مراکز فروش عمده زغال مرغوب

اگر به دنبال خرید زغال عمده و در عین حال مرغوب هستید در ابتدای امر باید با مراکز و عمده فروشی ها معتبر انواع زغال در سراسر کشور آشنا شوید. روش های زیادی برای دسترسی به مراکز فروش انواع زغال چوب صنعتی و سنتی وجود دارد. شاید تا به امروز تنها از روش های قدیمی مانند ارتباط با واسطه های بازار و خرید زغال تولید شده در شهر خود را امتحان کرده باشید اما امروزه با روش های نوین و اینترنتی به راحتی خواهید توانست بزرگترین مراکز عرضه و فروش زغال را پیدا و با آنها ارتباط داشته باشید.

البته در این بین باید توجه داشته باشید که تنها باید به دنبال زغال مرغوب و باکیفیت باشید که برای دست یابی به این امر نیز گرفتن نمونه از تولید کنندگان یا شرکت های پخش عمده بهترین راهکار و راه حل خواهد بود. تولید کنندگان زغال در شهرستان هایی مانند جهرم، کردستان، کرمان یا شرکت های پخش در تهران و مراکز دیگر استان ها از جمله بزرگترین های تولید و عرضه زغال چوب در ایران به شمار می آیند.

بزرگترين مرکز فروش زغال مرغوب در نمایندگی اصلی آن در حال توزیع است.مراکز فروش عمده زغال مرغوب

توضیح کلی در مورد زغال

توضیح کلی در مورد زغالزغال چوب ماده شکننده، سبک و سیاه رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های جانوری و گیاهی است که بخش عمده ترکیباتشان تبدیل به کربن شده باشد. این کربن دارای مقادیری ناخالصی نیز می باشد. جالب است بدانید علت آن که از داغ کردن یا سوزاندن چوب یا استخوان حیوان، زغال پدید می آید این است که آن ها بر اثر حرارت، آب و گازهای نهفته در خود را از دست می دهند، و فقط جسم جامدی از خود برجای می نهند.

موارد استفاده از زغال

استفاده از این ماده طبیعی برای زیبایی و سلامت ممکن است عجیب به نظر برسد، اما به نقل از فوت و فن حقیقت این است که اگر به درستی از آن استفاده کنید، بسیار مورد استفاده خواهد بود.ددبا کاربرد‌های مسحور کننده زغال چوب آشنا شوید:

یک: لیموناد زغال
ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد و غیر معمول، اما جالب است بدانید کارخانه‌های بسیاری در حال اضافه کردن زغال به محصولات‌شان هستند. زغال می‌تواند سموم بدن را جذب کند و به شما احساس شادابی و تازگی دهد. حتما می‌خواهید بدانید که آیا زغال می‌تواند آلودگی‌های بدن را تصفیه کند؟ پاسخ ما به شما این است که بله می‌تواند! پس بار دیگری که اسم نوشیدنی‌های زغالی به گوش‌تان خورد سریعا یک لیوان از آن‌ها را تهیه کنید.

دو: از شر مشکلات معده خلاص شوید:
حتی یک ناراحتی و درد کوچک در معده هم می‌تواند کل روزتان را خراب کند. خواه نفخ، سوهاضمه و یا رو دل باشد، درد معده عذاب آور‌تر از آن است که بتوان نادیده‌اش گرفت. ظاهرا قرص سیاه کوچکی وجود دارد که می‌تواند شما را از درد برهاند و هر روز هم دارد بر میزان محبوبیتش افزوده می‌شود. در واقع این قرص خیلی وقت است که موجود است، فقط شما از آن خبر نداشته اید.
زغال را می‌توانید به شکل‌های پودر، قرص و مایع پیدا کنید. این ماده طبیعی برای جذب سموم بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و فرم قرصی آن استفاده بسیار ساده‌ای دارد.

سه: با جرم و زردی دندان‌ها خداحافظی کنید:
تهیه پودر زغال اقتصادی‌ترین راه برای این کار است، چرا که وزن کمی دارد، اما برای مدت طولانی می‌توان از آن استفاده کرد. می‌توانید برای از بین بردن جرم دندان از پودر زغال استفاده کنید. سفید کردن دندان‌ها پروسه‌ای نسبتا طولانی است. مطمئنا دندان‌هاتان در هنگام استفاده از زغال سنگ ظاهر خوبی ندارند، اما وقتی کارتان تمام شد تغییر را در آن‌ها حس می‌کنید! برای سفید کردن دندان‌ها با زغال، نیاز به مسواک مخصوصی ندارید. همان مسواک‌های معمولی مناسب هستند. البته پیشنهاد ما به شما این است که از مسواک همیشگی‌تان استفاده نکنید چرا که رنگ مسواکتان را سیاه میکند و ممکن است بنابراین ظاهر معمول و جذابی ندارد.
برای استفاده از این مسواک شگفت‌انگیز می‌بایست مقداری پودر زغال را با مقدار کافی آب مخلوط کنید. به اندازه‌ای آب بریزید که خمیر حاصله روی مسواک‌تان بماند و از روی آن نریزد. حالا دندان‌ها‌تان را به آرامی مسواک کنید و یا فقط خمیر را روی دندان‌ها بمالید. ۳ دقیقه صبر کنید، حالا دندان‌هاتان را بشویید و با نتیجه اعجاب انگیز آن لذت ببرید.

چهار: صورت‌تان را تمیز کنید:
در طول روز آلودگی‌های محیط اطراف به لایه‌های عمیق پوست‌مان نفوذ می‌کنند. زمانی که این منافذ ریز پوست کثیف هستند، رنگ صورت پریده و سیاه می‌شود و هم چنین پوست خراب می‌شود و جوش می‌زند. اگر شما هم دچار این مشکل هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از زغال بسته‌ بندی شده می‌باشد.پودر زغال (که در بعضی ماسک‌های صورت هم از آن استفاده می‌شود) باعث بسته شدن منافذ پوست و بیرون کشیدن آلودگی‌ها از داخل این سوراخ‌ها می‌شود. با استفاده از زغال، صورت‌تان احساس تازگی و جوانی می‌کند.

پنج: آلودگی‌های مو را پاک کنید:
وقتی موی‌تان را با زغال می‌شویید، تمام چربی‌ها، سموم و آلودگی‌ها را از سرتان بیرون می‌کشد! درست مانند کاری که با پوست‌تان می‌کند. می‌توانید شامپو‌های حاوی زغال را از فروشگاه‌ها تهیه و استفاده کنید. چون ممکن است این شامپو‌ها به مو و پوست سر شما نسازند ابتدا مقداری از آن‌ها را به صورت امتحانی بر روی مو بزنید و نتیجه را ببینید و در صورتی که مشکلی برای موهاتان پیش نیامد، شامپو را به تمام سرتان بزنید و خوب ماساژ دهید و بعد با آب کافی بشویید. اگر برای خرید بطری بزرگی شامپو زغالی مطمئن نیستید و یا نتوانستید یک شامپو زغالی خوب تهیه کنید، با راهنمایی ما میتوانید شامپوی خودتان را بسازید. برای این کار یک کپسول زغال و یا یک قاشق چای خوری زغال را به شامپوی همیشگی خود اضافه کنید و سرتان را با آن بشویید.

روایت مصرف کنندگان از زغال ایرانی

روایت مصرف کنندگان از زغال ایرانیبزرگترين مرکز فروش زغال قاچاق در حاشیه جنگل‌های هیرکانی یا زاگرس متمرکز هستند اما حتی تاغ‌زارهای مناطق خشک مرکزی هم از کوره‌های زغال‌گیری در امان نمانده‌اند.

در حالی که تولید زغال جنگلی با توجه به قوانین موجود ممنوع بوده و فعالیتی قاچاق محسوب می‌شود، زغالگیران زاگرس می‌گویند که جنگل به آنها اجاره داده می‌شود تا درختان خشک را تبدیل به زغال کنند. شواهد نشان می‌دهد هر روز مصرف زغال در ایران رو به افزایش است. تعداد سفره‌خانه‌های سنتی که از زغال برای طبخ غذا و چای استفاده می‌کنند و مراکز عرضه قلیان در همه محله‌های تهران و شهرستان‌ها رو به افزایش است اما تأمین‌کننده این زغال، مجموعه‌ای از افراد هستند که صنف ندارند.
بنا بر روایت مصرف‌کنندگان زغال کوره‌های زغال‌گیری غرب کشور هم علاوه بر سنتی‌بودن، فاقد مجوز هستند بنابراین زغال‌گیران غرب کشور هم نمی‌توانند به دلیل ممنوعیت در حمل زغال، محصول خود را حتی به استان‌های مجاور بفرستند اما گویا محصولی که آنها در این کوره‌های غیرمجاز تولید می‌کنند، گاهی به خارج از کشور هم صادر می‌شود! این یعنی گردش مالی بازاری که حتی صنف هم ندارد، در یک دهه جهش چشم‌گیری یافته است اما هیچ شفافیتی در فعالیت افراد شاغل در آن وجود ندارد.
جالب است بدانید بسیاری از کوره‌های تولید زغال در شمال مجوز ندارند از میان همه کوره‌های زغالی که در شمال کشور فعال هستند، فقط پنج کوره وجود دارد که مجوز فعالیت دارند و می‌توانند مجوز حمل محصول در جاده را دریافت کنند. آن پنج کوره هم به دلیل نبود ماده اولیه برای تولید زغال، تعطیل شده‌اند زیرا کارخانه‌های چوب‌بری حاضرند چوب‌های مورد استفاده برای تولید زغال را‌ گران‌تر خریداری کنند به همین دلیل بازار تولیدکنندگان زغال کساد شده است.

روش های تولید زغال باکیفیت

همانطور که میدانید زغال ها از کربن هستند و مقدار کربن باقی مانده در این فرآیند حرارات دهی می تواند در کیفیت زغال تاثیر گذار باشد. هر چه قدر که حرارت و زمان حرارت دهی شما بیشتر و یا کمتر باشد می تواند مقدار درصد کربن زغال ها را نیز کاهش و یا افزایش دهد.

دو روش برای تولید زغال وجود دارد. در زیر به اختصار به شرح هر دو روش میپردازیم.
روش سنتی: در روش های سنتی و قدیمی که می توان گفت معمولا برای حجم زیادی از چوب ها مورد استفاده قرار می گیرند، چوب ها را در ابتدا در چاله ها و گودال هایی در زمین قرار می دهند سپس از ترکیب پوست های برنج و گندم و کود برای حرارت دهی آهسته استفاده می کنند. بعد از قرار دادن چوب ها در گودال ها و اضافه کردن مواد سوختنی خاص به آن ها، یواش یواش شروع به سوختن می‌کنند. پیشنهاد ما به شما برای استفاده از این روش زمانی‌ست که دارای توده‌های عظیمی از چوب هستید چرا که در روش های سنتی به دلیل کنترل نداشتن بر روی مقدار دما و حرارت شما باید مقدار زمان زیادی را صرف به دست آوردن زغال کنید.در این حال با قرار دادن چوب ها در گودال و اضافه کردن مواد سوختنی به آن می توان تپه هایی از چوب های در حال سوختن را مشاهده کرد که برای تبدیل شدن به زغال می توانند تا حدود پانزده روز زمان ببرند.بعد از گذشت پانزده روز چوب ها کاملا پخته اند و فقط کافیست تا در محیطی پلمپ یا به اصطلاحی دیگر خفه شوند تا به یک ذغال سفت و با کیفیت تبدیل گردند.
روش صنعتی: کوره های بزرگ و مجهز به شما این امکان را می دهند تا شما بتوانید بدون نیاز به مواد سوختنی دیگر، با گاز، دما و حرارت چوب های داخلی را کنترل کنید و در نهایت بسیار سریع تر و حتی در چند ساعت بتوانید فرایند تبدیل شدن چوب به زغال را طی کنید. همچنین کیفیت زغال به دست آمده از کوره های صنعتی نیز بسیار عالی می باشد و حتی می توان برگ درختان را نیز به زغال تبدیل کرد.( کما اینکه فکر نمیکنم برگ درختان کارایی داشته باشد) همینطور با مجهز کردن این کوره های صنعتی به تایمر ها و یا شیرهای گاز مخصوص می توان کیفیت زغال را بهتر کنترل کرد. در روش صنعتی برای کوره ها، یک ظرف فلزی را پر از چوب کرده و درون یک ظرف فلزی دیگر بر روی شعله آتش قرار می دهند. با این کار باعث می شوند تا شعله مسقیمی به چوب ها برخورد نکند و در اصل چوب ها از درون در داخل یک ظرف فلزی پخته شوند. همچینن در نظر داشته باشید که درب هر دو ظرف در هنگام حرارت رساندن باید باز باشد و ظرف خارجی که شعله را پخش می کند باید بتواند در یک چرخش به تمام نقاط ظرف داخلی حرارت وارد کند.در نهایت شما می توانید با کنترل حرارت و دما که می تواند برای هر مدل چوب متفاوت باشد، به ظرف فلزی اصلی حرارت وارد کنید تا چوب ها بپزند و به کربن خالص تبدیل شوند و در نهایت زغالی مرغوب را تحویل بگیرید.

