خرید و فروش زغال فشرده و قالبی

اگر شما جز خریداران عمده زغال هستید و یا جز آن دسته از افرادی هستید که عاشق بساط کباب و قلیان و چای آتشی و … می باشند، وجود زغال درجه یک و عالی از اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای ایجاد این شرایط است. ما به شما خرید زغال قالب را پیشنهاد می کنیم. خرید و فروش زغال فشرده و قالبی، چندین سال است که بسیار رایج شده است و ایران جز برترین تولید کنندگان این عرصه می باشد. ایران در سطح خاورمیانه عرضه کننده انواع زغال کباب و قلیان است که درختانی را صرفا برای تولید آن، پرورش می دهند و تولید زغال به یک صنعت اقتصادی بزرگ در کشور تبدیل شده است که سالانه سود زیادی را وارد چرخه اقتصادی می کند و سبب ایجاد موقعیت شغلی فراوانی برای جوانان شده است. ما در این مقاله می خواهیم اطلاعات مفیدی از مشخصات زغال درجه یک، نحوه تشخیص آن، قیمت و نحوه خرید زغال صنعتی و فروش آن و چگونگی تولید و … به شما برسانیم. با ما همراه باشید.

خرید و فروش زغال فشرده و قالبی

اطلاعاتی مهم در مورد زغال قالب

اطلاعاتی مهم در مورد زغال قالب ما در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی مهم در مورد زغال قالب به اطلاع شما برسانیم.

از مهم ترین اطلاعاتی که می توان در مورد زغال قالب نام برد، روش تهیه آن است که در بخش های بعدی به طور اختصاصی به آن می پردازیم. اما به طور کل می توان گفت که چند عامل اصلی در تهیه زغال گردو قالبی فشرده و با کیفیت نقش اساسی دارند.

 1. نوع درخت
 2. فصل
 3. میزان رطوبت
 4. کوره زغال پزی

این چهار عامل می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و هر کدام به سهم خود مهم تلقی می شوند. رعایت استاندارد این چهار مورد در کنار هم می تواند زغالی با کیفیت و عالی تحویل دهد که سود بسیار خوبی دارد و میزان خریداران آن افزوده می شود.

کارخانه های برتر تولید زغال قالب، به این نکات توجه اساسی دارند و همین امر سبب فروش روز افزرون این محصول با کیفیت و پر مصرف شده است که جز کالا های لاینفک تفریحات مردم محسوب می شود.

پس از رعایت همه نکات و بهره گیری از درختان مناسب و کوره درجه یک، به قسمت بسته بندی می رسیم. این محصول در بسته های مختلف وارد بازار می شود. این کالا در بسته های نیم کیلویی برای جزئی فروشان تا بسته های چند تنی برای صادرات و عمده فروشان وجود دارد که بسته به نیاز مشتری، تحویل داده می شود.

نحوه خرید و فروش راحت زغال قالب علاوه بر کیفیت عالی مزید بر علت شده تا افراد زیادی اعم از خریداران خرده تا عمده به سوی این محصول سوق پیدا کنند.

سایت فروش عمده زغال، خرید را برای هر شخصی راحت کرده است و شخص با صرف کمترین زمان و هزینه ممکن به فروشگاه غیر حضوری رجوع می کند و کالای مورد نظر خود را می خرد.

البته باید ذکر شود که قیمت زغال لیمو در فروش عمده و جزئی، مانند هر محصول دیگری متفاوت است و مسلما در فرش عمده با کاهش چشمگیر قیمت ها مواجه هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

مشخصات زغال قالب درجه یک

برای مشخصات زغال قالب درجه یک، چند گزینه وجود دارد که می تواند نشان کیفیت برتر یک زغال باشد:

 • دود نکند

دود کردن زغال سبب سوزش چشم، تنگی نفس و … می شود که ماندن در آن مکان را برای فرد سخت می کند و مسلما شما نمی خواهید که در حین درست کردن کباب، مجبور به ترک محیط باشید و یا اگر از زغال برای گرم کردن خود استفاده می کنید نتوانید کنار آن دوام بیاورید. پس یک زغال خوب دود نمی کند و باعث آزار و اذیت شخص نمی شود.

 • دوام داشته باشد

با دوام بودن یک عامل مهم در کیفیت یک زغال است. به عنوان مثال اگر یک بسته نیم کیلویی زغال قالب با دوام داشته باشیم به راحتی می توان کباب را آماده کرد ولی اگر زغالی دوام کافی نداشته باشد و زود تبدیل به خاکستر شود، اصلا مناسب برای پخت و پز نیست و بالطبع از میزان مشتریان آن کم می شود و این به ضرر تولید کننده می باشد.

 • بدون باد زدن خاموش نشود

این مورد هم بسیار مهم است، چون خیلی سخت است که در تفریح دائما شخصی در حال باد زدن زغال باشد تا مانع از خاموش شدنش شود. این مورد هم به نوعی بسته به دوام زغال دارد که در تولید زغال قالب درجه یک رعایت می شود.

 • بو و گاز نداشته باشد

بدون بو و گاز بودن از نشانه های کیفیت یک زغال است و این موضوع روی بسته بندی زغال درج می شود و خریدار پس از صحت این قضیه آن را خریداری می کند. چون بو و گاز ناشی از سوخت زغال می تواند باعث مسمومیت و خفگی شود و مخصوصا برای کودکان و افراد مسن بسیار پر خطر است.

 • پر حرارت باشد

حرارت بالای یک زغال در پخت و پز و گرم کردن محیط بسیار موثر است. شخص پس از مصرف پی به این موضوع می برد و باعث می شود که مشتری دائمی یک برند شود و مسلما بهترین تبلیغ برای یک کالا تعریف مصرف کننده می باشد.

 • درشت بودن زغال

درشتی یک زغال نشان از کیفیت آن دارد و سبب می شود دوام آن افزایش یابد و زود تبدیل به خاکستر نشود. شما به راحتی می توانیدبا لمس بسته پی به این موضوع ببرید و از کیفیت آن خیالتان راحت شود.

 • رنگ

رنگ زغال قالب درجه یک، سیاه و براق است. این نشان می دهد که زغال از درخت و کوره ای مناسب تهیه شده و نشان از کیفیت بالای محصول دارد.

 • اشتعال سریع

شعله ور شدن سریع زغال هم بسیار مهم است و برای داغ شدن آن نباید زمان زیادی صرف شود و در کوتاه ترین زمان ممکن باید حرارت بگیرد.

با توجه به تمام نکات ذکر شده، شما می توانید برای تهیه زغال اقدام کنید و زغال قالب فشرده از اولین گزینه پیشنهادی ما می باشد که تمام ویژگی های بالا را دارد و با انتخاب آن در پول و زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

نگاهی به صنعت زغال در ایران

نگاهی به صنعت زغال در ایران اگر به دنبال کاری هستید که سرمایه گذاری کم و سود زیاد داشته باشد، ما به شما تولید صنعتی زغال قالبی فشرده و با کیفیت را توصیه می کنیم.

خوشبختانه ایران به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خوب، مکان بسیار مناسبی برای پرورش درختان برای تهیه زغال می باشد که امروزه به صورت یک تجارت موفق بدان نگاه می شود.

به طور کل تهیه زغال به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می گیرد که روش صنعتی آن بسیار موفق عمل کرده است و سالانه علاوه بر تامین نیاز کشور، به بسیاری از کشور های دنیا صادر نیز می کند.

اگر چه زغال در ایران بیشتر برای رستوران های سنتی و کبابی ها و  بعضی از صنایع قابل استفاده است ولی در کشورهایی نظیر ترکیه که از نظر انرژی دچار کمبود هستند، از زغال علاوه بر این مصارف برای پخت و پز و گرمایش نیز استفاده می کنند. از این روز از اصلی ترین خواهان زغال قالبی چینی و فشرده با کیفیت ایرانی نیز هستند.

در کشور های عربی نظیر عراق، امارات و عربستان از این زغال ها برای تهیه غذا های کبابی در هتل ها استفاده می شود از این رو جز اهداف اصلی صنعت زغال ایران می باشند.

در کشور های افغانستان و پاکستان و آذربایجان هم از زغال برای گرما و پخت و پز استفاده می شود که باعث افزایش میزان صادرات در سال می شود.

از گفته های بالا می توان استنباط کرد که اغلب کشور های همسایه ما به این کالا احتیاج دارند و کاربرد زغال قالب در کشور های مختلف متفاوت می باشد؛ بنابراین زغال ایرانی که بسیار با کیفیت و اعلا می‌باشد، روز به روز بر میزان صادرات و سود دهی آن افزوده می شود و در سال های اخیر می توان به عنوان صنعتی بزرگ و بسیار موفق به آن نگاه کرد که باعث ایجاد موقعیت شغلی زیاد برای جوانان می شود و هر کسی می تواند بسته نوع موقعیت خود، کارگاهی کوچک برای تولید زغال ایجاد کند.

کیفیت بالای زغال قالب به چه عواملی بستگی دارد؟

در قسمت های قبلی از ویژگی های زغال درجه یک صحبت کردیم و شما با آنها آشنا شده اید و حالا به راحتی می توانید یک زغال با کیفیت تهیه کنید؛ اما برای شما این سوال پیش آمده که کیفیت بالای زغال قالب به چه عواملی بستگی دارد؟ چرا هر کارخانه ای در تولید زغال با کیفیت موفق نمی باشد؟ چرا زغال ایرانی جز برترین هاست؟

از اصلی ترین موارد در تهیه زغال قالبی با کیفیت، استفاده از چوب مناسب است. توجه داشته باشید که هر چوبی نمی تواند برای تولید زغال مناسب باشد و باید از درختانی همانند لیمو، تاق، اکالیپتوس، بلوط و … استفاده شود. البته قابل به ذکر است درختی مانند بلوط صرفا برای زغال کباب مناسب است و تاق مخصوص قلیان می باشد.از این رو استفاده از چوب مناسب بسیار حائز اهمیت است و تاثیر به سزایی در کیفیت زغال قالبی دارد.

عوامل دیگری که در کیفیت زغال تاثیر می گذارد، کوره زغال پزی است. هر چه میزان کیفیت کوره بالاتر باشد در نتیجه حرارت بیشتری ساطع می کند و سبب بهبود زغال تولید شده می باشد.

فصل هم در کیفیت تاثیر گذار می باشد. منظور از فصل همان میزان رطوبت چوب می باشد. چوبی که در تابستان بدست می آید از رطوبت کمتری برخوردار است و بنابراین در کوره زودتر خشک می شود و زغال قالبی با کیفیت تری تولید می کند. ولی چوب مرطوب برای خشک شده انرژی بیشتری صرف می کند و در پایان کار هم نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

میزان خاکستر تولید شده می تواند در کیفیت زغال تاثیر بگذارد. به نحوی که میزان خاکستر هر چه بیشتر باشد نشان از رطوبت بالای چوب می دهد و در نتیجه آن زغال بی کیفیت تری تولید می شود و بالعکس، هر چه خاکستر مانده پس از تولید کمتر باشد نشان از کیفیت چوب و رطوبت کم آن دارد.

مراحل تولید زغال قالب

مراحل تولید زغال قالب به طور کلی به دو روش سنتی و صنعتی به تهیه زغال قالب می پردازند که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و امکانات، روش صنعتی جایگزین روش سنتی شده است. ما در این قسمت به مراحل تولید زغال قالب به روش صنعتی می پردازیم.

در این روش ابتدا چوب ها به وسیله دستگاه های مخصوص ریز تر می شوند و با استفاده از نوار نقاله به کوره زغال پزی منتقل می شود. پس از آن قطعه های زغال تولید شده را در حوضچه های مخصوص شستشو می دهند و پس از خشک کردن با چسب های مخصوص که از صمغ گیاهان تهیه می شود، مخلوط می شود. پس از آن داخل قالب های مخصوص ریخته می شود و بعد از حرارت و برش به اشکال مختلف در می آید.

از مزایای تولید زغال قالبی می توان به صرفه جویی در انرژی اشاره کرد. بسیاری از این دسته زغال ها، توسط خرده های چوبی که در مبل سازی ها و نجاری ها و کارگار های چوب بری به وجود می آید، تولید می شود. این خرده ها با چسب های مخصوص مخلوط و برش داده می شوند و بدین صورت مانع از قطع کردن درختان می شوند و هم با سرعت بیشتری تولید می شوند چون دیگر مرحله ریز کردن چوب حذف می شود.

از این رو می توان مراحل تولید زغال را کم و یا زیاد کرد که با توجه به تدبیر مدیریتی یک کارخانه، میزان سود دهی افزایش داد.

راهنمای کامل خرید زغال قالب

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی کار خرید و فروش بسیار راحت و سریع شده است و این قضیه برای خرید و فروش زغال هم صدق می کند. خرید اینترنتی راحت ترین راه ممکن است.

کارگاه ها پس از تولید و بسته بندی زغال ها، آن ها را وارد بازار می کنند. در خرید به صورت مستقیم از خود کارخانه، شما می توانید به سایت اینترنتی فروش مراجعه کنید و پس از تعیین مقدار و واریز وجه کالا را درب منزل و یا محل کار خود دریافت می کنید.

زغال ها در بسته بندی های متفاوت و وزن های مختلف وجود دارد که بسته به نیاز خود می توانید آن را انتخاب کنید. خریداران عمده این محصول که معمولا کیسه های چند کیلویی و یا چند تنی را می خرند، اغلب رستوران های سنتی و کشور های همسایه می باشند.البته قابل به ذکر است که در فروش عمده قیمت ها بسیار ارزان تر می باشد.

خرید از سایت اینترنتی این مزیت را دارد که هم از نظر قیمت و هم کیفیت، خیالتان راحت است و محصولی اصل و اعلا را با قیمت ارزان تری می خرید.

سایت ها به صورت بیست و چهار ساعته فعالیت می کنند و هر ساعتی از شبانه رو پاسخگوی نیاز شما هستند. اگر برای خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر نیازمند کمک هستید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

قیمت زغال اکالیپتوس کیلویی در بازار

قیمت زغال اکالیپتوس کیلویی در بازار زغال اکالیپتوس از جمله زغال های مرغوب موجود در بازار است که از درخت اکالیپتوس بدست می آید. این زغال تمام ویژگی های یک زغال با کیفیت را دارد و برای هر نوع استفاده اعم از پخت و پز، گرمایشی، قلیان و صنعت مناسب است.

این زغال به وسیله پیشرفته ترین دستگاه ها توسط روش صنعتی تولید می شود که با استقبال بسیار خوبی در ایران و خارج روبه رو شده است و همواره متقاضیان آن رو به رشد می باشند.

این زغال با توجه به کیفیتی که دارد نسبت به سایر محصولات مشابه، از قیمت ارزان تری برخوردار است و همین مزید بر علت شده تا افرادی که یکبار از آن استفاده کردند، مشتری دائمی آن باشند.

روش تهیه آن همانند سایر زغال ها است ولی چون درخت آن، درخت زود رشد و قطوری است به همین دلیل قیمت نهایی زغال آن، ارزان می باشد.

به خاطر قیمت مناسب آن، برای تجارت بسیار عالی است و کشور هایی با سطح مالی پایین تر مانند افغانستان از مشتریان دائمی آن می باشند که هم کیفیت عالی دارد و در هزینه نیز صرفه جویی می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.