لیست قیمت خرید زغال صنعتی و سنتی

زغال سنتی و صنعتی تفاوت هایی با هم دارند. در واقع زغال سنتی، به روش ساده و قدیمی ساخته می شود؛ به اینصورت که چوب در کوره های مخصوص قرار داده می شد و بعد از سوختن به زغال تبدیل می شد.

بستگی به نوع چوبی که در آن قرار داده می شود، معمولا نوع زغال تعیین می شود که از جمله آن میتوان زغال پسته و زغال لیمو را نام برد.

اما زغال صنعتی یا فشرده، که از پر استفاده ترین زغال ها است؛ از خاک اره یا خرده های چوب و دیگر مواد اولیه تولید و ساخته می شود.

درواقع قیمت خرید زغال، به عوامل بسیاری از جمله کیفیت و نوع چوب بستگی دارد‌.

لیست قیمت خرید زغال صنعتی و سنتی

هزینه حمل و نقل زغال در ایران

هزینه حمل و نقل زغال در ایران

اما امروزه معمولا برای تولید زغال سنتی، مقداری از کوه را گود کرده یا کوره های دست ساز می سازند و چوب ها را در آنجا قرار می دهند و آن را مدتی رها می کنند تا کاملا خشک شوند، سپس آن ها را آتش زده و بعد از اینکه چوب ها به مقدار مشخصی سوختند در آن را می بندند تا به آتش هوا نرسد و خاموش شود که در اصطلاح آتش را خفه می کنند. این کار مانع از بیرون رفتن کربن چوب ها می شود و چوب ها تبدیل به زغال می شوند.

 کوره های سنتی چون دود بسیار زیادی دارند؛ باعث آسیب زدن زیاد به محیط زیست می شوند. 

درواقع کوره های سنتی، عملیات خشک کردن و سوزاندن چوب را به صورت همزمان انجام می دهد و احتیاجی به انبار کردن چوب ها برای خشک شدن به مدت طولانی نیست و این عمل در کوره انجام می شود.

در این روش هم اگر چوب ها به صورت کامل و درسته در کوره قرار داده شوند، باید بعد از تبدیل شدن به زغال، توسط اره به اندازه های کوچک تر تقسیم شوند تا راحت تر بسته بندی شود .

سوخت این کوره ها هم معمولا گاز است که در صورت لزوم قابلیت کار با نفت و گازوئیل را هم دارند.

اما بر خلاف روش های قدیمی که تولید زغال مدت زمان زیادی طول می کشید، مدت تولید زغال بسیار کم شده و معمولا بین هشت تا ده ساعت می باشد.

فروش زغال لیمو با نازلترین قیمت

درواقع زغال درجه یک لیمو، یکی از بهترین زغال ها است و از سوختن تنه ی انواع درخت مرکبات، از جمله لیمو بدست می آید و مهم ترین ویژگی آن، سوختن آرام و یکنواخت زغال می باشد. درواقع زغال لیمو، به همه زغال‌هایی گفته می‌شود که از چوب درختان مرکبات به مانند؛ لیمو، نارنج، پرتقال، لیمو شیرین و سایر درختان خانواده مرکبات تهیه می‌شود. این نوع زغال با دوام است و یک دست و آرام می‌سوزد. کاربرد اصلی آن هم برای قلیان است.

معمولا تولید کنندگان زغال مرغوب لیمو، با استفاده از بهترین شاخه ها و تنه های درختان لیمو و سایر مرکبات و نیز با بهره گیری از روش های نوین به تولید این محصول پرکاربرد می پردازد.

زغال لیمو؛ معمولا زغال مناسب برای قلیان می باشد که از زغال چوب درختان معطر، مانند لیمو می باشد. 

این زغال، دارای ویژگی های بسیاری می باشد که از آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 •  به سرعت آتش می گیرد و سرخ می شود.
 • حرارت زیادی دارد که جرقه نمی زند‌
 • دود ندارد. چرا که دود قلیان باعث سر درد می شود.
 • خاموش نشود و بدون باد زدن روشن بماند.
 • با دوام باشد.
 • گاز و بو نداشته باشد و خاکستر زیادی تولید نکند.

اغلب سفره خانه های سنتی، مصرف کنندگان این نوع زغال هستند. زغال قلیان عمده را معمولا بصورت فله ای از شرکت های تولیدی با نازل ترین قیمت خریداری می کنند.

از آنجایی که واحدهای تولیدی زیادی در سراسر کشور فعالیت دارند، هر کیلو زغال قلیان با نازلترین قیمت و با توجه به کیفیت و نوع چوب استفاده شده در تولید زغال، دارای قیمت متفاوتی است.

قیمت زغال نارگیل در سراسر کشور

قیمت زغال نارگیل در سراسر کشور

 زغال نارگیل باکیفیت، که یکی دیگر از زغال های پر طرفدار در ایران می باشد، از پوست درخت نارگیل و بدون قطع شدن درختان به دست می آید که بدون بو و بدون ایجاد سردرد هم است.

در هر بسته بندی آن معمولا ۸۴ عدد می باشد که هر ۴ عدد زغال، برای یک سری قلیان کافی است. معمولا هر بسته آن ۶۰ هزار تومان قیمت گذاری می شود که قیمت نسبتا مناسبی است.

 اما علاوه بر  موارد گفته شده از زغال نارگیل می توانیم بگوییم که این زغال دیرتر می سوزد و برای کسانی که در منزل قلیان می کشند معمولا کم ترین کثیف شدن گاز را به همراه دارد.

برای اولین بار این زغال در کشور اندونزی ساخته و مصرف شد و از آن جا به سراسر جهان ارسال شد که امروزه تعداد بسیار زیادی تولید کننده ساخت زغال نارگیل در سرتاسر جهان وجود دارد و به فعالیت می پردازد.

خرید زغال قلیان با نازلترین قیمت

زغال چوب؛ ماده ای است سبک، شکننده و سیاه‌رنگ که معمولا باقی‌مانده از نیم‌ سوختن های چوب و یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد.

یکی از انواع زغال ها زغال فشرده می باشد.

زغال فشرده، شکلی از زغال چوب است که از قطعات خرد چوب و کاه و غیره تهیه می‌شود. این زغال معمولاً کیفیتی پایین‌تر از زغال معمولی دارد ولی ارزان‌تر است و نسبت به اکثر زغال‌ها دوام بیش تری دارد. کاربرد این زغال برای کباب کردن در منقل‌های یکبار مصرف یا گریل روی توری است.

اما انواع زغال ها دارای کارکردهای بسیاری می باشند که به اختصار به تعریف هر یک می پردازیم:

 • به عنوان سوخت در منقل یا اجاق گاز: از منقل برای پخت غذا به روش کباب کردن استفاده می‌شود. گاهی از منقل زغال افروخته برای دم کردن و گرم نگهداشتن چای استفاده می‌شود.
 • مصرف توتون و تنباکو:

یکی از کاربردهای اصلی زغال چوب در تهیه قلیان است. افروختن یا سرخ کردن زغال برای قلیان در زغال گردان انجام می‌شود. گاهی از منقل فقط برای تولید زغال افروخته استفاده می‌شود. این گونه منقل در کنار وافور یا قلیان به عنوان ابزار تدخین به کار می‌رود.

 • تهیه فولاد:

یکی از کاربردهای سنتی زغال چوب در تهیه فولاد است.

عرضه زغال در بازار بین المللی

عرضه زغال در بازار بین المللی

عرضه کردن زغال، معمولا به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. زغال در انواع مختلفی توسط تولید کننده های ایرانی و خارجی و با کیفیت های متفاوتی تولید شده که صادرات زغال به صورت فله و همچنین در بسته بندی های متفاوتی توزیع می گردند.

در زمینه عرضه زغال، شرکت های بسیاری راه اندازی شده اند که این نمونه را با کیفیتی بسیار عالی از مارک های معتبر ایرانی و خارجی خریداری کرده و سپس به مراکز فروش ارسال می کنند. شرکت های وارد کننده زغال، این محصول را به بسیاری از شهر های کشورمان عرضه می کنند، که عرضه بیش تر این کالاها سبب خواهد شد تا قیمت آن کاهش پیدا کند زیرا عرضه بیش تر از تقاضا می شود که با توجه به این که در سال های اخیر بازار زغال در کشور داغ است این قبیل محصولات هم خوش فروش هستند. بسیاری از شرکت ها، انواع زغال وارداتی را با درجه کیفی متفاوت و قیمت های متنوع به بازار داخلی پخش می کنند. این موضوع باعث شده است تا عرضه کننده های بیش تری در این زمینه مشغول به کار شوند.

در بعضی از فروشگاه ها، این نمونه در مدل های مختلفی به صورت کلی و جزئی هم به فروش می رسد، به همین سبب افراد زیادی می توانند این نمونه را به آسانی خریداری کنند. با زیاد شدن خرید زغال در ایران و بعضی از کشور های جهان در بازار فروش، این نمونه به مدل های گوناگونی مشاهده شده و هر ساله جدید ترین نوع آن نیز با کیفیت بسیار خوبی به مرکز های فروش توزیع می گردند.

البته گفتنی است که قیمت زغال وارداتی بسته به برند تولید کننده آن، نوع، جنس، سایز و سایر فاکتور هایی که بر روی قیمت گذاری آن موثر است، متفاوت می باشد. در بازار ایران این نمونه با زغال های داخلی هم تفاوت قیمت زیادی دارند چرا که محصولات وارداتی علاوه بر قیمت تمام شده به آن تعرفه گمرکی هم اضافه خواهد شد،  به همین سبب می توان گفت که قیمت این نمونه ها بسیار گران تر از کالا های داخلی می باشد.

 نمونه های وارد شده به کشور در بعضی از نمایندگی های فروش با قیمتی بسیار ارزان هم گاهی به فروش می رسند، اما در سال های گذشته به دلیل تورم و تحریم های اعمال شده، قیمت تمامی محصولات وارداتی برای هموطنان عزیزمان بسیار بیش تر خواهد شد.

درواقع با افزایش تولید زغال در ایران، قیمت این کالا هم به طبع بسیار کم شده است، به همین دلیل تفاوت قیمت میان آن ها زیاد نیست.

خرید و فروش زغال، به دو صورت امکان پذیر است. با افزایش خریدار عمده، تولید زغال در کشورهای تولید کننده این نمونه ها هم زیاد شده است.

در ایران مراکز معتبری وجود دارند که انواع کالا های صادراتی را به صورت عمده یا در بسته بندی های شیک وجذاب به خریدار های خود عرضه می کنند.

اما از طرفی، شرکت های صادر کننده زیادی هم به وجود آمده اند که بهترین و مرغوب ترین محصول های کشور را به بازار های بین المللی توزیع می کنند. این امر بر روی قیمت زغال نیز تاثیر زیادی گذاشته است. موسسات فروش زیادی هم تاسیس شده اند که این نمونه های صادراتی عمده را با قیمتی بسیار کم تر به خریداران خود عرضه می کنند. برندهای بی شماری در تمام دنیا وجود دارند که زغال را با درجه کیفی متفاوتی تولید کرده و به صورت کلی یا در بسته های چند کیلویی به فروشگاه ها و مراکز معتبر فروش بسیاری ارسال می کنند. گفته می شود که با توجه به زیاد شدن خریداران زیاد برای زغال، برند های خارجی بسیاری هم به بازار ایران وارد خواهند شد.

اما کار برای افرادی که به دنبال زغال اصل هستند آنچنان هم سخت نیست؛ چرا که بهترین مارک های وارداتی در بعضی از شهر های کشور، دارای نمایندگی فروش می باشند. 

اما هر یک از انواع زغال، ویژگی هایی دارند که یکایک به توضیح باکیفیت ترین زغال می پردازیم.

 •  زغال کباب

زغال کبابی به زغالی که هنگام سرخ شدن بو و دود نداشته باشند و بعد از سرخ شدن احتیاج به باد زدن مداوم هم نداشته باشد گویند. به مانند ذغال قلیانی، این زغال هم دلیل مرغوب بودن آن، براق بودن است و اینکه خام نیست. زغال کبابی نباید تکه تکه باشد. یکی دیگر از عوامل مرغوبیت زغال کبابی درشت بودن آن است، که در هنگام خرید این زغال می توان با لمس کردن متوجه آن شد

 • زغال قلیان

 به زغالی گفته می شود که از چوب قلیان ساخته شده باشد. و از ویژگی های آن این است که:

 1. باید سریع سرخ شود و پرحرارت باشد.
 2. کمتر از بیست دقیقه آتش بگیرد.
 3. بین سه تا پنج ساعت بسوزد.
 4. بدون باد زدن روشن بماند.
 • زغال بامبو

زغال بامبو هم دارای ویژگی های زیر است.

 1. به آسانی می سوزد
 2. زمان سوختن بالا و مداوم
 3. در تولید آن هیچ درختی قطع نمی شود
 4. این زغال طعم و عطر قلیان را عوض نمی کند

تولید زغال مصنوعی با ارسال رایگان

خط تولید زغال فشرده، به این دلیل که یک صنعت نو پدید محسوب می شود، دارای بازار خرید و فروش خوبی هم است و تقریبا جزو شغل های پردرآمد می باشد. زغال فشرده، به علت فراوانی منابع خاک اره در ایران، از کارگاه های چوب بری و مبلمان چوبی و … با هزینه بسیار مناسب و ارزان، توسط تولید کنندگان خریداری می شود و سپس به کارخانه های تولید زغال مصنوعی منتقل می گردد.

سپس در عملی خاک اره تبدیل به بریکت می شود. درواقع خاک اره با دیگر مواد ترکیب شده و درقالب فشرده قرار می گیرد که به شکل مکعب مستطیل بوده یا به اشکال دیگر.

پس از مرحله تولید، وارد کوره شده و درآنجا به ماده هموژن تبدیل می شود و پس از تبدیل به زغال، بسته بندی و به بازار انتقال می یابد.

امروزه ایران، بهترین جایگاه را برای زغال فشرده و خط تولید زغال  مصنوعی داراست. که هم از نظر دسترسی به مواد اولیه فراوان و هم در خاور میانه، پایگاه انرژی مواد سوختنی بوده که زغال فشرده به سهولت به کشور های خارجه صادر می شود.

 ایران همچنین از مهم ترین دستگاه های پخش تولید زغال فشرده و ذغال مصنوعی می باشد.

 برای تولید زغال مصنوعی، نیاز برای ابزارهای بسیاری است که به اختصار به توضیح هر یک می پردازیم:

 • کوره :

هر کوره ایجاد شده معمولا دارای ۳ و یا ۴ دیواره بوده که از مرغوب ترین مواد، طراحی و ساخت می شود و در حجم های متفاوتی هم موجود می باشد. این کوره ها مجهز به سیستم تابلو برق تمام اتوماتیک با سنسور و نمایشگر حرارتی،  دودسوز، فیلتر صنعتی، سرکه گیر، مشعل گازی یا گازوئیلی و همچنین سیستم ایجاد خلا برای خنک شدن سریع محصول داخل کوره می باشد که در کم ترین مدت زمان، پخت را انجام می دهد.

 • دستگاه تولید زغال فشرده:

دستگاه تولید زغال فشرده عبارت است از؛ دستگاه خشک کن یا منبع حرارتی که با مشعل گازوئیلی یا گازی تغذیه می شود و باعث خشک شدن و از بین رفتن رطوبت مواد وارد شده به دستگاه تولید می شود که با گذشتن از صافی، با دستگاه قابل تنظیم میزان حجم ورودی مواد داخل لوله های سینوسی شده و با گردش در لوله های سینوسی به میزان رطوبت مورد نظر بین ۴ الی ۸ درصد می رسد و با ورود به سیکلون در آن جمع می شود تا برای استفاده در اکسترودر از آن خارج شود.

گفته می شود که زغال همچون سفال نیست؛ بلکه زغال ماده ای است بدون خواص پلاستیکی که بدون اضافه کردن موادی دیگر، نمی توان آن را به اشکال مختلف تبدیل کرد. جهت تبدیل خاک زغال به زغال فشرده، ماده چسبناکی به خاک زغال اضافه می شود و بعد از آن، به ترکیب مواد حاصله فشار وارد می شود تا زغال در دستگاه تولید زغال فشرده تولید شود.

در ایران تولید کنندگانی هم وجود دارند که برای گسترش و یا تبلیغ بیش تر کار خود، ارسال رایگان را هم به بقیه مزایای تولیدی خود اضافه کرده اند؛ که به طبع برای افزایش فروش آن ها، کار مناسبی است و با استقبال خریداران معمولا مواجه می شود.

گروه تامین کننده زغال فشرده

گروه تامین کننده زغال فشرده

در کشور ایران، به دلیل استفاده بسیاری که از انواع زغال ها می شود، تولید کنندگان بسیار بیش تری نسبت به گذشته، به تولید این محصول روی آورده اند. در واقع کار در این زمینه با سود بسیار بالایی مواجه است که همین امر باعث میل و رغبت بیش تر افراد می شود.

در واقع کار در زمینه زغال سنتی و صنعتی، با ریسک کم تری مواجه است که یکی از مزایای این کار پرسود می باشد و از طرفی خریدار برای آن همواره موجود است. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.