🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

فروشگاه زغال کبابی پسته در ایران

برای تهیه زغال چوب می توان از درختان متنوعی نظیر لیمو شیرین، پسته، انجیر، سیب، گردو، پرتقال، نارنگی و … استفاده کرد. زغال کبابی پسته از ضایعات حاصل از هرس درخت های پسته در مناطق مختلف ایران تهیه می شود. درختان پسته در مناطق خشک و نیمه خشک که دارای آب و هوای گرم هستند کشت می شوند. کرمان یکی از استان هایی است که در زمینه کشت پسته فعالیت بالایی دارد.

فروشگاه زغال کبابی پسته در ایران

چرا زغال پسته بخریم؟

چرا زغال پسته بخریم؟در ایران حدود نصف محصولات کشاورزی تولید شده در مزارع و باغات، بدون تبدیل شدن در صنایع تبدیلی و استفاده مجدد از آن ها، از بین می روند. درختان پسته سالی یک مرتبه مورد هرس قرار می گیرند که این کار سبب تولید حجم زیادی از ضایعات می گردد. سالانه تقریبا 130 هزار تن ضایعات پسته تولید می شود که بیشتر این ضایعات مربوط به فرآیند پوست گیری از پسته است. این حجم بالا از ضایعات سبب می شود که درختان پسته گزینه مناسبی برای تولید انواع سوخت های زیست تجدید پذیر باشند و بتوان طی عملیات تجزیه حرارتی انواع سوخت ها اعم از سوخت های جامد( زغال ) و مایع تولید کرد. بنابر این در تولید زغال ، یکی از دلایل روی آوردن به درختان پسته می تواند همین موضوع باشد که این درختان سالانه حجم بالایی ضایعات دارند.

در فصل های گرم سال، زغال چوب کمتر تولید می شود. چون در این فصول بیشتر کشاورزان مشغول برداشت میوه از درختان هستند. ویژگی منحصر به فردی که در زغال پسته دیده می شود این است که در تمام فصول سال یافت می شود. به همین دلیل این نوع از زغال به کسانی که می خواهند کار تولید یا فروش زغال را شروع کنند و همین طور کسب و کارهای کوچک توصیه می شود که از میان تنوع زغال ها، زغال پسته را انتخاب کنند. زغال پسته از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه و مناسب است و می توان از آن برای مصرف کبابی و همین طور برای قلیان استفاده کرد.

درجه بندی زغال کبابی پسته در ایران

 اگر بخواهیم در مورد درجه زغال پسته در ایران صحبت کنیم، می توان گفت زغال کبابی پسته در بین سایر زغالهای کبابی دارای رتبه خوب و بالایی است. و تمامی ویژگیهای مطلوب یک زغال خوب را داراست. در کل از لحاظ درجه بندی مرغوبیت، زغال های جنگلی کیفیت بالایی دارند و بعد از آن زغال های باغی قرار می گیرند که از بین آنها زغال های لیمو بیشترین فروش را دارند. زغال لیمو یکی از با کیفیت ترین زغال ها محسوب می شود. زغال لیمو بو ندارد و سردرد نمی آورد و همین طور آرام و یکنواخت می سوزد و این ویژگی ها سبب شده که این زغال برای قلیان مناسب باشد. زغال لیمو جرقه نمی زند و زود خاموش نمی شود. بعد از آن می توانیم به زغال پسته اشاره کنیم که این زغال نیز بازار فروش خوبی دارد و از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است.

کیفیت زغال کبابی پسته چگونه است؟

کیفیت زغال کبابی پسته چگونه است؟زغال کبابی خوب داری یک سری ویژگی هایی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم. یک زغال ایده آل باید بدون باد زدن بتواند روشن بماند و زود خاموش نشود و در عین حال باید بتواند سریع داغ شود و بتوان در کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را از آن برد و باید  دارای حرارت بالایی باشد و همین طور خاکستر فراوان نیز تولید نکند. زغال با کیفیت نباید دود کند و همین طور نباید بو داشته باشد. از دیگر ویژگی ها این است که نباید جرقه بزند و باید با دوام باشد. نوع مواد خام استفاده شده برای تولید زغال و همچنین نوع کوره ی ساخت زغال ( دستگاهی که برای تولید زغال از سوخت گیاهی استفاده می شود ) ،روی کیفیت زغال های تولید شده، تاثیر به سزایی دارد.
چرا باید بین تنوع زغال های کبابی، زغال پسته را انتخاب کنیم؟

  • زغال پسته دوام بسیار بالایی دارد.
  • سوختن زغال کبابی پسته، سریع است و به سرعت شعله ور می گردد.
  • زغال پسته هم می تواند برای قلیان و همچنین جهت تهیه کباب استفاده شود.
  • زغال پسته در هنگام سرند توسط دستگاه تمام خاکه خود را از دست میدهد.

