فروشنده بزرگ زغال بلوط سفره ای

فروشنده بزرگ زغال بلوط سفره ای

زغال بلوط سفره یا یکی از بهترین و مرغوب ترین زغال هاست.زغال بلوط دیر خاموش میشود و پر حرارت  است و همچنین گاز های سمی کمتری نسبت به سایر زغال ها تولید میکند . فرایند  تولید زغال بلوط با سوزاندن تنه درخت بلوط است.

فروشنده بزرگ زغال بلوط سفره ای

روشن ماندن زغال بلوط به مدت طولانی

روشن ماندن زغال بلوط به مدت طولانی زغال بلوط بسیار  زغال پر حرارت و با دوام است.از این زغال به خاطر روشن ماندن در زمان طولانی و حرارت بالا در مصارف مختلف مانند :قیان ، کباب و… استفاده میشود.*نداشتن دود*نداشتن گاز و بو *روشن ماندن زغال*داشتن خاکستر زیاد موارد ذکر شده ویژگی های یک زغال خوب و مرغوب است. زغال بلوط تهران نیز ک دارای این ویژگی ها نیز هست بهترین گزینه برای مصرف هست.البته زغال هایی مانند زغال جهرم ،زغال لیمو و… هم نیز نمونه هایی از زغال های خوب است که میتوان از آنها استفاده کرد.زغال بلوط بسیار پرحرارت و آتش بسیاری دارد و انتخاب خوبی برای مصارف خانگی مانند کباب ، قلیان و… است البته این زغال را بیشتر برا ی قلیان نیز استفاده میکنند ..

بازار صادرات زغال بلوط سفره ای

بازار صادرات زغال بلوط سفره ای همان طور که قبلا هم ذکر شده تولید و صادرات زغال  بلوط ممنوع است.

تولید این زغال به دلیل اینکه به محیط زیست آسیب زیادی میزند ممنوع است.

تولید و صادرات ان بدون داشتن مجوزتولید امکان پذیر نیس .

شرکت های محدودی هستند که توانسته اند مجوز تولید زغال بلوط را بگیرند و محصولی خوب و با کیفیت تولید کنند.

قیمت این زغال در ایران کمی متفاوت است .

قیمت زغال خودسوز کبابی با توجه به شکل تولید و کیفیتش متفاوت است . هرچه زغال تولید شده با کیفیتتر باشد قیمت ان بیشتر میشود .

زغال هایی مانند زغال لیمو به خاطر قیمت بالایی که دارند محبوبیت کمتری دارند و به همین خاطر زغال بلوط مورد توجه بیشتری قرار گرفته .و بیشتر کسانی ک قلیان مصرف میکنند این زغال را خریداری میکنند .

برخی از طرفداران محیط زیست معتقدند ک درختان بلوط با عمر 50 ساله اهمیت و ارزش زیاد ی نیز دارند و نباید آنها را برای تولید زغال قطع و سوزاند.

آنها معتقدند که درختان بلوط به خاطر اکسیژن و جلو گیری از فرسایش خاک ارزش بسیاری دارند و چوب آن بیشتر از 2000 تومان نیست و نباید آنها را برای اهداف بی ارزشی مانند تولید زغال از بین برد و به محیط زیست آسیب رساند .

ولی باید بدانیم که تولید و صادرات این زغال بدون داشتن مجوز امکان پذیر نیست . تولید و صادرات آن بدو داشتن مجوز ممنوع است .

شرکت های کمی هستند که توانسته  اند با کسب مجوزتولید از محیط زیست زغالی  با کیفیتی خوب تولید و صادر کنند.

قیمت این زغال تقریبا کیلویی‌ هفت هزار تومان تخمین زده شده .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.