خواص زعفران 1 گرمی قائنات برای درمان پارکینسون توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شد

زعفران گیاهی است که در زمینه آشپزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که خواص جالبی به آن نسبت داده می شود که در میان آن ها خواص گوارشی خودنمایی می کند.

در واقع، زعفران مصرف شده در دوزهای کم می تواند ترشح شیره معده را تحریک کرده و در نتیجه هضم را تقویت کند. اما به دلیل سمی بودن این گیاه (در صورت مصرف در دوزهای بالا) استفاده از آن برای هیچ هدف درمانی تایید نشده است.

با وجود این، مطالعات متعددی برای شناسایی و بررسی خواص بیشتر زعفران 1 گرمی قائنات که می تواند در زمینه پزشکی قابل استفاده باشد، انجام شده است. برخی از تحقیقات انجام شده خواص محافظت کننده عصبی بالقوه عصاره آبی زعفران و کروسین موجود در آن را بررسی کرده اند.

نتایج دلگرم کننده ای به دست آمده و استفاده احتمالی از عصاره فوق الذکر را به عنوان کمکی در درمان های آسیب شناسی عصبی که با استرس اکسیداتیو مشخص می شوند، پیشنهاد کرده اند.

زعفران 1 گرمی قائنات

به عنوان مثال بیماری پارکینسون. با این حال قبل از تأیید چنین برنامه پزشکی – تحقیقات بیشتری باید انجام شود. علاوه بر این، از سایر مطالعات انجام شده بر روی زعفران، به نظر می رسد که فعالیت بالقوه لاغری آن از طریق کاهش اشتها و از طریق افزایش حس سیری انجام شده است.

این امر منجر به عرضه مکمل‌های غذایی بر پایه زعفران در بازار شده است که دارای این خواص ادعایی لاغری هستند. با این حال، برای تایید نتایج اولیه به دست آمده تا به امروز، مطالعات بالینی بیشتر و عمیق تر باید انجام شود.

زعفران در طب عامیانه برای تحریک گوارش استفاده می شود. اما در طب چینی در صورت منوراژی یا در صورت آمنوره استفاده می شود. هنوز در طب هندی از زعفران برای درمان برونشیت، گلودرد، سردرد، تب و استفراغ استفاده می شود.

در زمینه هومیوپاتی، زعفران برای درمان اپیستاکسی، دیسمنوره، قاعدگی خونریزی دهنده و هیستری استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.