🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

فروش زغال چینی قلیان

آیا برای تولید زغال چینی تنها از خاک اره استفاده می کنند؟ فروش نمونه های مصرفی به عنوان زغال قلیان در چه مناطقی از کشور رواج و رونق بیشتری دارد؟ زغال چینی همان نمونه های مدرن تولید شده به صورت صنعتی و فشرده است که به صورت اشکال هندسی و قالبی تولید می شوند. از آنجایی که اولین بار نمونه های وارداتی از کشور چین در بازار کشور عرضه شد به زغال های چینی لقب گرفتند و تا به امروز نیز با برندهای مختلفی مانند رکورد، اونیکس، فایرلند و … به فروش می رسند. البته باید خاطر نشان که بسیاری از خریداران و فعالین به زغال چینی، بامبو نیز می گویند و به عنوان فروشنده باید بدانید که اغلب منظور خریداران از زغال بامبو همان زغال های قالبی و فشرده وارداتی از چین است. مواد اولیه اغلب این نوع زغال ها خاک اره، الوار، خاک زغال و حتی زغال های تولیدی است که در مرحله اول تولید به پودر زغال یا پودر چوب تبدیل می شوند.

از نظر نوع مصرف نیز انواع زغال چینی برای مصارفی مانند قلیان، کبابی و باربیکیو به کار برده می شوند که نوع قلیانی آن اندازه ای کوچک تر دارند و معمولاً از حرارت بالاتری نسبت به زغال چوب تولید داخل برخوردار هستند. فروش زغال چینی مخصوص قلیان به صورت عمده توسط شرکت های وارد کننده و به صورت فله ای یا بسته بندی در بسیاری از سوپر مارکت ها و مراکز عرضه زغال انجام می پذیرد.

ما دارای انواع و اقسام زغال هستیم که هر کدام استفاده بسیار زیادی برای ما دارند. در حال حاضر پخش زغال در ایران بسیار بالا است و این محصول به صادرات هم می رسد.

فروش ويژه زغال وارداتی در ایران بسیار بالا گرفته است و افراد بسیار زیادی هستند که تمایل دارند که از زغال های وارداتی استفاده کنند.

فروش زغال چینی قلیان

همه چیز درباره خط تولید زغال

همه چیز درباره خط تولید زغال

اما ما درای انواع بسیار زیادی از زغال ها هستیم که یکی از آن ها زغال فشرده می باشد.

 در فرایند تولید زغال فشرده، بسته به میزان و نوع مواد اولیه آن، محصول تولید می شود و روال تولیدی آن مورد بررسی و اندازه گیری قرار می گیرد.

چنانچه ماده خامی که در تولید مورد استفاده قرار می گیرد، براده چوب و یا خاک اره بوده باشد، تحت تاثیر فشار شدید، ماده ای به نام لیگنین از خود تولید می نماید. در واقع ویژگی خاص این ماده سبب می گردد که مواد اولیه به هم چسبیده و به خاطر شرایط مناسب محیطی، مبدل به زغال بریکت یا فشرده گردد.

در طی فرایند فشرده شدن مواد اولیه، گرمای محیط  آنقدری افزایش پیدا می کند تا از مواد اولیه موجود در خاک اره، رها شود. در خط تولید این محصول باید تمامی این مراحل حفظ شود.

بعد از این که بریکت تولید شد، هنوز قابل استفاده نمی باشد؛ بلکه برای قابل استفاده شدن، لازم است که در کوره پخته گردد.

به طور کلی، دو نوع کوره برای پختن زغال بریکت توسط تولید کنندگان  انجام می گیرد: کوره سنتی و کوره های صنعتی که البته گفته می شود، برتری استفاده از کوره های سنتی به علت مسائل فنی نسبت به نوع صنعتی آن به اثبات اهل فن رسیده است و از این رو استفاده از این نوع کوره ها، ممکن است متداول تر باشد.

دلیلی که برای برتری کوره های سنتی عنوان می کنند، این است که در کوره های صنعتی، زغال خوب پخته نمی شود و در صورتی که در قلیان مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند باعث ایجاد سردرد در مصرف کنندگان قلیان گردد، که این امر علت مزیت کوره سنتی بر صنعتی است.

افزون بر این از آنجا که در تولید کوره سنتی از مواد و مصالح ساده تری نظیر گل و آجر ممکن است استفاده گردد، قیمت تمام شده کم تری نسبت به کوره های صنعتی دارد که گفته می شود هرکدام از آن ها بین هشت تا پانزده میلیون ممکن است برای تولید کنندگان تمام شوند.

 زغال فشرده، کم ترین دود را نسبت به سایر یا لااقل بسیاری از انواع زغال ها تولید می کند، بنابراین در حال استفاده از زغال فشرده، می توانید اطمینان یابید که از این نوع زغال، حتی ذره ای سولفور یا گاز سمی و خطرناک ساطع نمی گردد.
زغال فشرده، خورندگی نداشته و در برخورد با ماده های دیگر به آن ها آسیبی وارد نمی شود و از بین نمی روند.

در تهیه زغال فشرده یا بریکت؛ خاک اره را با حرارتی حداقل دویست و حداکثر چهارصد درجه سانتیگراد، پرس می کنند. به این زغال حاصل شده علاوه بر زغال فشرده، شمش زغال نیز گفته می شود.

یکی از مزیت های زغال فشرده، این است که ماده اولیه آن را، ممکن است بتوان راحت تر تهیه نمود، همچنین از آن جایی که زغال فشرده با فشردن و پرس کردن خاک اره حاصل می شود، امکان دارد کارایی بیش تر و بهتر و عمر طولانی تری نسب به سایر زغال ها داشته باشد.

 

بررسی علل استفاده از زغال

 بهترین زغال از چوب لیمو، که دارای کربن با کیفیت بالا است تولید می شود. این نمونه برای قهوه خانه ها که به مشتریان خود خدمات چای و قلیان ارائه می دهند و همچنین برای مصارف مردم در مسافرت ها و برای تهیه جوجه کباب و پخت غذا مورد مصرف قرار می گیرد.

زغال درجه یک ایرانی، دارای اشکال بسیار زیادی هستند که از آن ها می توانیم به مواردی مثل؛ قلم یا لول، چهار تراش و سکه ای اشاره کنیم.

زغال های قلم، بیش تر برای استفاده در قلیان مورد استفاده قرار می گیرند و از  چوب درخت های  گردو، راش و مرکبات تولید و ساخته می شوند، بافت بسیار منظمی داشته و همچنین موقع سوختن تبدیل به پودر نمی گردند.

زغال چهار تراش از درختان گردو، بلوط، راش و … تولید می شود و در آشپزی، ساخت پولاد، کباب های زغالی و … مورد استفاده قرار می گیرد. این نمونه به صورت مربع های زیبا و مرتب برش داده شده اند.

زغال سکه ای، شکلی گرد دارد و به ارتفاع یک بند انگشت برش خورده است و سایزی یک دست و منظم دارد. این محصول بیش تر از چوب درختان لیمو تهیه می شود و در هنگام سوختن، حرارت بسیار بالایی تولید می کند و در هنگام سوختن، عطر خوب چوب لیمو به مشام می رسد، بسیاری از افراد به شدت علاقه مند به این بو هستند.

زغال های سکه ای، کربن بالا و رطوبت بسیار پایینی دارند و سوختن این زغال نسبت به زغال های معمولی بیش تر زمان می برد و این نمونه هرگز شکسته نمی شود و ترک بر نمی دارد‌.

قیمت بسته بندی شده ی انواع زغال به نوع، وزن و مدل بسته بندی آن ها بستگی دارد.

هر آنچه پیش از خرید زغال باید بدانید

هر آنچه پیش از خرید زغال باید بدانید قبل از خرید زغال باید به نکاتی توجه داشت که از آن ها می توانیم به اختصار به موارد زیر اشاره کنیم:

  • توجه به جنس آن
  • توجه به کیفیت آن
  • توجه به شرکت تولید کننده آن

امروزه تلاش می شود تا بخش زیادی از زغال ها به گونه ای تولید شود که آسیب کم تری به درختان و منابع طبیعی بزند. بنابراین می توان گفت یکی از ویژگی های زغال های مرغوب، این می تواند باشد که این دسته از زغال ها، با طبیعت، ساز گاری بیش تری دارد. برای مثال؛ زغال های نارگیل، ماده اولیه خود را از چوب نارگیل تامین می کنند.

همچنین، از آنجایی که بامبو جزء درختان محسوب نمی گردد، در نتیجه زغال تهیه شده از آن ها باعث نابودی و قطع هیچ درختی نمی گردد و علاوه بر آن، زغال های فشرده نیز با پرس کردن، حرارت دادن و قالب گیری خاک اره به دست می آیند.

اما بسیاری از زغال ها، از منظر اکولوژیکی با محیط زیست سازگار بوده و برای تولید آن باید ریز دانه های چوب را از داخل شهر و کارگاه ها گرد آوری نمود.

با انجام این کار به نوعی باعث جلوگیری از بریده شدن درختان جنگل جهت تولید زغال می شویم و همچنین یک فعالیت اقتصادی سود آورد در ضمن حمایت از محیط زیست، انجام داده ایم.

کدام نوع زغال بهتر است؟

زغال تهیه شده از لیمو را می توان از مرغوب ترین زغال های تولید شده دانست؛ زیرا کربن کم تری داشته و به همین علت استفاده از آن سبب می شود که در هنگام مصارفی نظیر قلیان و غیره فرد کم تر به حالت تهوع و سردرد دچار گردد.

در تهیه زغال ما با دو نوع چوب مواجه هستیم.

  • چوب سخت:

    چوب سخت، چوبی است که به کندی بسوزد و زغالی که در نتیجه سوختن آن حاصل می گردد و مقاومت بالایی دارد. درختانی که دارای چوب سخت می باشند را می توان با مشاهده برگه های پهن آن ها شناسایی نمود.  

  • چوب نرم:

    گرچه چوب های نرم، سریع تر گر گرفته و آتشی شعله ورتر و گرم تر از چوب سخت دارند؛ اما آتش آن ها دوام بالایی ندارد. گفته می شود که برگ های درختانی چوب نرم دارند، به صورت سوزنی شکل می باشند. 

بنابراین هر کدام از این دو مدل چوب ها برای تهیه زغال مورد استفاده قرار می گیرند که مزیت های خاص خود را دارند.

زغال درجه یک ایرانی را از کجا تهیه کنیم؟

زغال درجه یک ایرانی را از کجا تهیه کنیم؟

  • زغال درجه ی یک ایرانی را می توان به طرق مختلفی تهیه نمود؛ شاید بتوان گفت یکی از راحت ترین راه تهیه این محصول به ویژه برای مصارف خانگی، خرید آن ها از فروشگاه ها و مغازه های محلی است.

گرچه دسترسی به این مغازها ممکن است راحت باشد، اما با این وجود دو مسئله با خرید از این مغازه ها وجود دارد: یکی این که مرغوبیت و اصالت کالای آنها ممکن است جای بحث بیش تری در قیاس با فروشگاه های بزرگ داشته باشد و دیگر آن که قیمت نهایی این فروشگاه ها ممکن است گران تر از عمده فروشی های زغال باشد.

برای خرید زغال عمده به صورت ارزان، مراجعه به فروشندگان عمده این محصول راه مناسب تری به نظر می رسد. 

راه دیگری که می توانید زغال را به پایین ترین قیمت ممکن و بدون نیاز به رفتن به بازار های شلوغ شهر تهیه نمایید، مراجعه به مراکز تولید این محصولات است؛ با مراجعه به آن ها ضمن اطمینان از کیفیت کالای خریداری شده و اصل بودن آن، کمترین قیمت ممکن را برای خرید آن می پردازد. البته این روش برای کسانی مفید است که فاصله کمی با کارخانه های تولید زغال، دارند.

راحت ترین راه تهیه زغال، مراجعه به سایت های است که به فروش ویژه زغال به صورت اینترنتی می پردازند. با خرید از این فروشگاه ها به صورت آنلاین، می توانید بدون مراجعه به مغازه، هرچقدر زغال مایل هستید بخرید و درب منزل تحویل بگیرید.

کیفیت بالای زغال به چه عاملی بستگی دارد؟

 

 شاید بتوان گفت که مهم ترین عامل در تولید زغال باکیفیت، ماده اولیه مرغوب و درجه یک می باشد. هرچند این عامل به خودی خود نمی تواند مرغوبیت کالای نهایی را تضمین نماید، با این وجود می توان آن را از پیش شرط های اساسی تولید زغال خوب دانست.

عامل دیگری که ممکن است در تهیه زغال با کیفیت اثر زیادی داشته باشد، کوره تولید زغال و  و عملکرد آن می باشد. اگر کوره در فرایند حرارت دهی درست عمل نکند، زغال خوب به عمل نخواهد آمد.

 در تولید انواع زغال، مخصوصاً زغال بریکت، عوامل بسیار زیادی می تواند اثر گذار باشد که از آن جمله می توان به مقدار نم موجود در زغال، ویژگی های ماده خام اولیه و حجم خاکستری که از زغال در دستگاه باقی می ماند، اشاره نمود.

حجم رطوبتی که در زغال تولید شده درجه یک باید وجود داشته باشد، لازم است که در حداقل وضعیتی که می تواند باشد. با این وجود این به این معنا نیست که زغال کاملا خشک باشد. بلکه به صورت معمول بین ده تا پانزده درصد رطوبت درون زغال باید حفظ شود. اگر رطوبت بیش تر از میزان اعلام شده باشد، نیروی خیلی زیادی در جهت خشک نمودن بیومس لازم دارد. همچنین باعث می شود که خرد کردن سوخت گیاهی با دشواری روبه رو گردد. و در نهایت، زغال با رطوبت زیاد را ممکن است نتوان در زمره بهترین زغال های موجود در بازار دانست.

عامل دیگری که می تواند در تشخیص زغال درجه یک ایرانی و خارجی شما را یاری کند، میزان خاکستر آن است؛ به طور معمول، انتظار می رود که زغال مرغوب و درجه یک، خاکستر کم تری را در قیاس با سایر زغال ها از خود باقی بگذارد و به طبع آن، باقی مانده کم تری بیومس در خاکستر آن باقی می ماند.

ویژگی های فیزیکی ماده خام اولیه را نیز می توان از عواملی دانست که ممکن است بر کیفیت زغال، مخصوصاً زغال فشرده اثر زیادی داشته باشند. باید توجه داشته باشید که در تولید بریکت حتماً باید از مواد اولیه بادوام و مقاوم، استفاده شده باشد.

پوست بادام زمینی را نیز می توان برای تولید زغال از بهترین مواد اولیه کشاورزی دانست زیرا رطوبت آن بسیار کم بوده و همچنین گفته می شود که نهایتاً دو تا سه درصد تولید خاکستر می کند که این موضوع می تواند در نهایت منجر به تولید زغال با کیفیت تر توسط دستگاه زغال ساز دانست.

از آن جا که زغال مرغوب، معمولاً هزینه تولید بالاتری ممکن است داشته باشد، می توان از قیمت بالای زغال کیفیت آن را نتیجه گیری کرد. البته قیمت به خودی خود تعیین کننده اصلی نیست بلکه باید زغال مزبور بدون بو و دود بوده و با دوام باشد و حرارت زیادی از خود ساطع نموده و خاکستر کمی از خود باقی بگذارد.

پخش زغال درجه یک در سراسر کشور

پخش زغال درجه یک در سراسر کشور وجود بازار پر رونق زغال را می توان مهمترین عاملی دانست که سبب می گردد که تولید کننده ها و فروشنده های این محصول به تولید، عرضه و پخش زغال به صورت جزئی و کلی در سراسر کشور بپردازند.

با این وجود، شاید نتوان محصولات تولید شده توسط همه این شرکت ها را محصولی مرغوب دانست. برای تشخیص زغال مرغوب، دو راه عمده می توان نام برد؛ یکی از این راه ها این است که یا خود شما توانایی تشخیص زغال مرغوب را داشته باشید و یا این که برای خرید این محصول از کارشناسان دلسوز و خبره استفاده نمایید.

راه دیگر مراجعه به فروشنده ها و مراکز عمده فروش زغال موجود در بازار و یا فروشگاه های اینترنتی است که به نیکنامی در این عرصه شهرت دارند، زیرا برحسب تجربه ثابت شده است که این فروشگاه ها نام نیک خود را فدای سودی زودگذر نمی کنند.

🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید