خرید زغال لیمو فله

چرا امروزه خرید اینترنتی انواع زغال لیمو به صورت فله و بسته بندی رونق یافته است؟ آیا نرخ تهیه و سفارش از طریق اینترنتی و شبکه های آنلاین مقرون به صرفه است؟ طی سالهای اخیر خرید و فروش انواع زغال به ویژه نمونه های تولید شده از چوب لیمو به صورت اینترنتی و آنلاین رونق و رواج زیادی یافته است که از دلایل آن می توان به مواردی مانند امکان ارتباط مستقیم با تولید کننده، تنوع در انتخاب نمونه های تولیدی، قیمت دست اول و حذف واسطه های بازار، اطمینان خاطر از کیفیت زغال لیمو خریداری شده و حذف هزینه های جانبی اشاره نمود.

بنابراین اگر قصد خرید زغال لیمو مرغوب به صورت فله یا بسته بندی را دارید می توانید از نمایندگان فروش آنلاین جهت این امر کمک بگیرید تا ضمن تهیه زغال لیمو مناسب برای شما، بهترین و نزدیک ترین تولید کنندگان به شما را معرفی نمایند و همواره به صورت غیر حضوری و بدون صرفه هزینه های رفت و آمد انواع نمونه های پرفروش مانند زغال لیمو برشی، سکه ای، ویژه و … را برای شما ارسال نمایند.

یکی از ویژگی های مهم زغال لیمو قلیان که باعث شده است بسیاری به صورت فله و عمده آن را خریداری کنند، بی نیازی این زغال به وسایل گرمازا همانند کبریت و یا فندک می باشد که بدون نیاز به آنها این نوع زغال به راحتی روشن می شود، همچنین ماندگاری بالا، ایجاد حرارت زیاد، تولید نکردن گازهای سمی از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این نوع زغال است که باعث شده مشتریان زیادی را به خود جذب کند.

خرید آنلاین زغال لیمو یکی از راه های خرید غیر حضوری آن می باشد که از طریق سایت فروشگاه می توانید به صورت فله آن را خریداری نمایید.

خرید زغال لیمو فله

دانستنی هایی درباره زغال

دانستنی هایی درباره زغال

زغال واژه ای آشنا برای همگان است و کمتر کسی هست که اسم زغال برایش ناآشنا باشد و یا حتی نشنیده باشد، با شنیدن نام زغال اولین چیزی که به ذهن هر شنونده ای خطور می کند ماده ای سیاه رنگ می باشد که برای تهیه قلیان و یا کباب از آن استفاده می شود.

امروزه زغال به دو روش سنتی و مدرن تهیه و تولید می شود که در زیر به شرح مختصری درباره هر دو روش اشاره شده است.

روش سنتی: در روش سنتی با جمع آوری چوب ها و هیزم های مورد نیاز جهت سوزاندن و تبدیل آنها به زغال؛ در فضا های باز با روشن کردن آتش و عمل سوزاندن مستقیم، زغال تولید می کنند.

در روش سنتی گازهای تولید شده از زغال دارای خواص مختلف در صنعت تولیدات الکلی دارد و به دلیل از بین رفتن این گازها و همچنین آلودگی هوا و محیط زیست و آسیب رساندن به لایه ازون، روش سنتی کمی منسوخ شده است.

روش مدرن: در روش مدرن با ساخت کوره های مخصوص و در بسته و انتقال چوب های قابل اشتعال به این کوره ها، روند تولید و سوزاندن چوب و تهیه زغال آغاز می شود، این روش تهیه زغال در مکان های مخصوص صورت می گیرد و با کمترین آلودگی زیستی زعال تولید می شود و از مزیت این روش این است که از هدر رفت گازهای ایجاد شده جلوگیری می کند و از طریق فعل و انفعالاتی آن ها را به الکل و استون تبدیل می کنند که آنها نیز جزء محصولات پرکاربرد به حساب می آیند.

تهیه زغال در منزل: برای بسیاری ممکن است این سوال پیش آید که با وجود انواع زغال ها در بازار، آیا امکان دارد در منزل نیز زغال تهیه کرد و روش تهیه آن به چه صورت می باشد ؟

در پاسخ این سوال باید گفت که بله این امکان وجود دارد اما تولید آن در منزل نیازمند شرایط خاصی می باشد.

برای تهیه زغال در منزل حتما باید تمام نکات ایمنی رعایت شود تا از اتفاقات پیش بینی نشده جلوگیری به عمل آید.

با داشتن چوب های اولیه برای تهیه زغال، منقل و کبریت، در محیطی باز مانند حیاط می توانید زغال تهیه کنید به این صورت که با پر کردن منقل با چوب ها و روشن کردن آنها تا پایان سوختن چوب ها صبر کنید و بعد از تمام شدن و اتمام مرحله سوختن با سرد شدن زغال های موجود در منقل، شما توانسته اید در منزل خود زغال تهیه کنید.

تهیه زغال در منزل به دلیل ایجاد آلودگی و پخش شدن بوی دود در فضا های اطراف چندان توصیه نمی شود و گاهی بی احتیاطی و یا شیطنت هایی در زمان آتش گرفتن چوب ها ممکن است توسط افرادی رخ دهد که باعث ایجاد اتفاقات پیش بینی نشده شده و لذا تا حد امکان از تهیه زغال در منزل خودداری کنید.

بررسی انواع زغال در ایران

زغال نیز مانند سایر محصولات دارای انواع مختلف در بسته بندی های مختلف و با کیفیت های متفاوت می باشد.

در نقاط بسیاری از کشور تولید کنندگانی وجو دارند که به کار تولید و تهیه زغال مشغول هستند که در هر شهری با توجه به شرایط آب و هوایی و رویش بیشتر درختانی که از آنها زغال تهیه می شود، زغال های مختلفی تولید می شود، عمدتا در ایران بیشترین نوع زغال مربوط به چوب درختانی همچون بلوط، پسته، سیب، بادام، گردو و … می باشد. 

البته لازم به ذکر است که علاوه بر کیفیت چوب اولیه در تولید زغال، دستگاه های زغال ساز نیز باید از کیفیت بالا در تولید زغال برخوردار و متناسب با استاندرد جهانی باشند.

در ایران انواع مختلف زغال مانند زغال کبابی، زغال لیمو، زغال فشرده و … با کاربری های متفاوت تولید و عرضه می شود که در زیر به توصیف هریک می پردازیم.

زغال کبابی: زغال کبابی یک از پرکاربردترین انواع زغال در بازار می باشد که بیشترین سهم از تولید و فروش زغال لیمو به این نوع اختصاص دارد، زغال کبابی در بسیاری از خانه ها زیاد دیده می شود و افرادی که علاقه مند به تهیه انواع کباب های خانگی هستند چه در منزل و چه در زمان های پیک نیک از این نوع زغال استفاده می کنند.

مهمترین ویژگی زغال کبابی براق بودن آن است و اینکه مرحله تولید این نوع زغال به طور کامل انجام شده است.

زغال لیمو : زغال لیمو همانطور که از نامش پیداست از سوختن چوب درخت لیمو به دست  می آید و به خاطر ویژگی هایی که دارد بیشتر در مصرف قلیان از آن استفاده می شود و کسانی که در سفره خانه ها مشغول فعالیت هستند خریداران اصلی زغال لیمو می باشند.

زغال نیز مانند هر محصول تولیدی دارای کیفیت مخصوص به خود می باشد و عوامل زیادی می تواند بر کیفیت زغال تاثیر گذار باشد، در زغال لیمو سفید عواملی مانند فشار و حرارت بالا و همچنین نوع کوره تهیه زغال در بالا بردن کیفیت این نوع زغال موثر می باشد.

زغال چینی: زغال چینی همانطور که از نامش پیداست در چین ساخته شده و وارد کشور شده است و فعالان عرصه تولید زغال با الهام از روش تولید این نوع زغال اقدام به تولید زغال چینی تحت عنوان زغال فشره در ایران کرده اند.

زغال چینی یا فشرده عمده ماده اولیه آن گرد زغال و یا خاک اره می باشد، برای تهیه این نوع زغال با فشار و حرارت بالا، خاک اره و افزودنی های لازم برای تهیه آن را به شکل های مختلف در می آورند.

زغال فشرده به خاطر اینکه در تولید آن از بریدن چوب های درختان و سوزاندن آنها خبری نیست و از خاک اره و گرد زغال برای تهیه آن استفاده می شود، دارای ارزش بالایی می باشد و جایگزین سوخت هایی مانند زغال سنگ شده است، از طرفی تهیه این نوع زغال آسیب های کمتری به منابع طبیعی و درختان وارد می کند و از لحاظ تولیدی، زغالی مناسب می باشد.

انواع دیگری از زغال ها در بازار موجود می باشد که از چوب درختان و گیاهانی همچون نارگیل، پسته و بامبو تولید می شوند و در بازار نیز با نام درخت های تهیه شده از آن شناخته می شوند.

جالب است بدانید از بین تمام زغال های معرفی شده زغال لیمو بیشترین جایگاه را بین جوانان دارد و زغال نارگیل جزو با کیفیت ترین زغال ها می باشد.

عوامل موثر در قیمت گذاری زغال

عوامل موثر در قیمت گذاری زغال

امروزه در بازار خرید و فروش هر کالایی در ایران چالش هایی وجود دارد که قیمت گذاری هر محصولی را تحت الشعاع خود قرار داده است، نوسانات ارزی مهمترین عامل در بازار می باشد که سبب شده در بازار قیمت مشخص و ثابتی برای اقلام گوناگون وجود نداشته باشد و خریدار از قیمت به روز و واقعی کالای مورد نظر خود بی خبر باشد.

قیمت زغال لیمو در بازار نیز جدا از عوامل تاثیرگذار بر بازار نمی باشد و قیمت آن ممکن است در روز چند بار تغییر کند.

از مهمترین عوامل موثر در قیمت گذاری زغال کیفیت زغال تولید شده می باشد، هر زغالی به هر روشی که تولید شود دارای کیفیت های متغیر بوده، بنابراین قیمت آنها نیز با هم متفاوت خواهد بود، زغال هایی که از چوب درختان جنگلی تولید می شود بیشترین قیمت را در بازار به نام خود ثبت کرده اند زیرا این نوع زغال ها به دلیل آسیب رساندن به طبیعت و منابع طبیعی کمتر در بازار یافت می شوند و اگر هم پیدا شوند با قیمتی چند برابر زغال های دیگر به فروش می رسند.

نوع چوب مصرفی در تولید زغال، نوع کوره، درجه حرارت و فشار مناسب اعمال شده در تولید زغال، عدم شکستگی و خرد شدگی، نداشتن بو و دود حین سوختن و مصرف زغال، عدم ایجاد حساسیت مانند سردرد و عوارض دیگر، از جمله عوامل موثر در قیمت گذاری زغال می باشد.

همچنین نوع فروش زغال در بازار در قیمت گذاری آن بی تاثیر نیست، به این صورت که اگر زغال به صورت فله ای و یا عمده خریداری شود قیمت مناسب تر و مقرون به صرفه تری نسبت به زغال های بسته بندی شده دارد، بنابراین خرید زغال فله ای و یا عمده می تواند برای خریدارارن زغال در زمینه خرید و فروش آن سودآور و مناسب باشد.

جهت آگاهی از قیمت زغال لیمو می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی طراحی شده توسط فروشگاه از قیمت به روز و نهایی انواع زغال های درج شده در سایت آگاهی یابید و در صورت نیاز می توانید با سفارش اینترنتی محصول خود را خریداری نمایید و همچنین می توانید از طریق ارتباط تلفنی با ما محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

کیفیت بالای زغال به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت زغال تولیدی به عوامل مختلفی از جمله کیفیت چوب و ماده اولیه در تولید زغال، شیوه تولید آن، اعمال فشار و حرارت مناسب در زمان تولید زغال، انجام مرحله خشک کردن و قالب گیری زغال به صورت کامل و اصولی و کوره تولید زغال، بستگی دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده میزان خاکستر باقیمانده در مرحله پایانی تولید زغال نیز بر کیفیت زغال تاثیر می گذارد و هرچه میزان خاکستر باقیمانده کمتر باشد زغال از کیفیت بالایی برخوردار است.

