مرکز فروش زغال باربیکیو

زغال چوب ماده ای شکننده، سبک و سیاه است که از چوب نیمه سوزان یا سایر اعضای بدن حیوانات و گیاهان باقی مانده است که بیشتر آن ها به کربن تبدیل می شوند. در مقاله زیر همه چیز در مورد زغال باربیکیو توضیح داده شده است پس با ما همراه باشید. 

مرکز فروش زغال باربیکیو

شناخت زغال باربیکیو

شناخت زغال باربیکیوزغال چوب باربیکیو بسیار با کیفیت است.

این زغال سنگ جنبه صادراتی در عراق، ترکیه، روسیه و اروپا دارد بیشتر در کشور ما برای کباب مصرف می شود.

پخت و پز مواد غذایی پخته نشده روی زغال سنگ داغ، باربیکیو نامیده می شود. باربیکیو یک روش پخت و پز است که شامل قرار دادن غذا روی زغال، که عمدتا گوشت است و قرار دادن آن در گرما یا آتش که معمولاً در بیرون از منزل رخ می دهد.

زغال سنگ، چوب، گاز به عنوان منبع گرما در روش باربیکیو استفاده می شوند.

معمولاً قبل از قرار دادن در زغال، گوشت باید در ماده ای مانند آب لیمو یا مانند آن خیس شود، یا لایه ای از مواد مخصوص مانند ادویه های مختلف یا سس ها را باید روی آن بمالید.

اصطلاح اصلی این کار بابوكا است كه برای طبخ غذا استفاده می شود.

تفاوت زغال معمولی و زغال باربیکیو

زغال کباب کاملا مناسب و بی بو است و برای پخت و پز کباب استفاده می شود.

با توجه به اهمیت حفظ مقادیر غذایی در فرآیند پخت و پز، امروزه از انواع روش های جدید و سالم پخت و پز استفاده می شود

. کباب پز، کوره و باربیکیو از جمله وسایل خانگی است که در انواع و ابعاد مختلف طراحی و ساخته می شود و کاربرد آن آسان است.

یکی از اصلی ترین کاربرد های زغال چوب در تهیه قلیان است. گرم کردن یا روشن کردن زغال چوب برای قلیان در یک وسیله مناسب زغال سنگ انجام می شود.

بعضی اوقات از ماسه سنگ برای خاموش کردن زغال سنگ داغ استفاده می شود.

از زغال سنگ به عنوان سوخت در دیگ یا اجاق گاز استفاده می شود.

از آن برای پخت و پز و کباب زدن استفاده می شود.

بعضی اوقات از زغال برای دم کردن و گرم نگه داشتن چای استفاده می شود.

یکی از کاربرد های سنتی زغال در تولید فولاد است.

زغال سنگ به دو شکل سنتی و صنعتی تولید می شود.

در روش سنتی، چوب در یک کوره بسته قرار می گیرد و سپس آن ها را می سوزانند، و پس از تبدیل چوب به زغال، زغال چوب جمع آوری و مصرف می شود.

علاوه بر کربن، زغال سنگ بین 10 تا 18 درصد هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن دارد که در 875 درجه سانتیگراد بخار می شود.

آب موجود برای زغال چوب بستگی به درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا دارد و بین 5 تا 8 درصد متغیر است.

زغال کبابی درجه یک زغالی است که هنگام سرخ کردن بو، دود یا جرقه نمی دهد و نیازی به دمیدن مستمر نیست که زغال چوب کاملاً داغ شود و هرچه سریع تر بسوزد. 

ویژگی های زغال باربیکیو نسبت به سایر زغال ها

ویژگی های زغال باربیکیو نسبت به سایر زغال هامنقل ها در واقع نوع ساده ای از باربیکیو ها هستند. زغال چوب کباب برای پخت و پز و کباب کردن بسیار سالم است زیرا بو و دود ندارد. کاربرد گسترده ای دارد.

