شیره خرما طحان منجر به کاهش وزن 45 کیلویی کمدین ایرانی شد

طعم شیره خرما طحان شیرین و نشاط آور است. در مورد مزایای آن، آنها بسیار جالب هستند! برای اینکه شما این نوشیدنی اصلی را کشف کنید، دستوری ساده داریم که مطابق میل خود تزئین کنید.

خرما، ترکیب غذایی استثنایی آن
خرما ترکیب غذایی دارد که می تواند بسیاری از غذاهای دیگر را رنگ پریده کند. در ترکیب آن چندین ویتامین C، E، B2 و B3 و همچنین A1، B1، B5، B6 و K وجود دارد.

این میوه های کوچک شامل بسیاری از مواد معدنی و عناصر کمیاب مانند فسفر، کلسیم، منیزیم، آهن، روی، مس و پتاسیم و این تمام نیست. خرما به غیر از آرژنین، آلانین، والین و سرین سرشار از اسیدهای آمینه است.

آنها حاوی فیبرهای رژیمی هستند که به هضم خوب و راحتی بهتر روده معروف هستند. بسیاری از کربوهیدرات ها (مالتوز، فروکتوز، ساکارز، دکستروز و غیره) این ترکیب خارق العاده را تکمیل می کنند.

شیره خرما طحان
Turkish Tahin Pekmez / Tahini and Molasses. Breakfast concept.

در نهایت، خرما حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی مانند ترکیبات فنلی و کاروتنوئیدها است. پس با چنین ترکیبی، شیره خرما چه فوایدی دارد؟

خرما یک میوه طبیعی بسیار شیرین است که حاوی قندهای پیچیده و منبع خوبی از کربوهیدرات است (1). از جمله آنها می توان به مالتوز، ساکارز، فروکتوز و دکستروز اشاره کرد.

آنها منابع واقعی انرژی برای بدن و همچنین برای ورزشکارانی هستند که می توانند شیره خرما را قبل یا در حین یک جلسه ورزشی مصرف کنند. به این ترتیب آنها می توانند انرژی بدن خود را به روشی سالم و پایدار تامین کنند!

البته مراقب باشید، شاخص گلیسمی خرما بسته به ترکیب آنها و میزان بلوغ میوه ها، متوسط ​​یا بالا است. همچنین باید بدانید که این کربوهیدرات ها برای بدن مفید هستند: آنها به مبارزه با فشار خون بالا کمک می کنند.

در نهایت شیره خرما با وجود طعم شیرینی که دارد بسیار کم چرب است. پس چرا از آن لذت نمی برید؟ به لطف همه این مواد مغذی، خرما برای مبارزه با خستگی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار عالی خواهد بود.

بنابراین خوردن خرما قبل از شروع زمستان به بدن اجازه می دهد تا بهتر از خود در برابر تهاجمات خارجی محافظت کند. این یک دریافت انرژی واقعی را ارائه می دهد که برای ورزشکاران بزرگ توصیه می شود.

آخرین مزیت نامشخص خرما: درد زایمان را کاهش می دهد. این توسط یک مطالعه انجام شده توسط تیمی از محققان دانشگاه اردن فاش شده است. طبق این تحقیق، رژیم غذایی غنی از خرما همچنین خونریزی را کاهش می دهد و پس از زایمان را بهتر مدیریت می کند.

نباید فراموش کرد که خرما از نظر مواد معدنی نیز غنی است. در خرما پتاسیم، منیزیم، فسفر یا حتی کلسیم وجود دارد. با این حال، رژیم غذایی غنی از پتاسیم می تواند فشار خون و خطر سکته را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.