فروش عمده و فله زغال لیمو جهرم

نام زغال لیمو جهرم نامی شناخته شده در بین انواع زغال است که در بازار خرید و فروش می گردد و میتوان آن را به صورت بسته بندی ، فله و عمده تهیه کرد.
یکی از محصولاتی که با نام جهرم شناخته شده است زغال لیمو جهرم است که بسیار پر آوازه است. و دلیل این تمایز در نوع و شیوه تولید آن است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

روش تولید زغال لیمو در جهرم:

در این روش تولید سنتی برای تهیه زغال نه از آتش مستقیم استفاده می گردد و نه از مواد سوختی، بلکه به شیوه غیر مستقیم و با استفاده از شلتوک برنج چوب را تبدیل به زغال می کنند، چگونه؟

زغال لیمو جهرم

در این روش، چوب های درخت مرکبات را به صورت منظم در ارتفاع و طول معینی بر روی هم چیده و روی آن را تا حدود 10 الی 15 سانتی متر از شلتوک برنج می ریزند و بعد از آن روی آن راخاکستر داغ پاشیده و شلتوکها به تدریج شروع سوختن می کنند و به تبع آن چوب ها از بالا شروع می کنند به تبدیل شدن به زغال و به تدریج زغال های آماده را از کوره خارج می کنند و در حلب های روغن به صورت وارونه بر روی زمین قرار می دهند، تا بتدریج سرد شوند.
زغال های تولید شده به این روش بدین جهت که با آتش مستقیم در تماس قرار نمی گیرند، مراحل تولید را به آرامی طی کرده و بسیار مرغوب می باشند.
زغال لیمو جهرم یکی از انواع زغالهایی است که در بازار می توان به صورت فله و بسته بندی خریداری کرد.
منبع: مواد سوختی ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.