خرید عمده زغال سکه ای جهرم

زغال سکه ای جهرم یکی از محبوب ترین زغال سنگ های ایران است. این زغال سنگ برای کاربردهای گوناگونی استفاده می شود و یکی از انواع زغال سنگ های مجلسی محسوب می شود. این زغال اکثراً از  چوب تمام درختان مرکبات تشکیل می‌شود و قیمت آن بستگی به هزینه تولید و سطح کیفیت آن دارد. تولید این محصول توانسته است تا نیاز کشور را به خوبی تامین نموده و بازار خوبی را برای آن فراهم آورد.

خرید عمده زغال سکه ای جهرم

زغال سکه ای جهرم چگونه است؟

زغال سکه ای جهرم چگونه است؟

زغال سنگ سکه ای جهرم یکی از متداول ترین محصولات تولید شده در سراسر کشور است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و به طور کلی می توان گفت کاربرد های زیادی در زندگی روزمره ما دارد.

همه ما حداقل یک بار در زندگی به طور مستقیم و غیرمستقیم از آن استفاده کرده ایم، زغال سنگ مورد استفاده امروز نتیجه فرآیندهای خاص و طبیعی است که طی چندین میلیون سال در پوشش گیاهی ماقبل تاریخ اتفاق افتاده است که در کارخانه های تولیدی و فرآوری شده و در ابعاد و شکل های متفاوتی به بازار عرضه شده است.

زغال سنگ نوعی سنگ رسوبی سوزان است ، یکی از رایج ترین فسیل هایی است که تاکنون در نقاطی از جهان تولید شده است و به عنوان گوشه بستر زغال سنگ شناخته می شود و بیشتر حجم آن کربن است.

سایر اجزای زغال سنگ هیدروژن، اکسیژن و گوگرد هستند که به عنوان منابع انرژی تجدید پذیر طبقه بندی نمی شوند. آنها سالهاست که زمین را در حال تثبیت برای رشد گیاهان کمک می کنند و در جنگل ها قرار گرفته اند.

فرآیند اکسیداسیون از پوشش گیاهی جنگل های مدفون در برابر تجزیه بیولوژیکی که معمولاً در اثر گل و لای یا آب اسیدی ایجاد می شود، محافظت می کند و در رسوبات توسط کربن ذخیره و محافظت می شود.

با گذشت زمان، فرآیند کربناتیو کندتر می شود تا فرآیندی که در آن کربن و زغال سنگ تشکیل می شوند انجام گیرد. بسته به گیاهانی که در تولید و عدم نفوذپذیری آن دخیل هستند، انواع مختلفی از زغال سنگ وجود دارد.

لازم به ذکر است که غلظت کربن در پوسته زمین از ۰.۱ تجاوز نمی کند، اما این مقدار برای زنده ماندن گیاهان، بسیار مهم است و منبع اصلی تأمین انرژی طبیعی است.

زغال سنگ به طور کلی از معادن زغال سنگ استخراج می شود می‌توان گفت که ایران هم یکی است تولید کنندگان این محصول در سراسر جهان است به طور کلی می توان زغال سنگ را به دو نوع تقسیم کرد از جمله آن به زغال سنگ بخار زغال سنگ معمولی می شود اشاره کرد.

زغال سنگ بخار به عنوان زغالی که حرارتی است شناخته می‌شود و معمولاً در تولید برق موثر واقع می شود، همچنین به عنوان زغال سنگی که در متالوژی می‌شناسند در صنایع فولاد استفاده شده است.

برای طبقه بندی نوع زغال سنگ های تولید شده در طبیعت ابتدا نوع گیاهان مرده ای را که در تولید این محصول تاثیر داشته اند و به کار رفته اند مورد بررسی قرار می دهند و همچنین بعد از آن بافت های درون آن را مورد بررسی قرار داده تا اطلاعات کاملی را در مورد آن به دست بیاورند بعد از اینکه در طبیعت این زغال سنگ ها تبدیل شد ،فرآیندهای خاصی بر روی آن به طورطبیعی نیز صورت می گیرد.

بعد از آن به زغال سنگ لیگنیت تبدیل شده و به صورت نیمه تمام و آنتی اکسید تبدیل می شود این محصول برای اولین بار توسط انسان ها استفاده شد از زمان های قدیم در شمال شرقی چین وجود داشت.

مشخصات ظاهری زغال سکه ای جهرم

مشخصات زغال سکه ای متنوع است و رنگ در میزان خلوص و شکل ظاهری یا آن که به صورت سکه برش داده می شود مورد بررسی قرار می گیرد در واقع در آن با تولید زغال سنگ سکه ای توانسته است جایگاه خوبی را در بازار کشور و بازارهای جهانی به دست آورد.

استفاده از زغال سنگ در صنایع مختلف باعث شده است که در سالهای اخیر میزان استفاده از این ماده معدنی با ارزش افزایش یابد و با قیمت های مختلف در دسترس مردم باشد.

از ترکیبات اصلی سازنده زغال سنگ کربن می باشد که انواع مختلفی از آن موجود است این نوع از زغال سنگ وجود دارد که آن طور که گفته می‌شود  در هوای مرطوب شکل می‌گیرد و از کیفیت پایین تری نسبت به بقیه زغال‌ سنگ ها برخوردار است و توخالی می‌باشد و دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف است، نوع دیگر از آن وجود دارد که به زغال سنگ درشت و قهوه ای نام گذاری شده است.

به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از زغال سنگ در کشور ها، متفاوت می باشند و از آن به عنوان سوخت خانگی نیز استفاده می شود همچنین در نیروگاه های صنعتی، راه‌آهن، باربری، سوخت حرارتی و غیره استفاده می شود.

این محصول در سایر نقاط جهان به عنوان سوخت شهری استفاده می شود همچنین از این محصول در صنایع نیروگاهی نیز به کار گرفته می شود اکسیژن نیتروژن، گوگرد و هیدروژن از مولفه‌های اصلی زغال سنگ هستند و استفاده از آن ها گسترده تر شده است یکی از بهترین کاربردی آن در صنایع فولاد است و حدود ۷۰ درصد فولاد از زغال سنگ ساخته می شود.

معادن زغال سنگ یکی از با ارزش‌ترین معادن جهان است که در سال های اخیر در تولیدات کاربرد فراوانی دارند که حدود ۳۷ درصد از آن را تشکیل داده است بسیاری از صنایع از زباله های زغال برای تولید گرما استفاده می‌کنند مانند صنایع کاغذی و بتونی و با سوخت آن انرژی حرکتی خود را تولید می‌کند.

این محصول در صنایع سیمان و پروژه های صنعتی نیز به کار می رود  و می توان گفت به طور گسترده ای در صنعت فولاد امروزه کاربرد بیشتری داشته است و توانسته علاوه بر تامین منابع داخلی کشور، کشورهای دیگر را تامین کند و فرآورده‌های جدیدی را از آن تولید کرده و در اختیار مشتریان قرار دهد.

زغال سکه ای جهرم چه مزیت هایی دارد؟

زغال سکه ای جهرم چه مزیت هایی دارد؟

مزیت زغال سکه ای جهرم بسیار بالا است که از جمله آنها می توان به سوخت کامل، نداشتن دود و بوی زیاد تولید انرژی زیاد اشاره کرد این زغال ها به عنوان زباله های فشرده نیز شناخته می شوند.

ذغال فشرده یا ذغال سنگ قالب متداول ترین ذغال سنگ است که از زغال چوب ساخته می شود. برای تهیه این مواد ذغال سنگ را خرد کرده آن را با چسب معمولی ترکیب می کنند، مخلوط حاصل را فشار داده و آن را به روش های مختلف گرم و آنها را ادغام می کنند.

مواد افزودنی مورد استفاده برای ذغال سنگ فشرده شامل پودر زغال سنگ، آهک، خاک اره و پارافین است. دمای تقریبی آن تقریباً 200 تا 400  است که از آن برن سل یا میله ذغال بدست می آید. مزایای استفاده از ذغال سنگ فشرده شده این است که بوی بد و گاز ندارد، جرقه نمیزند، دارای درجه حرارت بالایی است، زمان سوخت بالا است و در آن مواد شیمیایی استفاده نمی شود.

کاربرد زغال سکه ای جهرم

کاربرد زغال سکه ای بسیار زیاد است که در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم همچنین سوختن زغال سکه ای باید به گونه‌ای باشد که به محیط زیست آسیبی وارد نشود و کاربرد بسیار زیادی را بتواند از خود در صنایع مختلف نشان دهد. از بهترین کار بردن زغال سنگ می توان به این موارد اشاره کرد که از آن در جهت تولید گرما و انرژی در صنعت برق استفاده می‌شود.

به طوری که ابتدا گرد و غباری که از زغال سنگ تولید می شود در درجه حرارت بالایی می سوزد و بیشتر آب آن تبدیل به بخار میشود که برای چرخیدن توربین ها در سرعت های بالا و در یک میدان مغناطیسی قوی استفاده فراوانی می شود و در نهایت برق را تولید می‌کند.

همچنین در صنعت فولاد از زغال سنگ به طور غیر مستقیم برای ساخت فولاد استفاده می‌شود و برای به دست آوردن کک در کارخانه ها پخته می‌شود و برای ذوب‌آهن تبدیل آن به آهن و تولید فولاد به کار می رود.

در زمان تبدیل زغال سنگ به ازای هر یک کیلوگرم کک، گاز آلومینیوم تولید می شود که در ساخت اسید نیتریک، کود، نمک های آمونیاک و غیره به کار رفته می شود و برای محصولات زراعی و کشاورزی و تغذیه بهتر گیاه بسیار مفید است.

همچنین از آن در صنایع مختلف نیز استفاده می‌کنند که از مشهورترین آنها می‌توان به صنایع آلومینیوم، دارویی، شیمیایی، سیمان اشاره کرد، زغال سنگ به عنوان منبعی مهم از انرژی در صنایع مختلف و مواد اولیه از جمله سولفات آمونیوم، نفت،سفید، زغال سنگ و بنزن کاربرد دارد.

در فرآیندی متفاوت زغال سنگ به گاز مصنوعی تبدیل شده و ترکیبی از هیدروژن، اکسید کربن را به وجود می آورد که عمدتا از محصولات میانی هستند و به محصولات مختلفی از جمله متانول، هیدروژن خالص و… تبدیل می شود.

زغال سنگ به‌عنوان مایع معروف در سوخت مصنوعی نیز استفاده می‌شود از مواد شیمیایی زغال معمولا برای ساخت سایر محصولات نیز استفاده می‌شود و متداولترین آنها در صنایع دارویی برای ساخت حلال،رنگها، صابونها، آسپرین، پلاستیک به کار برده می شود.

تولید محصولات خاص از این عنصر به عنوان عنصر اصلی در تولید محصولاتی مثل کربن فعال، سیلیکون، فیبر کربن و مورد استفاده است که در دستگاههای تصفیه هوا و دستگاه دیالیز کلیه مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک ماده بسیار قوی می باشد که در عین حال سبک بوده و در ساخت و ساز دوچرخه سازی،کوهستانی و راکت تنیس نیز مورد توجه قرار گرفته است.

استفاده خانگی از این زغال ها در منطقه سردسیر و کشورهای در حال توسعه نیز به عنوان منبع بزرگی از سوخت و انرژی گرمایشی بسیار اهمیت دارد.

 

روش تهیه زغال سکه ای جهرم

روش تهیه زغال سکه ای جهرم

تهیه زغال سکه ای بسیار مورد توجه مشتریان قرار می گیرند چرا که خرید اصل این ذغال سنگ ها می تواند در نتیجه کارکرد آنها تاثیر زیادی بگذارد چرا که زغال سنگ باید دارای ویژگی هایی باشد که در اینجا به چند موارد از آنها اشاره می کنیم.

 ذغال سنگ جهرم درجه حرارت بالایی دارد، دود نمی کند و کمترین وزن را به عنوان سوخت دارد،اگر هوا زیاد باشد کاملاً می سوزد. اگر هوا کم باشد، کمتر سوخته و دود نمی کند.

در تهیه این ذغال سنگ ها دستگاه‌ های به روزی در کارخانه ها به کار گرفته می شوند تا بتوانند سطح کیفی خوبی را به دست آورده و با استفاده از آزمایش های خاص، میزان خلوص، درصد کیفیت و دیگر ویژگی های آن را تعیین کنند و بعد از آن، این محصول را به بازار ارائه دهند. این کار سبب شده است تا مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کند.

به طور کلی می‌توان گفت که زغال به گونه های متفاوتی تولید می شود که از نمونه طبیعی آن که از بقایای گیاهان و جانوران است گرفته  تا تولید آن در صنعت که به صورت تهیه درختچه ها و الوار هایی است که در دستگاه‌ها قرار می گیرد و با انجام فرآیندهای خاصی تبدیل به زغال می شود و با دادن برش های بسیار متفاوت و منظم به آنها بسته بندی و تهیه می گردد و همچنین باتعیین کردن نوع کاربرد، سطح کیفی وارد بازار می شود، این محصول توانسته است مشتریان زیادی را به سوی خود جذب نماید و بازار خوبی را برای معامله این محصول فراهم نماید این محصول بعد از فرآوری و تولید در اختیار مشتریان قرار میگیرد.

راهنمای خرید زغال سکه ای جهرم

خرید زغال سکه ای در کشور برای مشتریان امکان پذیر است و آنها می‌توانند با توجه به فاکتورهای یاد شده در انتخاب خود دقیق عمل کرده محصولی بسیار عالی را خریداری نمایند همچنین می توانند با مراجعه به سایت و دیدن انواع زغال های تولید شده به توجه به میزان مورد نیاز خود، آن را سفارش داده و با کارشناسان فروش ارتباط حاصل کرده و خریدی خوب را تجربه کنند.

قیمت ذغال بسته به چوب مورد استفاده متفاوت است. از دیگر دلایل اختلاف در قیمت زغال سنگ وزن آنهاست. کربن از کیفیت بالاتری برخوردار است و برای تولید آن از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، زغال سنگ جهرم دارای کیفیتی بالا است.

برای خرید زغال سکه جهرم باید به نکات بسیار مهمی توجه کرد که از جمله آنها می توان به رنگ، وزن، سطح کیفی و نوع کاربرد آن اشاره کرد، مشتریان برای اینکه بتوانند محصول خوبی را خریداری کنند علاوه بر جمع آوری اطلاعات مورد نیاز خود می توانند با مشاورین فروش ارتباط حاصل کرده و با گرفتن مشاوره بسیار دقیق آنچه را که مدنظر خویش دارند با آنها در میان بگذارند تا راهنمایی درستی را دریافت کنند و سپس اقدام به خرید نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.