شاید برای شما سوال پیش آید با کیفیت ترین زغال در بازار چه زغالی می باشد ؟

زغال های قالبی و پرسی پاسخ این سوال می باشد و جزو با کیفیت ترین زغال های موجود در بازار می باشند و برای تولید آنها از ضایعات کشاورزی و ضایعات صنایع چوب استفاده می شود.

از مهمترین ویژگی های زغال های مرغوب می توان؛ حرارت زیاد، عدم ایجاد بو، عدم تولید گازهای مضر و سمی،  عدم تولید دود و ایجاد خاکستر کم، می باشد، اگر هر زغالی همه این موارد را باهم  داشته باشد جزو مرغوب ترین زغال ها بوده و با اطمینان خاطر می توان خریداری و مصرف کرد.

کیفیت بالای زغال های لیمو به دلیل مصرف زیاد آن توسط جوانان به میزان شکستگی و خرد شدگی آن بستگی دارد.

با توجه به کیفیت زغال های تولید شده در ایران و قیمت مناسب آن، تجارت زغال ایرانی رونق خوبی پیدا کرده است و حتی به برخی از کشورهای متقاضی نیز صادر می شود.

مصارف گوناگون زغال درجه یک

مصارف گوناگون زغال درجه یک زغال درجه یک که توسط تولید کنندگان ماهر و توانا تولید می شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد دارای مصارف گوناگونی می باشد.

انواع زغال های تولید شده با توجه به نوع کاربردهایی که دارند مشتریان خاص خود را دارا می باشند.

یکی از موارد مصرف زغال در تهیه غذا از جمله غذاهای کبابی می باشد که در این مورد از زغال های کبابی استفاده می شود، شاید یکی از خوشمزه ترین موارد مصرف زغال تهیه چای زغالی باشد که در طبیعت حس بسیار خوبی به طرفداران این نوشیدنی می دهد.

یکی دیگر از موارد مصرف زغال در تهیه قلیان در سفره خانه های سنتی می باشد.

زغال برای بسیاری از خانم های خانه دار به عنوان بوگیر یخچال شناخته می شود، چرا که زغال این قابلیت را دارد که بوهای نامرغوب یخچال را به خود جذب کند.

حال که صحبت از موارد مصرف زغال شد خالی از لطف نیست به چند مورد پزشکی و آرایشی این محصول اشاره کرد؛ اگر جزو مصرف کنندگان لوازم آرایش باشید قطعا نام ماسک زغالی برای شما آشنا می باشد، ماسک زغال که از پودر زغال ساخته شده است قابلیت تمیز کردن پوست از آلودگی ها و روشن کردن پوست را دارد.

خمیر دندان زغالی نیز یکی دیگر از موارد تولید شده با پودر زغال است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و باعث سفید شدن دندان ها می شود و قابلیت جرم گیری نیز دارد.

شامپوی زغالی؛ محصولی دیگر از پودر زغال است که به برطرف کردن آلودگی ها از سطح مو کمک فراوانی می کند.

در عرصه پزشکی نیز زغال دارای مصارف مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به رفع مشکلات معده و گوارشی با استفاده از کپسول زغالی اشاره کرد، همچنین زغال با دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی به درمان بسیاری از بیماری ها از جمله استرس، سکته مغزی و قلبی و بیماری های دیگری می باشد.

شاید برای کمتر کسی قابل باور باشد که یک تکه چوب سیاه این همه کاربرد داشته باشد، اما بله؛ زغال این ماده سیاه رنگ دارای مصارف پزشکی و صنعتی فراوانی می باشد و مخصوصا در زمینه پزشکی خوش درخشیده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.