاربرد زغال درخت لیمو، از این نوع زغال فشرده علاوه بر این که برای قلیان و کباب استفاده می شود برای پخت و پز غذا و دم کردن و گرم کردن غذا و نیز درست کردن چایی استفاده می شود.

انواع چوب در کشور وجود دارند که به صورت های گوناگونی می باشند که شامل، چوب سخت، چوب نرم و چوب آتش می باشند که هر کدام نسبت به نوع خود دارای خواص زیادی بوده و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

از مزایای چوب سخت این است که به خوبی و آرامی می سوزد، دارای دوام بالا و عمر طولانی می باشد، درخت های آن به صورت پهن می باشند، برگ های آن اکثرا در فصل پاییز می ریزند، دارای سختی و مقاومت بالایی می باشند.

مزایای چوب نرم، دارای حرارت زیادی می باشند، عمر کوتاهی دارند، درختان آن دارای برگ های سوزنی شکل می باشند، در پاییز برگ هایشان نمی ریزند.

مزایای چوب آتش، همان طور که از نامش پیداست مخصوص آتش می باشد نسبت به حرارت و گرمایی که می دهد جای کمتری را اشغال می نماید و نیز دارای حجم مشخص است که مدت زیادی می سوزد و نیز گرما و حرارت آن هدر نمی رود.

در ایران به دلیل این که دارای جنگل ها و مراتع و باغات مرکبات زیادی می باشد امروزه به عنوان یک صنعت و تجارت بزرگ در بازار تبدیل شده است که توانسته از انواع مرکبات بهترین و مرغوب ترین محصولات عمده زغال را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی نماید.

کیفیت زغال درخت لیمو

برای تهیه و تولید محصول با کیفیت زغال لیمو، علاوه بر گرما و حرارت ، به ایجاد فشار بالایی نیاز می باشد که این مسئله به نوع طراحی کوره و قدرت آن بستگی دارد تا بتواند در مدت طولانی از آن بهره برد.

یکی از عوامل مهم در تولید زغال، کوره صنعتی می باشد که باید از نظر طراحی و مهندسی دارای استحکام و قدرت بالایی باشد تا بتواند محصولی با کیفیت و نیاز افراد جامعه را پاسخگو باشد.

تولید زغال لیمو  یکی از شغل های پر درآمد در کشور محسوب می شود که باعث شده افراد زیادی به این شغل روی آورند که در بازار مصرف فراوانی دارد و می تواند به عنوان منبع درآمد اقتصادی برای افراد و جامعه باشد.

کیفیت زغال درخت لیمو، زغال لیمو یکی از با کیفیت ترین و بهترین زغال در نوع خود می باشد که فرایند کلی تولید این گونه محصول از سوزاندن تنه درختان مرکبات مخصوص لیمو بدست می آید.

یکی از دیگر از انواع زغال های لیمو، زغال کوچک مکعبی است که به زغال سکه ای معروف می باشد و دارای قیمتی مناسب است که این ویژگی به دلیل جنس چوب، روش های تولید و غیره بستگی دارد.

بهترین نوع زغال برای قلیان زغال لیمو می باشد که دارای اهمیت زیادی بوده و نیز مصرف زیادی دارد که اغلب جوانان از آین نوع زغال استفاده می کنند زیرا دارای کیفیت بالایی بوده و دود نمی کند.

فرآیند گازگیری زغال ها یکی از مهمترین مراحلی است که باید در
تولید زغال لیمو به طور کامل و بدون نقص صورت گیرد زیرا در غیر این صورت در هنگام
استفاده علاوه بر خرد شدن زغال با جرقه هایی همراه است که به اطراف پراکنده می شوند
. فروشگاه ها و نمایندگی
های بزرگی در سراسر کشور وجود دارند که این نوع محصولات عمده را در بازار با کیفیت
عالی تولید و توزیع می نمایند
.

سرعت ایجاد شعله در زغال درخت لیمو

سرعت ایجاد شعله در زغال درخت لیمو

زغال چوب در دماهای مختلفی تولید می شوند که هر کدام از دماها دارای درجه بندی خاصی است که در تولید این محصول عمده از ارزش بالایی برخوردار می باشد.