در کل همیشه چیزی که مشتریان و صاحبان صنایع را به خود جلب می کند، کیفیت محصول است . کیفیت زغال کبابی پسته بالا بوده و می توان گفت که اکثر ویژگی های یک زغال با کیفیت را داراست. 

تفاوت زغال کبابی پسته و زغال کبابی جنگلی

شاید باورش برایتان سخت باشد ولی برخلاف تصور اکثر مردم، خیلی از جنگل های ایران در مناطق کویری قرار گرفته که از این میان می توان به جنگل های تاغ اشاره کرد.  درختان تاغ از ارزش بالایی برخوردار هستند چون از فرسایش خاک جلوگیری می کنند و همین طور مهمترین مانع ریز گردها هستند. چوب درختان تاغ از مرغوب ترین چوب های جنگلی برای تولید زغال محسوب می شوند، این امر سبب شده که قاچاقچیان چوب به دنبال قطع این درختان و فروش آن ها به کارگاه ها و کارخانه ها ی تولید زغال باشند .

از دیگر درختان مهم جنگلی که برای تولید زغال مناسب است، می توان به درخت بلوط اشاره کرد. این درختان  بیشتر در استان های غربی کشور  و لرستان می رویند. اما تفاوت عمده ی این چوب های جنگلی با چوب های باغی در چیست که سبب شده قاچاقچیان برای فروش چوب به تولید کنندگان زغال، دست به قطع درختان جنگلی بزنند. یکی از این دلایل این است که زغال به دست آمده از چوب باغی ( به عنوان مثال درخت پسته )، در مقایسه با زغال های تولید شده از چوب های جنگلی ( مانند تاغ)، زودتر خاکستر می شود و از دوام پایین تری برخوردار است. طبق قوانین موجود ، تولید زغال کبابی جنگلی و قطع درختان جنگل به منظور تهیه زغال ممنوع بوده و فعالیت قاچاق محسوب می شود.

سرعت ایجاد شعله در زغال کبابی پسته

سرعت ایجاد شعله در زغال کبابی پسته ویژگی مشتعل شدن یک ویژگی مهم و اساسی برای یک زغال با کیفیت، محسوب می شود. و یک زغال خوب نباید در وسط کار به طور ناگهانی خاموش شود و باید طی یک محدوده زمانی نسبتا طولانی به سوختن خود ادامه دهد و همین طور باید در موقع سوختن دود تولید نکند و مداوم بسوزد.

چوب بسیاری از درختان میوه صاف و یک دست هستند و می توانند آتش مداومی را تولید کنند. یکی از این درختان، درخت پسته است. زغالی که از درخت پسته ( از چوب درخت ، یا پودر چوب درخت و یا پودر برگ ) تهیه می شود دارای مرغوبیت بالا بوده و به سرعت مشتعل می شود. سرعت ایجاد شعله در زغال کبابی پسته بسیار بالا می باشد. همین طور شعله ی زغال زود خاموش نشده و تا ذره آخر خاکستر می شود.

نکاتی در خرید زغال کبابی پسته

در هنگام خرید زغال کبابی پسته باید به نکات مهمی توجه شود. یکی از آن نکات، توجه به نشان استاندارد درج شده بر روی بسته بندی این محصول است. همیشه توجه به نشان های استاندارد برای خرید محصول مهم و ضروری است. و می توان گفت این علایم مانند شناسنامه ای عمل می کند که به مشتری این اطمینان را می دهند که محصول ایمن و مرغوب است.
بسیاری از مصرف کنندگان زغال برای خرید زغال کبابی ابتدا با فشار آوردن به
نایلون بسته بندی ابعاد زغال های درون کیسه را امتحان می کنند. تا از درشت
بودن زغال مطمئن شوند. چرا که یک زغال خوب نباید ریز و پوک باشد و با تست کردن از پشت بسته بندی تا حد زیادی می توان از مرغوبیت آن مطمئن شد. اگر قصد خرید عمده زغال را داریم باید به نکات زیر توجه کنیم :

1 – ویژگی های ظاهری زغال :

یک زغال خوب باید از لحاظ ظاهری ، صاف، یکنواخت، بدون فرو رفتگی و شکاف باشد و روی بدنه آن برش یا درزی دیده نشود. شکاف دار بودن زغال نشانه سوختن بیش از حد کربن و زغال است و این یک ویژگی نامطلوب برای زغال محسوب می شود. باید توجه داشت که ظاهر یک زغال مهم است ولی گاهی برخی از زغال ها  به دلیل بدفرم بودن چوبی که از آن تهیه شدند ظاهری نامناسب دارند و این دلیل بر بی کیفیت بودن آنها نیست. در مورد این نوع از زغال ها می توان به نوع سوختن توجه کرد و از روی نحوه سوختن به مرغوبیت زغال پی برد.