راهنمای کامل خرید زغال

راهنمای کامل خرید زغالانواع مختلفی از زغال در کوره‌ها تولید می‌شود. کوره‌ها علاوه بر تولید زغال کبابی، می‌تواند زغال لیمو، بلوط، پسته، انجیر، سیب ارائه دهند. برای اینکه بدانید زغال خوب چه ویژگی‌هایی را دارا می‌باشد با ما همراه باشید.
یک زغال خوب کاملا صاف، یک دست، بدون شکاف و برش های ایجاد شده در بدنه، تولید می شود و علاوه بر شکل ظاهری خوب باید قدرت آتش و زمان حرارت دهی بالایی نیز به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که یک زغال خوب و عالی نباید ترک ترک و شکاف دار شده باشد، این می تواند نشان دهنده سوختن بیش از اندازه کربن و زغال باشد. هر چند که برخی از زغال ها نیز به دلیل شکل اصلی چوبشان می توانند کمی بد شکل به نظر برسند، که می توان گفت کیفیت آن ها به سوختن آن ها بستگی دارد.
جالب است بدانید که یک زغال خوب در هنگام سوختن دودی را از خود تولید نمی کند، مداوم می سوزد و در وسط کار خاموش نمی شود، همچنین در نهایت می تواند به مدت زمان زیادی به سوختن خود ادامه دهد. برای این کار زغال‌های مرکبات کیفیت خوبی دارد چرا که صاف و یکدست هستند و آتش بادوام و طولانی مدتی را از خود ارائه می دهند. همچنین زغال ها باید کاملا به شکل یک زغال سیاه رنگ در آمده باشند و وزنی سبک را به همراه داشته باشند. هرچند که وزن آن ها نیز بسته به چوب اصلیشان می تواند متفاوت باشد، اما وزن آن ها قطعا از یک چوب کامل و یا حتی یک چوب نیمه سوخته سبک تر است.

بهترین راهکار برای فروش حد اکثری زغال

توجه داشته باشید که برای تولید هر محصولی نیاز به مطالعه و بررسی در همه ابعاد می باشد. یکی از این ابعاد بازاریابی فروش آن محصول می باشد لذا اگر کالایی تولید شود ولی به فروش نرسد سودی نیز در کار نخواهد بود و سرمایه از دست خواهد رفت.  در مورد زغال نیز همین امر صادق است. بازاریابی فروش زغال صنعتی از جمله کارهای مهم و اصلی این صنعت است که اگر این محصول و بطور کلی هر محصولی با کیفیت تولید شود خیلی راحت تر به فروش می رسد و نیازی به تلاش فراوان برای فروش و عرضه آن نمی باشد. یکی از راههایی که می توان در آن به بازاریابی زغال صنعتی پرداخت، بدست آوردن بازار صادرات به کشورهای دیگر به خصوص کشورهای همسایه ایران می باشد. کشور ترکیه، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز از مشتریان زغال صنعتی مرغوب ایران می باشند. طبق مقررات دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران صادرات چوب ( به غیر از هیزم و زغال چوب ) با ارائه مجوز از وزارت جهاد کشاورزی با ارائه مجوز از وزارت جهاد کشاورزی و با رعایت قوانین و مقررات صادرات زغال ممنوع نمی باشد.
تولید و صادرات زغال در هر کشور با توجه به مقررات و شرایط آب و هوایی و نوع چوب درختان آن کشور انجام می شود .بیشترین صادرات زغال در کشور هایی مانند لهستان، ویتنام، کوبا، مکزیک‌ اندونزی و چین برترین صادر کنندگان زغال می باشد.

نماینده فروش زغال در تهران

نماینده فروش زغال در تهراندر ایران و سایر کشور ها از زغال بسته بندی شده برای پخت غذا هایی مانند جوجه و کباب و …. و برای قلیان استفاده می کنند که برای هر کدام نوع زغال مخصوص به خودش نیاز است. بزرگ ترين مراکز فروش زغال تهران در سراسر کشور وجود دارند، فروش عمده برای چای خانه ها، کبابی ها، رستوران ها و برخی نقاط دیگر انجام می شود. بازار عمده فروشی زغال تهران به قیمت درب کارخانه با رونق زیادی روبه رو شده است. نمایندگی های مجاز و وب سایت های طراحی شده توسط مرکز مربوطه زغال کیلویی یا عمده را با قیمت هایی استثنایی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار میدهند. خرید عمده زغال توسط رستوران های بزرگ و کوچک، کبابی ها و بسیاری مراکز دیگر انجام می شود.
خالی از لطف نیست دانستن این نکته که از زغال برای تولید فولاد نیز استفاده می کنند، این محصول با قیمت های متغیر و نمونه های متنوع به بازار ها عرضه می شود تا خریداران بتوانند به راحتی آن را تهیه نمایند. با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت زغال روزانه در حال تغییر است برای آگاهی از قیمت روز زغال میتوانید با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های مربوطه و یا از طریق وب‌سایت این شرکت اقدام نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.