مرکز خرید زغال چینی درجه یک

صنعت زغال تولید زغال چینی حدودا ۹۰ سال است که وارد ایران شده است. و یک صنعت نوظهور و جوان می باشد.  زغال چینی درجه یک معمولا بیشترین مصرف را در سطح جهان دارد. 

مرکز خرید زغال چینی درجه یک

هر آنچه درباره زغال چینی باید بدانید

هر آنچه درباره زغال چینی باید بدانید

 مواد زغال چینی در واقع ترکیب فشرده ای از خاک اره ( خاک اره خشک و خاک اره مرطوب ) خاک زغال و پوست گردو، است. خاک اره ای که باید برای زغال چینی استفاده شود در واقع باید از نظر اندازه و جنس و رطوبت اندازه گیری شوند. رطوبت خاک اره ای که باید برای ساخت زغال چینی استفاده شود معمولا به دو دسته چوب تازه و چوب خشک تقسیم بندی می شوند. اندازه خاک اره به نوع آسیاب آن بستگی دارد که دارای چند سایز هستند.

  • خاک اره شکری 
  • خاک اره پفکی یا درشت 
  • خاک اره متوسط یا آسیاب 
  • خاک اره نجاری 
  • خاک اره ریز 

جنس چوبی که برای خاک اره استفاده می شود بر روی کیفیت ذغال چینی اثر می گذارد. چوب هایی که برای ذغال چینی استفاده می شود عبارت اند از: 

  • چوب چنار 
  • چوب درخت جنگلی 
  • چوب صنوبر 
  • چوب راش 
  • چوب گردو 

خاک زغال: خاک زغال به دو دسته تقسیم می شود، خاک آسیاب شده، خاک آسیاب نشده. که بهتر از اگر آسیاب دارید برای ساخت زغال از خاک آسیاب نشده استفاده کنید. زیرا در خاک آسیاب شده بنا بر دلایلی ماسه وجود دارد که باعث نابودی جوش ماردون خواهد شد. 

پوست گردو برای بالا رفتن زمان سوخت زغال و استحکام آن ‌‌و سرعت بخشیدن به زغال خام بسیار مناسب است. برای تولید زغال بهتر باید حتما از آن  استفاده شود. معمولا برای تولید زغال در فصل تابستان به دلیل وجود پوست گردو ارزان قیمت اقدام خواهد شد. 

مواد اولیه زغال چینی از مخلوطی از خاک اره مرطوب ، خاک اره خشک و خاک زغال، ساخته می شود. بعد از سرند کردن مواد توسط دستگاه های صنعتی سرند، مواد گرم شده و  مواد را در داخل دستگاه اکسترودر ریخته و با حرارت المنت های قوی خاک اره به شکل مکعب های مستطیلی در می آیند . 

این مکعب ها را زغال خام گفته و باید درون کوره رفته تا کاملا آماده شوند. 

زغال چینی درجه یک چگونه است؟

وزن هر یک از مکعب های زغال خام به طور استاندارد ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ گرم و طول آن ۷۰ سانتی متر است.  در زغال چینی درجه یک هیچ گاه چسب استفاده نمی شود زیرا هیچ جنبه اقتصادی ندارد. 

بعضی از تولید کنندگان زغال برای ایجاد صرفه جویی در روند تولید و جلوگیری از بعضی هزینه از خاک چون ام دی اف استفاده می کنند که متاسفانه کیفیت اولیه را ندارد. زیرا در تولید ام دی اف از چسب استفاده می شود برای همین کیفیت زغال فشرده را پایین آورده و بافت آن آسیب وارد می کند. 

زغال چینی درجه یک در واقع عاری از هرگونه بود است و دارای استحکام بالایی است. سوختن زغال چینی هیچ گونه گازی و یا خاموشی به همراه ندارد.و کاملا دارای خاک کم هستند. 

در صورت کلی زغال چینی از مواد دور ریختنی یا بی کاربرد و یا کم کاربرد ساخته می شوند. اما کیفیت زغال فشرده به نوع پخت آن بستگی دارد. 

برکیت در واقع ماده ای است که از دستگاه اکسترودر تولید می شود، و نتیجه فشرده شدن مواد اولیه زغال چینی با یکدیگر بوده است . این زغال چینی در واقع بسیار پر کاربرد هستند، و در تمامی صنعت ها از این زغال ها استفاده می شود. 

زغال خام بعد از خارج شدن از دستگاه اکسترودر کوره سنتی پخته می شوند. گنجایش هر واگن کوره سنتی ۵۵۰ کیلو گرم است. که بعد روشن شدن کوره مرحله تبدیل به کربن ایجاد می شود. در این مرحله هر واگن وزن خود را از دست می دهد و بعد از آماده سازی حدودا ۱۸۰ کیلو محصول آماده می شود. این نوع کوره ها کاملا خودجوش بوده و نیازی به مشعل های روشن کننده ندارند. 

مرغوب بودن محصولات در کوره های سنتی حدودا ۳۰ در صد بیشتر از محصولات در کوره های صنعتی هستند. 

کوره های صنعتی با معادل ۲۰۰۰ کیلوگرم دارای گنجایش هستند. و با مشعل گازوئیلی کار می کنند. این کوره ها شامل سیستم دود سوز ، تابلو برق، نازل خرجی هستند. 

مواد تشکیل دهنده زغال چینی درجه یک

مواد تشکیل دهنده زغال چینی درجه یک

مواد تشکیل دهنده زغال چینی خاک اره (خشک ،مرطوب) و پوست گردو می باشد. روش تولید زغال چینی در سال های اخیر تغییرات زیادی را داشته . آنچه در سال ۹۸ تولید می شود حدودا ۱۰ دقیقه زمان لازم دارد. 

زغال فشرده چینی در واقع سوخت مناسبی است، زیرا دود کم و آتش ملایم و طولانی مدتی دارد. از فشردن و ترکیب زغال چوب با مواد دیگر و فرم دادن آن ها زغال فشرده ساخته می شود. و بیشتر از آن برای آشپزی و در فضا های باز استفاده می شود. 

زغال چوب فشرده با سوختن مواد غنی از کربن در فضای کم مانند چوب ساخته می شود. در واقع با انجام این فرایند رطوبت و گاز های فراری که در سوخت اصلی وجود دارد، از بین خواهد برد. 

زغال فشرده در واقع آتشی طولانی تر و سبک تر از آتش زغال معمولی دارد. نسبت یک به پنج سبک بودن این آتش است. مناسب ترین مواد اصلی زغال چینی چوب های راش ، بلوط ، افرا، و گردو و درخت های گرمسیری هستند. 

البته می توان از هسته ی میوه ها و پوست سخته گیاهان نیز استفاده می شود. بسیاری از تولید کنندگان نیز از این روش برای ساخت یک زغال سنگ مرغوب استفاده می کنند. 

به علاوه زغال فشرده با محیط  زیست سازگاری زیادی دارد. زیرا مواد تولید شده آن از خود طبیعت است. و هیچ گونه مواد افزودنی ندارد. و کاملا با محیط بعد از سوختن ادغام شده و بازیافت می شود . پس بهتر است که از زغال فشرده برای ایجاد آتش در فشاری باز استفاده کنیم. تا به محیط زیست هیچ گونه آسیبی وارد نشود.

از طرف دیگر مواد اولیه زغال فشرده کاملا بی مصرف و بدون مصرف بوده و حتی تولید این نوع زغال فشرده خود یک بازیافت مواد به حساب می آید. مواد اولیه فرعی این زغال فشرده نیز نشاسته ذرت و یا گندم است. ماده تسریع کننده این زغال نیترات و عامل سفید کننده خاکستر آهک است. 

سوختن و ایجاد شعله در زغال چینی

 

این زغال هنگام سوختن به هیچ عنوان دود نکرده و وزن کمی را دارند. در واقع یک سوخت کم وزن به حساب می اید. اگر چوب با ترکیب شدن هوا بسوزد به شکل کامل آتش می‌گیرد . و اگر میزان اکسیژن آن کاملا پایین آید باعث می شود که چوب به زغال تبدیل شود. شعله این زغال سنگ ها برعکس چوب بسیار با دوام و پایدار تر است. و به محیط زیست به هیچ عنوان آسیب نخواهد زد. 

برای جلوگیری از میزان دود آتش زغال چینی از سرکه چوب استفاده می شود که به خوبی قادر خواهد بود دود هنگام آتش را کنترل کند. زغال چینی دارای استحکام بسیار بالایی است و هیچ نوع شکنندگی در آن دیده نخواهد شد. زمان حرارت دهی شعله زغال چینی نسبت به دیگر زغال ها بیشتر است. 

شکل ظاهری این زغال چینی ها دارای یک حفره در وسط آن ها است که این کار باعث میشود هنگام استفاده از آن ها، با بادبزن برای تولید اکسیژن نیازی نباشد.

اگر برای تولید زغال فشرده از مواد بازیافتی و باقی مانده های کشاورزی استفاده شود، به جنگل، و محیط زیست هیچ آسیبی وارد نخواهد شد. زغال های طبیعی به دلیل دود فراوانی که دارند به محیط به شدت آسیب وارد خواهند کرد پس بهتر است برای جلوگیری از این آسیب از زغال فشرده استفاده کنیم . 

برای تولید زغال فشرده مرغوب باید توجه داشته باشید که تحت هیچ عنوانی از چسب برای آن استفاده نکنید. زیرا چسب هنگام سوختن از خود مواد خطرناکی را خارج کرده که به شدت سمی است. همچنین با وجود چسب برای فشرده سازی زغال فشرده باعث میشود که میزان شعله و زمان حرارت دهی آن به شدت پایین آید و تحت هیچ شرایطی هیچ نوع کارایی نداشته باشد. 

به طور کلی زغال فشرده جایگزین بسیار مناسبی برای زغال های معمولی است. زیرا هم سالم تر و هم دارای دوام بالایی هستند. 

کاربرد زغال چینی درجه یک

کاربرد زغال چینی درجه یک  

کاربرد زغال چینی بسیار زیاد است. زیرا با توجه به مزیت های این زغال استفاده از آن کاملا در تمامی شرایط و برای تمامی صنعت ها به صرفه می باشد. این زغال یک سوخت کاملا بی خطر است. و برای محیط زیست به شکل بازیافت کننده عمل می کند زیرا از مواد کم مصرف یا بدون مصرف تولید می شود. 

زغال چینی برای بسیاری از صنعت هایی که به سوخت طبیعی نیاز دارند کاملا مقرون و به صرفه است. حتی  استفاده آن در فضای بازو آشپزی نیز وجود دارد. 

بسیاری از مردم از آن برای ایجاد گرما و شعله در شومینه نیز استفاده می کنند. حتی در بعضی از شرایط از آن برای ساخت ماسکهای ضد گاز نیز استفاده می شود. 

سوخت ایجاد شده از زغال فشرده کاملا سالم است و به محیط زیست هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد . به شرطی که برای تولید آن و ایجاد سود بیشتر از چسب استفاده نشود. در واقع چسب ها باعث می شوند که دود ناشی از سوختن آن بسیار زیاد شود. این دود کاملا برای انسان سمی می باشد. هم چنین کیفیت شعله آن را به شدت کاهش می دهند. 

از کاربرد های دیگر زغال چینی می توان به عنوان یک سوخت بدون وزن نیز اشاره کرد. این زغال های فشرده از زغال های معمولی دارای وزن کمتری هستند. و باعث می شوند که سوخت آن ها نیز وزن کم تری داشته باشد. 

این سوخت به دلیل تولید شدن از مواد اولیه ارزان، کاملا ارزان قیمت خواهد بود. و می توان با استفاده از آن ها هیچ گونه خرج اضافی نداشته باشید.

گاهی زغال های معمولی در استفاده فضای باز به شکل خاکستر رها می شوند. این خاکستر ها به شدت به محیط زیست آسیب وارد خواهد کرد چون ، بازیافت پذیری آن ها روند کند دارد. 

اما زغال چینی به دلیل استفاده از مواد اولیه مثل خاک اره، و خاک زغال و پوست گردو، و بدون مواد افزودنی هنگام خاکستر شدن کاملا با محیط ادغام شده و بازیافت می شوند. 

زغال چینی چه مزیت هایی دارد؟

 

اما زغال چینی به دلیل استفاده از مواد اولیه مثل خاک اره کاربرد زغال چینی بسیار زیاد است. زیرا با توجه به مزیت های این زغال استفاده از آن کاملا در تمامی شرایط و برای تمامی صنعت ها به صرفه می باشد. این زغال یک سوخت کاملا بی خطر است. و برای محیط زیست به شکل بازیافت کننده عمل می کند زیرا از مواد کم مصرف یا بدون مصرف تولید می شود. 

زغال چینی برای بسیاری از صنعت هایی که به سوخت طبیعی نیاز دارند کاملا مقرون و به صرفه است. حتی  استفاده آن در فضای باز و آشپزی نیز وجود دارد. 

بسیاری از مردم از آن برای ایجاد گرما و شعله در شومینه نیز استفاده می کنند. حتی در بعضی از شرایط از آن برای ساخت ماسکهای ضد گاز نیز استفاده می شود. 

سوخت ایجاد شده از زغال فشرده کاملا سالم است و به محیط زیست هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد . به شرطی که برای تولید آن و ایجاد سود بیشتر از چسب استفاده نشود. در واقع چسب ها باعث می شوند که دود ناشی از سوختن آن بسیار زیاد شود. این دود کاملا برای انسان سمی می باشد. هم چنین کیفیت شعله آن را به شدت کاهش می دهند. 

از کاربرد های دیگر زغال چینی می توان به عنوان یک سوخت بدون وزن نیز اشاره کرد. این زغال های فشرده از زغال های معمولی دارای وزن کم ری هستند. و باعث می شوند که سوخت آن ها نیز وزن کم تری داشته باشد. 

این سوخت به دلیل تولید شدن از مواد اولیه ارزان، کاملا ارزان قیمت خواهد بود. و می توان با استفاده از آن ها هیچ گونه خرج اضافی نداشته باشید.

گاهی زغال های معمولی در استفاده فضای باز به شکل خاکسترها می شوند. این خاکستر ها به شدت به محیط زیست آسیب وارد خواهد کرد چون ، بازیافت پذیری آن ها روند کند دارد. ، و خاک زغال و پوست گردو، و بدون مواد افزودنی هنگام خاکستر شدن کاملا با محیط ادغام شده و بازیافت می شوند. 

روش های خرید زغال چینی درجه یک

روش های خرید زغال چینی درجه یک

برای خرید زغال چینی روش های زیادی وجود دارد. یکی از این روش ها خرید از طریق بازار های سطح شهر است که زغال چینی درجه یک را به فروش می رساند. روش دیگر نیز خرید ها غیر حضوری و آنلاین است. در ادامه با مزیت  زغال چینی آشنا می شویم.

شما با استفاده از روش دوم در هزینه و وقت خود صرفه جویی خواهید کرد با می توانید از مزایای آن فروشگاه استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشد که از چه فروشگاهی خرید می کنید زیرا بعضی از این فروشگاه های آنلاین فاقد اعتبار بوده و اجناس فیک و تقلبی به دست مشتری می رسانند پس هنگام خرید حتما از اعتبار فروشگاه مطمئن شوید 

بعضی از این تولیدکنندگان با ارائه فروشگاه های آنلاین محصولات خود را از تولید به مصرف می رسانند. و شما می توانید آنها را با قیمت پایین تری از بازار های سطح شهر خریداری کنید و هم به نفع شما و هم به نفس فروشنده است. 

کیفیت زغال چینی  ایران به قدری بالا است که بعضی از تولید کنندگان آن ها آن را به کشور های عربی نیز صادر می کنند. و سود این تجارت بسیار پر بازده خواهد بود.

البته بسیاری از تاجران از سود ناشی از صادرات زغال فشرده حرفی به میان نیاورده اند اما با توجه به بازار عرضه و تقاضا می توان گفت که سود زیادی در این صادرات است. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.