تولید صنعتی زغال سنگ به گونه ای است که کوره های صنعتی دارای چهار دیواره هستند که اتلاف گرما ندارند، یعنی گرما به طور مساوی در سراسر کوره پخش می شود. کوره صنعتی مجهز به سیستم مخصوصی است.

این ماده در صنعت کشاورزی دارای خواص اسیدی است و از سموم دفع آفات برای از بین بردن علف های هرز استفاده می شود. کف کوره های صنعتی از ورق استیل 316 ساخته شده است که در دما های بالا نمی سوزاند و اکسید نمی شود و ما برای ساخت دستگاه از پروفیل های صنعتی استفاده می کنیم که در برابر انقباض و گسترش دما مقاوم هستند. این کوره ها چهار کاره هستند.

این بدان معنی است که برای کباب کردن زغال چوب، زغال سنگ لیمو یا پسته، از زغال کربن به عنوان خشک کن در زغال سنگ استفاده می شود و نیازی نیست دستگاه متوقف شود.

اگر زغال سنگ کاملاً گاز دار نباشد، مصرف کننده با صدای زغال سنگ یا انشعاب گاز و پرش تکه های زغال در اطراف یا صدای شکستن در هنگام داغ شدن زغال در پیک نیک یا گاز مواجه می شود.

موارد مصرف زغال باربیکیو

زغال چوب باربیکیو دارای کاربرد های زیادی از جمله بهترین استفاده برای تهیه کباب است.

مصرف دارویی و در صنعت فولاد و زندگی نمونه هایی از کاربرد این ماده در زندگی روزمره است. انواع مختلف زغال مانند زغال لیمو وجود دارد. خاصیت این نوع زغال دوام آن است و یک دست و به آرامی می سوزاند. کاربرد اصلی آن برای قلیان است.

زغال فشرده نوعی زغال است که از قطعات کوچک چوب، نی و غیره تهیه می شود. این زغال سنگ معمولاً از کیفیت پایین تری نسبت به زغال سنگ معمولی برخوردار است اما نسبت به بیشتر زغال سنگ ها ارزان تر و بادوام تر است. این زغال سنگ برای کباب کردن در کوره های یکبار مصرف استفاده می شود. زغال لیمو و قلیان نوع عالی زغال سیاه و براق است.

هیچ ترکیبی ندارد و هنگام داغ شدن صدای جرقه تولید نمی کند. کربن 78 درصد وزن دارد. نوع کریستالی و ظریف زغال تولید شده گرافیت است. زغال چوب لیمو و قلیان نوعی زغال چوب عالی و براق است.

این کربن خالص و بدون گوگرد بسته به نوع مواد اولیه تشکیل دهنده آن و کیفیت آماده سازی از جمله زغال کبابی تا زغال، لیمو، بلوط، پسته، سیب، انجیر و … در انواع زغال سنگ موجود است.

در مناطق مختلف کشور بسته به شرایط مختلف آب و هوایی و نوع چوب آن منطقه، نوع تولید زغال سنگ متفاوت است. مصرف کنندگان بیشتر از زغال کباب شده و زغال لیمو استفاده می کنند.

منبع عرضه کننده زغال باربیکیو

منبع عرضه کننده زغال باربیکیوامروزه بسیاری از کارخانه ها زغال سنگ تولید می کنند و زغال چوب باربیکیو به دلیل استفاده گسترده آن، به طور گسترده تولید و برای مصرف تهیه می شود. زغال فشرده از چوب ساخته شده است.

این زغال شبیه به یک مداد باریک است اما دارای ویژگی زغال است. از آن جایی که این نوع زغال به راحتی تیز می شود، می توان از آن برای طراحی های ظریف، دقیق، هایپر رئال و عکسبرداری استفاده کرد. زغال چوب بید یا تاک در واقع شکل زغال سنگ استوانه ای بلند است که از چوب بید یا چوب انگور ساخته شده است.