همچنین زغال چوب را به دو روش سنتی و صنعتی با کیفیت عالی و مرغوب تولید می کنند که یکی از کاربردهای اصلی سنتی زغال چوب استفاده در فولاد می باشد.

در روش سنتی ابتدا چوب ها را داخل کوره یا محفظه ای در بسته قرار می دهند و با آتش زدن آن ها و تبدیل چوب به زغال تولید شده که برای مصارف خانگی، آشپزی و غیره کاربردهای زیادی را دارا می باشد.

این روش یکی از متداول ترین روش های تولید زغال محسوب می شود اما به دلیل تولید دود و بو برای محیط زیست بسیار مضر می باشد.

در کوره صنعتی زغال به روش صنعتی با نوع دیگر آن که روش سنتی می باشد تفاوت وجود دارد زیرا در این روش تمام حرارت و گرما به یک اندازه پخش می شود و نیز برای تولید زغال لیمو معمولا از چوب درختانی که ترک نداشته باشند استفاده می کنند که در این روش مراحل زیادی وجود دارند که می توانند بهترین و مطلوبترین زغال را تولید و روانه بازار کنند.

همچنین درجه سختی انواع چوب ها برای تولید آتش در ایجاد برش، درجه سهولت و سرعت در آتش گرفتن می باشد.


تفاوت زغال درخت لیمو با زغال معمولی

زغال معمولی، با زغال لیمو دارای تفاوت های زیادی بوده که نحوه تولید آن ها با یکدیگر فرق دارد و تفاوت آنها با یکدیگر در این است که زغال معمولی در قدیم از این نوع زغال در کشور رایج بوده که از بریده شدن شاخه و تنه های درختان تولید می شوند و قطعات بریده شده درختان پس از قرار گیری در معرض حرارت به آرامی از درون پخته می شوند. سپس در محفظه یا گودالی جهت خفه کردن حرارت قرار گرفته و تبدیل به زغال سفت و قابل استفاده می شوند.

ولی زغال لیمو، یکی از ویژگی بارز این نوع محصول این است که به آرامی و به صورت یکنواخت بسوزد و نیز دارای هیچ گونه ترک و شکافی نباشند. همچنین زغال لیمو دارای داوم و کیفیت بالاتری نسبت به انواع دیگر زغال ها دارد.

این نوع محصولات عمده در کارخانه جات و کارگاه های تولیدی که دارای انواع برندهای مختلفی در سراسر کشور می باشند بعد از عمل فرایند تولید این محصول را در بسته بندی های متنوعی قرار داده که به شکل کارتن، حلبی، پلاستیکی، فله ای و غیره وجود دارند که طرفداران زیادی را به خود جلب می نمایند.

تهیه زغال درخت لیمو از فروشگاه

تهیه زغال درخت لیمو از فروشگاه

زغال لیمو در اکثر شهرهای ایران از شهرت جهانی برخوردار بوده و نیز با کیفیت عالی و مرغوبی که داشته توانسته خود را با کشورهای دیگر تطبیق داده و صادرات خود را افزایش و رونق دهد.

زغال های صادراتی باعث سود بیشتر برای تولید کارخانه جات تولیدی و نیز پر درآمد و از نظر اقتصادی برای کشور به صرفه می باشد و سبب می شود که اقتصاد کشور پیشرفت و رونق گیرد.

بهترین و مرغوب ترین نوع زغال چوب صادراتی، زغال چوب لیمو می باشد که دارای انواع گوناگونی از برندهاست که با کیفیت عالی و قیمت مناسب به اکثر کشورهای خارجی مانند: نرکیه، سوریه، عراق، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، عربستان، قطر، امارات و دیگر کشورها صادر می گردند که از جمله کشورهایی که طرفدار این محصولات عمده می باشند اکثر کشورهای عربی می باشند.

برای خرید زغال درخت لیمو، در سراسر کشور می توان از طریق سایت اینترنتی مخصوص این محصول به صورت حضوری و مستقیم مراجعه و آن را با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری نمود که این عمل بدون واسطه مقرون به صرفه تر می باشد.

 این محصولات عمده علاوه بر مصارف تجاری و صنعتی در بسیاری از مصارف زندگی نیز کاربرد زیادی دارد.

🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید