فروش زغال بامبو چینی با قیمت ارزان

زغال چوب بامبو از تکه های گیاهان بامبو تهیه می شود، پس از حداقل پنج سال برداشت می شود و در اجاق های با درجه حرارت 800 تا 1200 درجه سانتیگراد سوزانده می شود. این ماده سازگار با محیط زیست است. زغال بامبو چینی دارای تاریخ طولانی چینی است و مربوط به اوایل سال 1486 در زمان سلسله مینگ در چوژو فو ژی است.

فروش زغال بامبو چینی با قیمت ارزان

توضیحاتی در مورد زغال بامبو

توضیحاتی در مورد زغال بامبو زغال چوب بامبو با استفاده از فرآیند تجزیه در اثر حرارت از چوب بامبو تهیه می شود. انواع زغال بامبو با توجه به انواع مواد اولیه را می توان به عنوان زغال خام بامبو خام و زغال چوب بامبو طبقه بندی کرد.
 زغال خام بامبو خام از قسمت های گیاهی بامبو مانند بدنه، شاخه و ریشه ساخته شده است. زغال چوب بامبو از بقایای بامبو مانند گرد و غبار بامبو یا خاک اره تهیه می شود، با فشرده سازی در میله هایی به شکل خاص و کربن سازی استیک ها، که در فرآیند کوره آجری یک فرآیند مکانیکی است، شکل می گیرد و بدین صورت مراحل کربن سازی انجام می شود.
در چین و ژاپن بسیاری از زغال چوب بامبو به عنوان سوخت پخت و پز و همچنین برای خشک کردن چای استفاده می کنند. زغال بامبو آب را تصفیه می کند و ناخالصی های آلی و بویایی را از بین می برد. برای رفع کلر و کلرید های باقیمانده در آب آشامیدنی و ضدعفونی کردن آب را با ذغال بامبو می توان انجام داد.
جنگل های بامبو به طور گسترده در سراسر آسیا کاشته می شود و به دلیل شناخت مزایای آن، هر روز تعداد هکتار بیشتری کاشته می شود. از آنجا که بامبو فقط پنج سال از گیاهچه تا گیاه بالغ زمان برای رشد نیاز دارد، به راحتی برای همه نسل های آینده در دسترس خواهد بود.
یکی از مزیت زغال بامبو چینی این است که با مراقبت مناسب، محصول زغال بامبو می تواند تا یک سال دوام داشته باشد. به دلیل اینکه این محصول 100٪ طبیعی است، می توان آن را در اکوسیستم بازیافت کرد.

انواع زغال بامبو چینی

همانطور که اشاره کردیم بسته به نوع ماده اولیه زغال که از بامبو باشد و یا از خرده ها و بقایای آن زغال، این محصول به دو دسته تقسیم می شوند.
این زغال چینی برای خانه شما یا حتی برای کتری شماست! من در حال حاضر سه تکه در کتری خود دارم و بعد از شستشوی زغال چوب، آن را در کتری ضد زنگ خود جوش می دهم. من متوجه شدم که آب بدون طعم و تمیز می شود و چای من نیز تمیز و تمیز می شود.

زغال فعال در اتاقهای اورژانس برای انواع خاصی از مسمومیت ها استفاده می شود، زیرا بسیار متخلخل است و قادر به جذب سموم و فلزات سنگین است. این محصول نیز در بسیاری از فیلترهای آب، مورد استفاده قرار می گیرد. این نمونه سابقه طولانی در استفاده برای تصفیه آب در چین و ژاپن دارد!

لطفاً این زغال را قبل از استفاده کاملاً بشویید و گرد و غبار را تنفس نکنید. هر بسته 100 گرمی بسته  بندی شده در خلاء حاوی 4-8 قطعه زغال چوب است. ممکن است در حین حمل و نقل قطعات کوچکتر و یا شکستگی وجود داشته باشد.

مشخصات زغال بامبو چینی

مشخصات زغال بامبو چینیاز مشخصات زغال بامبو می توان گفت که پودر آن حاوی 82 تا 88 درصد کربن ثابت است. بین 6 تا 8 درصد ماده فرار و 2 تا 4 درصد محتوای خاکستر و شامل 7 تا 12 درصد محتوای رطوبت آن است.

درمقایسه با پودر آن  قطعه یا لوله زغال چوب بامبو 85 تا 88 درصد کربن ثابت، 6 تا 8 درصد ماده فرار، 2 تا 4 درصد محتوای خاکستر و 5 تا 8 درصد محتوای رطوبت آن می باشد.

زغالی که از خرده های بامبو تهیه شده است رطوبت داخل خانه را کنترل می کند، بوی هوا را از بین می برد و از حشرات حیوانات خانگی جلوگیری می کند. با قرار دادن زیر تخت در خانه یا محیط، نه تنها برای تصفیه و تمیز کردن هوا، بلکه برای جلوگیری از حشرات و مرطوب بودن نیز استفاده می شود.

با قرار دادن در یخچال، بو را نابود می کند و مواد غذایی را تازه نگه می دارد. در داخل کابینت کفش یا کمد لباس، بوی داخل را تمیز می کند. در آماده سازی موج ضد الکترومغناطیسی استفاده شود.

زغال کامل که از تکه های بامبو تهیه شده است

1. برای استفاده مستقیم در شومینه یا اجاق گاز کباب، برای سلامتی انسان بی ضرر است و همچنین باعث کاهش آلودگی هوا می شود.

   2. برای استفاده در پخت و پز، فنل را از زباله های آبی و ناخالصی های رنگی خارج می کند.

   3. برای قرار گرفتن در زیر تختخواب در منزل یا محیط داخلی، هم برای تمیز کردن هوا هم جلوگیری از حشرات کاربرد دارد.

  و تمامی مواردیکه برای نوع دیگر بیان شد.

ماندگاری و مقرون به صرفه بودن مزیت دیگری است که در آن زغال چوب بامبو باعث خوشبو کنندگی هوا می شود. می توانید تا یک سال از طعم های زغال بامبو خود استفاده کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر دو ماه یک بار مجدداً آن را فعال کنید. این بسیار ساده است به مدت 1 الی 2 ساعت در تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید!

تفاوت زغال ساده و زغال بامبو چینی

فرآیند فعال سازی زغال چوب بامبو شامل گرانول شدن ساقه های زغال سنگ به صورت پودر و تزریق آن با بخار است.

بامبو در مقابل زغال چوب، چهار برابر متخلخل تر از زغال چوب معمولی است. 

یکی از بهترین مواردی که در مورد زغال چوب بامبو وجود دارد این است که در مقایسه با ذغال چوب، آلاینده های قابل توجه کمتری تولید می کند که آن را به عنوان منبع سازگار با محیط زیست برای انرژی های تجدید پذیر تبدیل می کند.

نکته عالی دیگر در مورد زغال چوب بامبو  این است که بامبو مورد استفاده فقط 5 سال نیاز به زمان برای رشد دارد. درختان در مقایسه ده ها سال طول می کشد تا به اندازه قابل توجهی رشد کنند.

ویژگیهای جذب طبیعی زغال بامبو به همراه مساحت سطح چشمگیر آن، آن را به یک جاذب مؤثر تبدیل می کند. میلیون ها منافذ دارد که می تواند مقادیر زیادی از آلاینده ها و سایر مواد مضر را به دام بیندازد و ذخیره کند.

زغال سنگ، هوا و آب موجود را اگر جذب کند، تصفیه می کند.

شاید متوجه شده باشید که در پاراگراف قبلی از کلمه جذب استفاده کردم. این یک تایپی نبود. هنگامی که در مورد زغال سنگ صحبت می کنید، کلمه جذب اغلب ظاهر می شود.

جذب به این معنی است که زغال ماده ای را جذب می کند، سپس به آن می چسبد و روی سطح آن جمع می شود.

جذب هنگامی اتفاق می افتد که یک ماده بدون داشتن جذابیت خاصی به ماده دیگر مجذوب شود. به عنوان مثال، یک حوله در صورت تماس با آب به دلیل ماهیت فیبرهای آن، جذب آب می کند. اما یک حوله به لحاظ جسمی آب را جذب نمی کند.

زغال بامبو علاوه بر از بین بردن بو، با از بین بردن آلاینده ها از جو، هوا را نیز تمیز می کند. آمونیاک، اکسید کربن، بنزوپیرن و سایر اجزای دود را جذب می کند و غلظت آلاینده های محیطی را که باعث ایجاد آلرژی و آسم می شوند، پایین می آورد. طبیعی بودن و غیر سمی بودن بودن به معنای این است که در کنار بچه ها و حیوانات خانگی نیز عالی است.

زغال سنگ همچنین برای از بین بردن مواد شیمیایی مضر در تنظیمات تجاری و صنعتی به فیلترهای هوا اضافه می شود.

زغال چوب بامبو بی خطر است. می توانید در اطراف بچه ها و حیوانات خانگی از ذغال بامبو استفاده کنید و نگران نباشید. این زغال بی ضرر است حتی اگر آنها به طور تصادفی مقداری از آن را بخورند.

نه تنها بی ضرر است بلکه زغال فعال نیز در برخی موارد به دلایل پزشکی قابل استفاده است. سموم را جذب می کند و به سموم معده اجازه می دهد بدون نیاز به استفاده از داروهای مصنوعی از سیستم گوارشی عبور کنند.

کاربرد زغال بامبو چینی

کاربرد زغال بامبو چینیبرای تولید ماسک در مقایسه با زغال معمولی، زغال بامبو ده برابر قدرت جذب بیشتری دارد. ساختار متخلخل زغال چوب بامبو سوراخ های بی شماری را ایجاد می کند که بو، رطوبت و ذرات هوای آلوده مانند فرمالدئید، آمونیاک و بنزن را به طور موثر جذب می کنند.
از جمله کاربرد زغال بامبو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • از بین برنده بو در یخچال، فریزر، اتاق خواب و حمام، کیسه بدنسازی، تجهیزات هاکی، کفش، آشپزخانه، ماشین، محوطه حیوانات خانگی، منطقه نوسازی، گاراژ، سطل کمپوست و … 
 • دکوراسیون منزل و دکوراسیون برای آکواریوم و گل های تزئینی
 • فیلتر هوا برای جذب مواد شیمیایی سمی برای مصارف تجاری و صنعتی
 • جاذب رطوبت
 • معدنی کردن آب
 • فیلتر آکواریوم
 • فیلتر آب برای آب حمام و آب غیر آشامیدنی برای مصارف عمومی خانگی و صنعتی

زغال بامبو دارای بار یونی منفی است که بو و رطوبت بیش از حد در جو را به خود جلب می کند. این ماده از چگالی بالا و ساختار متخلخل بامبو خود استفاده می کند. این ساختار این ماده را قادر می سازد رطوبت بیش از حد را به طور مؤثر جذب کند.

هنگامی که در آب غوطه ور شود، آب آن را را نرم می کند، مواد معدنی مضر از جمله کلر را جذب می کند و مواد معدنی طبیعی آن (کلسیم، سدیم، منیزیم) را درون آب آزاد می کند.

میزان رطوبت موجود در خاک را تنظیم می کند. با مخلوط کردن دانه های زغال بامبو با خاک، منافذ بی شماری از گرانول ها، رطوبت بیش از حد را جذب و نگه می دارند. با خشک شدن این رطوبت دوباره وارد خاک می شود.

مزیت های زغال بامبو چینی نسبت به سایر زغال ها

آزمایشات حاکی از آن است که زغال بامبو باعث دفع کلر، کلرید، فسفر، آمونیاک، تولوئن، نیتروژن، کلرامین (آمونیاک و ترکیب کلر که برای از بین بردن عوامل بیماری زا به آب اضافه می شود) و حتی سموم مانند سموم دفع آفات می شود. می توان آب آشامیدنی استریل شده با کلر را با زغال بامبو درمان کرد تا کلر و کلرید های باقیمانده از بین برود. با این حال، ویروس ها و باکتری ها را حفظ نمی کند.

چگونه زغال بامبو ناخالصی ها را از آب شیر حذف می کند؟

زغال بامبو جذب ناخالصی های آب می شود یعنی به ناحیه متخلخل داخل زغال چوب بامبو متصل می شوند. در مقایسه با ذغال چوب، ذغال چوب بامبو از قدرت جاذبه بسیار بالاتری برخوردار است و حاوی بسیاری از اجزای معدنی مانند پتاسیم، کلسیم و اسید سیلیسیک است که برای سلامتی شما مفید هستند. اگر در تصفیه آب شیر از زغال بامبو استفاده کنید، آب شیر را به طعم آب معدنی تبدیل می کند.

فواید زغال در مواد آرایشی چیست؟

زغال فعال از رسیدن باکتریها، سموم، مواد شیمیایی مصنوعی، خاک و سایر میکرو ذرات را به سطح پوست جلوگیری می کند و به شما در رسیدن به چهره ای بی عیب و مبارزه با آکنه کمک می کند.

پودر زغال چوب فعال شده ثابت شده است که هزاران بار توده خود را در مواد مضر جذب می کند و این باعث می شود آن را به عنوان یک ماده محبوب در تمیز کردن ماسک های صورت به وجود آورد.

برخی پزشکان ادعا می کنند که زغال فعال ممکن است عملکرد کلیه را بهبود بخشد.

این به دلیل خصوصیات اتصال به سموم است و با کاهش تعداد مواد زایدی که کلیه ها برای فیلتر کردن دارند. این خصوصاً برای کسانی که از بیماری کلیوی رنج می برند مفید است وقتی که کلیه ها دیگر نتوانند به طور صحیح محصولات زباله را فیلتر کنند.

زغال فعال نیز نشان داده شده است که کلسترول را کاهش می دهد. قادر به اتصال به  اسیدهای کلسترول در روده است و میزان جذب شدن این روغن در بدن را محدود می کند.

مصرف زغال فعال باعث کاهش گاز / نفخ می شود.

متأسفانه، شما دیگر مواد مغذی موجود در وعده غذایی را به خوبی جذب نمی کنید زیرا زغال سنگ آنها را نیز جذب می کند. با این حال، درد گاز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دندانپزشکان معتقدند که ذغال فعال می تواند:

 • میکروبیوم دهان را متعادل کنید
 • جلوگیری از حفره ها
 • بوی بد دهان را بهبود می بخشد

بهترین مرکز فروش زغال بامبو در ایران

بهترین مرکز فروش زغال بامبو در ایرانفروش زغال بامبو چینی در بازار تهران توسط نمایندگی آن انجام می شود که با جستجو در اینترنت می توانید اطلاعات تماس را پیدا کنید. همانطور که می بینید ذغال چوب بامبو در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی از پایدارترین منابع موجود است. زغال بامبو از بامبو Moso تولید می شود. بامبو Moso، محبوب ترین نوع مورد استفاده برای اهداف تجاری است. 

نحوه دفع زغال چوب بامبو دو روش اصلی دارد:

 • کمپوست
 • باغچه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.