از این نوع زغال نیز در طرح های اصلی و ترکیب های اصلی استفاده می شود. پودر زغال سنگ (زغال چوب نرم تر) بسیار نرم است و می توان با استفاده از یک برس برای ایجاد انواع سایه از آن استفاده کرد.

پودر زغال چوب در طراحی چهره و طرح های واقع گرایانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

زغال سنگ هایی مانند زغال سنگ نارگیل وجود دارد. مهم ترین ویژگی این زغال چوب این است که سازگار با محیط زیست است. هیچ درختی برای تولید این زغال سنگ قطع نمی شود زیرا از پوسته های نارگیل حاصل می شود.

در بازار امروز، اولین آزمایشی که مصرف کننده قبل از خرید انجام می دهد این است که انگشتان خود را به داخل نایلون کارتن بسته فشار دهد تا مطمئن شود تا از ریز بودن یا قلوه ای بودن یا درشت بودن زغال باربیکیو اطمینان حاصل پیدا کند.

زغال باربیکیو درجه یک براق است و فرآیند تولید کامل است و خام نیست.

دو دلیل برای اشتعال زغال سنگ باربیکیو وجود دارد. زغال کباب شده نباید خاموش شود تا مصرف کننده مجبور نباشد دائما آن را فوت کند.

زغال کبابی تولیدی نباید کوچک باشد و به قول گفته شده، خاکی و تو خالی باشد.

علت تفاوت قیمت زغال باربیکیو در چیست؟

دلیل تفاوت قیمت زغال کیفیت بالا و عالی آن است. کیفیت همیشه برای تعیین بهترین قیمت موثر است. بدون دود، بدون گاز، با گرما و دوام بسیار بالا که زغال سنگ باربیکیو در اختیار دارد.

امروزه انواع مختلفی از زغال سنگ به روش های مختلف تولید می شود. یکی از سالم ترین و مفید ترین انواع تولید زغال سنگ که دارای کیفیت مصرف و سلامتی مصرف کننده است زغال سنگ باربیکیو است. علاوه بر زغال چوب باربیکیو که برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد، انواع زغال چوب برای مصارف دیگر مانند زغال قلیان (لیمو) وجود دارد.

در ساخت و تولید این زغال سنگ، فشار زیاد گرما لازم است تا کیفیت زغال لیمو را بالا ببرد، که این امر به عملکرد کوره و قدرت آن بستگی دارد تا بتواند در طولانی مدت بازده خوب و مناسبی داشته باشد.

لازم به ذکر است اگر این زغال سنگ شکسته و خرد شود، به دلیل حساسیت مشتری با کاهش قیمت در بازار مواجه خواهد شد. زغال قلیان نوعی زغال است که از چوب درختان مرکبات به دست می آید.

تنها تفاوت بین یک زغال سنگ قلیان و یک قلم و سکه زغال سنگ در شکل ظاهری آن است. از آن جا که این زغال سنگ شکل خاصی ندارد، از آن در کافی شاپ ها و کافه ها استفاده می شود.

زغال سنگ فشرده شده یا زغال سنگ قالبی متداول ترین نوع بریکت سوخت است که با گرد و غبار زغال سنگ یا خاک اره ساخته می شود. 

در کنار برخی مواد افزودنی دیگر، دو روش برای تهیه این ماده وجود دارد. مخلوط حاصل با چسب مخلوط می شود، که معمولاً یک چسب طبیعی است، به همراه برخی افزودنی های دیگر، سپس مخلوط حاصل فشار داده و گرم می شود.

خرید به صرفه زغال باربیکیو در ایران

خرید به صرفه زغال باربیکیو در ایرانبرای خرید زغال چوب کباب ارزان قیمت، بهتر است آن را مستقیماً از طریق کارخانه ها یا از طریق وب سایت خریداری کنید. این زغال دارای کربن ناخالص 85٪ تا 98٪ است.

دلیل ایجاد زغال سنگ از سوزاندن چوب یا استخوان های حیوانات این است که به دلیل گرما و فشار، آب و گاز ها را از دست می دهند و فقط از آن ها یک ماده جامد به نام کربن می ماند.

کربن یک عنصر شیمیایی در جدول تناوبی است که با (c) نشان داده شده است و عدد اتمی آن 6 است. این ماده یک عنصر غیر فلزی و فراوان در طبیعت است که دارای چهار ظرفیت و سه خاصیت است.

کربن (کلمه لاتین carbo به معنی زغال چوب) در دوران ما قبل تاریخ کشف شد. از پوست گردو یا پوست پسته در تهیه آن استفاده می شود و سایر مواد مانند خاک اره نیز در تهیه زغال چوب نقش دارند.

مراحل تولید زغال سنگ بسیار فشرده است. انواع مختلفی از زغال سنگ وجود دارد. انواع مختلفی از زغال سنگ در زندگی امروز مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته به مواد اولیه هر یک، به روش خاصی تولید و روانه بازار می شود. زغال باربیکیو درجه یک زغالی است که در هنگام سوختن و داغ شدن، دود، جرقه و بو ندارد.

کاربرد زغال باربیکیو و ویژگی زغال باربیکیو علی خصوصا زغال باربیکیو مرغوب در مقایسه با زغال معمولی بسیار محسوس است. عرضه زغال باربیکیو و قیمت زغال باربیکیو برای کسی که قصد خرید زغال باربیکیو را داشته باشد برای شما ذکر شده است.

قلیان توانسته مصرف زغال سنگ را در گذشته حفظ کرده و حتی آن را افزایش دهد. همچنین از آن در تنباکو استفاده می شود. یکی دیگر از کاربرد های سنتی زغال در تولید فولاد است.

پر کاربرد ترین زغال سنگ در مصارف مختلف: زغال لیمو، که از چوب درختان مرکبات استخراج می شود. (مانند لیمو، نارنج، نارنج و غیره) عموماً به طور مساوی و آهسته می سوزد و بیشتر در قلیان استفاده می شود.

زغال سنگ فشرده، که از کیفیت پایین تر از زغال سنگ معمولی است، از تراشه های چوب و نی ساخته می شود.

اما از ماندگاری بیشتری برخوردار است و بیشتر در تجهیزات رستوران مانند کوره توری و کباب پز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایل اصلی خرید و فروش زغال سنگ رستوران و قلیان است، بنابراین اگر صاحب رستوران یا قلیان هستید، می دانید که زغال سنگ زیادی مصرف می کنید.

به همین دلیل می توانید با یکی از کارخانه های تولیدی قرارداد ببندید و زغال سنگ خود را به صورت عمده دریافت کنید.

برخی افراد نقش واسطه ها بین مغازه ها و تولید کنندگان را بازی می کنند و زغال سنگ را به صورت عمده از تولید کنندگان خریداری می کنند و سپس با سود بالاتر آن را به مغازه داران مختلف می فروشند.

عمده فروشی زغال سنگ یکی از قدیمی ترین و پر درآمد ترین مشاغل است و دارای مزایای زیادی است، هنگامی که با تولیدکننده زغال سنگ تماس می گیرید، از شرایط تولید و تجهیزات تولید زغال سنگ آگاه خواهید بود و می توانید محصولات با کیفیت بهتری کسب کنید.

خرید مستقیم از تولید کننده و در حجم بالا منجر به تخفیف ویژه می شود. به این ترتیب علاوه بر تهیه کالای با کیفیت می توانید مبلغ کمتری نیز بپردازید.

وقتی به صورت عمده خرید می کنید، دیگر نیازی به بسته های کوچک نخواهید داشت، بنابراین هزینه بسته بندی از کل زغال سنگ کسر می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.