رادیاتورها چگونه کار می کنند؟

رادیاتورها از طریق فرآیند انتقال حرارت به نام همرفت کار می کنند. هنگامی که آب رادیاتور گرم می شود، هوای اطراف نیز از طریق همرفت گرم می شود و این هوای گرم با گردش هوا در اطراف اتاق حرکت می کند. همانطور که آب گرم از طریق سیستم جریان می یابد، شروع به خنک شدن می کند در این میان نگاهی به یک لیتر چند لیوان است داشته باشیم.

موتورها در عملیات خود گرمای زیادی ایجاد می کنند و توسط مواد منفجره مینیاتوری خاموش می شوند! برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور، خودروی شما مایع خنک کننده را از طریق موتور پمپ می کند که گرما را دریافت کرده و آن را از بلوک موتور دور می کند.

مایع خنک کننده گرمای تولید شده توسط موتور شما را می گیرد و آن را به رادیاتور شما منتقل می کند، که هوا را در سراسر مایع می دمد – آن را خنک می کند و با هوای خارج از ماشین شما تبادل گرما می کند در این میان نگاهی به شستشوی رادیاتور بخاری ماشین با جوهر نمک داشته باشیم.

رادیاتور با عبور مایع خنک‌کننده از پره‌های فلزی نازک کار می‌کند، که اجازه می‌دهد گرما راحت‌تر به هوای خارج از ماشین شما برسد. گاهی اوقات، یک فن وجود دارد که هوا را در سراسر رادیاتور می دمد تا هوای گرم را از ماشین شما خارج کند.

رادیاتورها در اشکال، اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند، اما عملکرد اصلی آن‌ها یکسان است.

چگونه رادیاتور ماشین شما موتور را خنک می کند در این میان نگاهی به مدل لباس مجلسی حریر شیشه ای داشته باشیم.
مایع خنک‌کننده در موتور از لوله‌های داخل رادیاتور عبور می‌کند، جایی که گرمای جذب شده از موتور، قبل از بازگشت مایع خنک‌کننده به موتور، در جو پخش می‌شود.
مایع خنک کننده در حالت گرمای بیش از حد وارد لوله ها می شود و باعث می شود که فشار زیادی به آن وارد شود (به کمک تلاطم داخل لوله های رادیاتور).
این باعث می شود که درب رادیاتور در یک نقطه فشار از پیش تعیین شده باز شود.
گرما آزاد می شود و به هر مایع خنک کننده اضافی اجازه می دهد تا به مخزن سرریز متصل به کناره رادیاتور فرار کند.
وقتی دمای آن به اندازه کافی پایین آمد، آن مایع خنک کننده به رادیاتور بازگردانده می شود در این میان نگاهی به آموزش بستن روسری لاکچری داشته باشیم.
رادیاتور و سیستم های خنک کننده از مدلی به مدل دیگر کمی متفاوت است (به خصوص در خودروهای قدیمی در مقابل مدل های جدید)، اما این فرآیندی است که اکثر سیستم ها از آن استفاده می کنند.

  • منابع:
  1. What Is A Radiator In A Car And How Does It Work?
  • تبلیغات:
  1. استفاده از لباس زیر بسیار اهمیت دارد!
  2. تقویت سیستم ایمنی با مصرف میوه خشک
  3. استفاده از دستگیره کابینت در تمامی زمینه ها
  4. مصرف میوه خشک و خواص آن برای بدن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.