2 – وزن زغال :

نکته دیگر وزن زغال است. زغال مرغوب باید وزن نسبتا سبکی داشته باشد. که این ویژگی نیز مثل ویژگی ظاهری زغال، به چوبی برمی گردد که زغال از آن تهیه شده است. در کل وزن زغال ها بسته به چوبشان متفاوت است و قطعا نباید سنگین تر از چوب کامل یا نیمه سوخته باشند و همین طور نباید بیش از حد سبک باشند. سبک بودن زیاد نشانه ی پوک بودن و نامرغوب بودن زغال است.

روش های تهیه زغال کبابی پسته

روش های تهیه زغال کبابی پسته روش تهیه زغال در گذشته بدین صورت بوده که مقدار زیادی از چوب ها و الوارها را روی هم انباشته کرده و در مجاورت اکسیژن ( هوای آزاد )، آتش می زدند. در این روش هنگام سوختن چوب ها، گازهای آلوده کننده ای خارج می شد که برای اکوسیستم و طبیعت مضر بوده و به محیط زیست آسیب می رساند. امروزه این روش کاربرد زیادی ندارد.

برای تهیه زغال کبابی پسته می توان از سه مورد زیر بهره گرفت :

  • استفاده از چوب پسته
  • استفاده از پودر چوب پسته
  • استفاده از پودر برگ پسته

طبق آزمایشات تجزیه پذیری صورت گرفته، تجزیه پودر چوب پسته 5 تا 10 دقیقه طول می کشد و 30 درصد زغال حاصل می شود. در صورتی که زمان تجزیه پذیری پودر برگ پسته بین 10 تا 15 دقیقه به طول می انجامد و چیزی در حدود 40 درصد زغال تولید می شود.

اگر بخواهیم زغال ها را به صورت قالبی تهیه کنیم باید از افزودنی هایی نیز استفاده کنیم و به کمک یک چسب طبیعی قالبگیری را انجام داده و اجازه دهیم تا زغال ها خشک شوند. از دیگر نکاتی که در ساخت زغال باید به آن توجه شود، میزان رطوبت چوب و نحوه چیدمان و قرار گیری چوب ها در کوره است.

امروزه برای ساخت زغال از انواع کوره ها استفاده می شود. استفاده از کوره مزایای زیادی دارد. کوره ها دارای فیلتر های کاهنده دود هستند و این امر سبب می شود که دود کمتری از آن متصاعد شده و خطر کمتری را برای محیط زیست به همراه دارد. در این کوره ها حرارت در کل فضای داخل کوره به صورت یکنواخت پخش شده و به دلیل دارا بودن چندین دیواره، از اتلاف انرژی جلوگیری می گردد. کوره های صنعتی دارای سیستم قطر انگیزی هستند و می توانند سرکه چوب را قبل از دمای حدود 200 درجه سانتی گراد آزاد کنند. سرکه چوب خاصیت اسیدی دارد. می توان از آن در کشاورزی به منظور دفع آفات استفاده کرد. اکثر این کوره ها دیجیتالی بوده و این بدین معنی است که بدون حضور تکنسین یا پرسنل زیاد می توان این کوره ها را کنترل کرد. می توان از این کوره ها نه تنها برای تولید زغال کبابی، بلکه برای ساخت انواع زغال ها ( برای قلیان، زغال قالبی و کربونیزاسیون ) نیز استفاده کرد.

روش های تهیه زغال :

1- روش سنتی و قدیمی : چوب درخت مورد نظر را در داخل
دستگاه ( کوره ساخت زغال ) قرار می دهند. چوب ها می سوزند و گازهای مفیدی
مانند الکل چوب، اسید استیک و استون تولید می گردد که می توان این گازها را
نیز در محفظه جداگانه جمع آوری کرد.

2- روش پیرولیز (تجزیه حرارتی ) :

در این روش ماده در اثر حرارت و در حضور اکسیژن به سه فاز جامد ( زغال )، مایع ( بخار های قابل تقطیر و … ) و گاز تجزیه می شود. درجه حرارت مناسب برای پیرولیز بین 625 تا 775 درجه سانتی گراد می باشد. این روش نسبت به روش های دیگر ترجیح داده می شود.

3 – روش تقطیر خشک :

در این روش چوب ها را در یک مخزن سربسته گذاشته که دارای یک لوله خروجی گاز است. حرارت دهی از قسمت بیرونی محفظه صورت می گیرد. زمانی که دما به 170 درجه سانتی گراد رسید بخار متصاعد می شود. در دمای 270 تا 280 درجه سانتی گراد گازهای خروجی شامل منو اکسید کربن، دی اکسید کربن و کمی استیک اسید و الکل متیلیک است. در دمای 280 تا 400 درجه گازهای متان استن استات و استیک اسید خارج می گردد. در دماهای بین 280 تا 380 درجه سانتی گراد قطرات رقیق و در دماهای بالای 380 درجه سانتی گراد قطرات غلیظ تولید می شود. با افزایش دما و رسیدن آن به بالای 400 درجه سانتی گراد عمل زغال گیری کامل شده و محصول تولید می گردد.

🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید