خرید زغال بلوط به صورت عمده

در معرفی یکی از بهترین و با کیفیت ترین زغال های موجود در بازار ایران می توان زغال بلوط را نام برد که تمامی مشخصات یک زغال خوب و استاندارد در آن وجود داشته و از همین رو شاهد افزایش درخواست ها جهت خرید زغال بلوط عمده می باشیم که البته قیمت مناسب آن هم باعث این موضوع شده است.

خرید زغال بلوط به صورت عمده

هرآنچه راجع به زغال بلوط باید بدانید

هرآنچه راجع به زغال بلوط باید بدانیددرخت و چوب آن همیشه و در همه زمان، به عنوان بهترین منبع تامین انرژی شناخته شده و بنابراین از آن اشیا و محصولات متعدد دیگری را می سازند که هر یک در جایگاه خود، بسیار کاربردی واقع شده اند.
برای نمونه می توان به زغال اشاره کرد که سیاه و شکننده بوده و از سوزاندن و داغ کردن چوب است که این ماده حاصل می آید.
اما همین ماده سیاه و به ظاهر ساده که دنیایی از کاربرد را در پشت خود جا داده است؛ انواع مختلفی را شامل شده است.
شاید به گمان خیلی از مردم، محدود به یک نوع باشد؛ در حالی که اینطور نبوده و زغال های بسیاری را می توان دید که از چوب درختان متعدد به دست آمده اند.

برای مثال می توان زغال بلوط را نام برد که از زغال های حاصل آمده از درخت بلوط بوده و از سری زغال های پر مصرف در کشور ما به حساب می آید.
به طوری که هر زغال فروشی ای را نگاه کنید یا به هر سفره خانه ای که سر بزنید؛ خواهید دید که زغال بلوط در آنها حتماً وجود دارد.
برای اینکه حالا با اطلاعات بیشتری در خصوص زغال بلوط آشنا شوید؛ پیشنهاد بر این است که گزینه های زیر را دنبال نمایید:

 • این زغال در رنگ های سفید و مشکی موجود بوده و هر دو نوع آن، بهترین عملکرد را به هنگام سوختن از خود بروز می دهند.
 • زغال بلوط، فاقد گاز های سمی بوده و آن را از خود متراوش نخواهد کرد؛ در نتیجه سلامت مصرف کنندگان نیز در اثر استفاده از آن به مخاطره نخواهد افتاد.
 • این زغال در حال حاضر نسبت به نمونه های دیگر زغال، دارای کیفیت بهتری بوده و از همین رو با موجی از خریداران و متقاضیان روبرو می باشد.
 • همچنین برای پخت و پز هر نوع ماده غذایی مانند کباب مرغ و ماهی می توان از این زغال استفاده کرد و شاهد پخت سریع و فوری آنها با توجه به سوخت عالی این زغال بود.

بررسی مشخصات زغال بلوط

زغال بلوط که امروزه به گروه زغال های محبوب و پر استفاده در کشور ما تبدیل شده و سال هاست که در حوزه مصرف قرار دارد؛ مشخصات مناسبی را در خود جای داده و از همین رو می توان نسبت به تهبه مطمئن آن اقدام کرد.
اما برای اینکه با مشخصات زغال بلوط، بیشتر آشنا شوید؛ مواردی را در قسمت زیر گردآوری کرده ایم که تقاضا داریم به آنها توجه فرمائید:

 • زغال بلوط را هم می توان در نمونه هایی همچون زغال بلوط سنتی و زغال بلوط صنعتی در بازار مشاهده کرد.
 • زغال بلوط سنتی را در کوره های دست سازی که در فضای آزاد قرار گرفته اند؛ تولید کرده و در آن از تجهیزات و ماشین آلات خاص صنعتی استفاده نمی شود؛ این روند از تولید زغال با توجه به دود های فراوانی که تولید می شوند؛ هر چند این دود ها بی ضررند؛ اما باز هم محیط از آنها اشباع شده و در نتیجه برای کارگران این موضوع شاید کمی آزار دهنده باشد.
 • اما زغال بلوط صنعتی در محیطی کاملاً امن و با تجهیزات و ماشین آلات به روز و طبق استاندارد ها و قوانین لازم، تولید گشته و سرعت و دقت تولید در این روش، بیشتر می باشد.
 • ضمن اینکه زغال های بلوط سنتی، دارای زحمت بیشتری جهت شکل گیری و تولید بوده و این در حالی است که زغال های بلوط صنعتی با کمترین زحمت، قابل تولید خواهند بود.
 • همچنین می توان گفت که زغال بلوط از با دوام ترین زغال های موجود بوده و حتی مقدار کمی از آن برای یک پخت و پز یا حتی کارکردهای دیگری که طولانی مدت باشند؛ جوابگ می باشد؛ لذا می توان آن را زغالی کاملاً مقرون به صرفه نیز معرفی کرد.
 • به علاوه زغال بلوط را می توان از زغال های کاملاً سالم نیز به شمار آورد و بنابراین کار با آن با هیچ نوع ضرر و خطری وجود نخواهد داشت؛ چرا که این زغال با توجه به اینکه از چوب درخت زغال به دست آمده؛ بنابراین ماهیتی طبیعی داشته و این خود دلیل کافی بر این گفته خواهد بود.

تفاوت زغال بلوط با سایر زغال ها

تفاوت زغال بلوط با سایر زغال هازغال بلوط را از هر بُعد و جهتی که بخواهیم نگاه کنیم؛ می بینیم که دارای امتیازات به مراتب بیشتری نسبت به سایر زغال ها می باشد؛ یعنی بین این زغال و زغال های دیگر، تفاوت های آشکاری وجود دارد که اگر بخواهیم این تفاوت ها را مورد بررسی قرار دهیم؛ شامل گزینه های زیر خواهند شد:

 1. تفاوت عمده زغال بلوط نسبت به زغال های دیگری همچون زغال فشرده و زغال های کبابی را می توان در این دانست که این نوع دارای قابلیت تولید میزان حرارت بیشتری بوده و لذا قدرت پخت آن نسبت به زغال های دیگر، خیلی بیشتر می باشد.
 2. این زغال نسبت به زغال های دیگر به مدت زمان بیشتری سوخته و بنابراین دیرتر به خاکستر تبدیل می شود؛ لذا از کمترین حجم آن می توان بیشترین استفاده را به عمل آورد.
 3. زغال مورد نظر از چوب درخت طبیعی حاصل گشته و در آن هیچ منبع دیگری برای تولید استفاده نشده و بنابراین ساختار آن نسبت به زغال های دیگری که از منابع مختلف حیوانی و … به دست آمده اند؛ هم سالم تر و هم بهتر خواهد بود.
 4. مرغوبیت و میزان کیفیت این زغال، با توجه به نوع شکل گیری و ماده اولیه ای که برای آن استفاده شده؛ نسبت به سایر زغال ها در درجات بسیار بالاتری قرار گرفته است.
 5. از زغال بلوط با توجه به مشخصات ویژه آن، در حوزه صادرات، استفاده فراوانی به عمل آمده و این در حالی است که زغال های دیگر از این امکان محروم می باشند.
 6. همچنین تفاوت عمده دیگری که بین این زغال و زغال های دیگر وجود دارد؛ این است که زغال بلوط دارای تنوع ظاهری بیشتری است؛ به این جهت که از آن، نوع سفید هم موجود می باشد.

کاربرد زغال بلوط چیست؟

همانطور که گفتیم یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین زغال هایی که در کشور ما وجود داشته و خوشبختانه منابع تامین آن نیز با وجود درخت های بلوط بسیار، به قدر کافی وجود دارد؛ زغال بلوط می باشد.
این زغال در حاضر مصارف روزانه بسیار بالایی را به خود اختصاص داده و از این رو به میزان فروش فوق العاده ای دست پیدا کرده است.
در واقع وجود تقاضای خرید برای این زغال بیشتر از هر نوع دیگری ثبت شده و این نشان از رضایت بالای مصرف کنندگان از این محصول دارد که طبعاً جز فروش بالا و به دنبال ان سود کلان را برای فروشندگان رقم نخواهد زد.

اما موضوعی که می خواهیم در این بخش به آن بپردازیم؛ کاربرد زغال بلوط است که برای اشاره به این موضوع از گزینه های زیر استفاده کرده ایم:

 • زغال بلوط را با توجه به کارایی بسیار خوب آن، امروزه در مصارف رستوران، مصارف خانگی و … برای پخت و پز انواع کباب های رستورانی و خانگی مورد استفاده قرار داده و قطعاً با آن می توان کباب های خوش پخت و لذیذی را برای خوردن امتحان کرد.
 • امروزه سفره خانه های سنتی بسیاری در سطوح مختلفی از شهرهای ایران گسترش یافته و افراد بسیاری در این سفره خانه ها مشغول به کار می باشند که برای آماده کردن قلیان، از این زغال، استفاده‌ی فراوانی می برند.
 • حتی جالب است بدانید که صنایع دارویی و بهداشتی، از زغال بلوط، با توجه به کیفیت خوب و مورد قبول آن، برای تولید بسیاری از ماسک های آرایشی بهداشتی، پماد و کرم های درمانی و … کاربرد به عمل آورده و محصولاتی با عصاره زغال را تولید می نمایند.

بهترین زغال بلوط صادراتی

بهترین زغال بلوط صادراتی زغال بلوط از جمله زغال هایی است که نه تنها در حوزه مصارف داخلی موثر واقع شده و آمار فروش گسترده ای را از آن خود نموده است؛ بلکه محبوبیت های زیادی را هم در بازارهای خارجی کسب نموده و از این رو به عنوان زغال صادراتی در حوزه های جهانی مورد خرید و فروش قرار می گیرد.
این نوع زغال با وجود همه شاخصه های بارز و خوب خود، قیمت مناسبی را به خود اختصاص داده و همه‌ی این عوامل در کنار هم زیر ساخت های لازم برای صادرات آن را فراهم نموده اند.
اکنون این زغال درجات مختلفی از کیفیت واقع شده که نوع بسیار درجه یک آن را به عنوان زغال بلوط مرغوب و یا بهترین زغال بلوط شناخته و لذا از آن برای ارسال به بازارهای جهانی بهره می برند.
لازم به ذکر است دو کشوری که خریداران اصلی و ثابت زغال بلوط ایرانی محسوب می شوند؛ قطر و ترکیه بوده که همیشه در رده اول مشتریان این محصول قرار داشته و دارند.

اما وقت آن رسیده تا با برخی از ویژگی هایی که در زغال های صادراتی وجود داشته و توانسته اند باعث جلب توجه خریداران خارجی شوند؛ آشنایی پیدا کنید که عبارتند از:

 1. این نوع از زغال بلوط که بسیار عالی به نظر می رسد؛ به هیچ وجه دود ایجاد نکرده و از این رو مورد اهمیت واقع شده است.
 2. هیچ نوع جرقه ای در آن دیده نشده که این موضوع به دلیل جنس خوب این زغال می باشد.
 3. فاقد قابلیت تولید خاکستر فراوان بوده و بسیار دیر خاموش خواهد شد.
 4. همچنین بو یا گازی که از آن متراوش شده و باعث ایجاد سردرد شود هم از این زغال احساس نمی شود.

روش تهیه زغال بلوط در ایران

همانطور که قبلاً هم گفته شد؛ زغال درخت بلوط را به روش های سنتی و صنعتی مورد تهیه و تولید در ایران قرار می دهند که روش سنتی هنوز هم مرسوم می باشد.
برای اینکه با هر یک از روش های تهیه این زغال بیشتر آشنا شوید؛ مواردی را آماده کرده ایم که بهتر است به آنها نگاهی بیندازید.

تهیه زغال بلوط با استفاده از کورهای صنعتی:

 • در این روش از کوره های صنعتی مجهز به سیستم حرارت دهی غیر مستقیم به چوب استفاده کرده و این کوره چوب را در فضایی تحت خلا، مورد پخت قرار می دهد.
 • همچنین این کوره ها دارای سیستم هایی همچون سیستم کنترل بوده که در آن دود حاصل شده از فرآیند تولید تحت کنترل خواهد بود.
 • به علاوه سیستم کنترل دمای داخل کوره نیز در آن وجود دارد که باعث بهتر پخته شدن زغال خواهد شد.
 • سیستم قطران گیر را هم می توان از سری امکانات کوره های صنعتی دانست که باعث جذب رطوبت چوب شده و در نتیجه شرایط را برای تولید زغال از چوب های خشک و فاقد رطوبت، مهیا می سازد.

تهیه زغال با استفاده از کوره های سنتی:

روش تهیه و تولید زغال در کوره هایی که در دل طبیعت ساخته شده و فضایی محصور در دور آن وجود ندارد؛ انجام گرفته و چوب ها بعد از قرار گرفتن در داخل کوره هایی که دست ساز ایجاد شده اند؛ کم کم به زغال تبدیل خواهند شد.

لازم به ذکر است که تهیه زغال به روش سنتی و با استفاده از این کوره ها، دارای اشکالات و معایبی مانند صرف وقت بسیار بابت اینکه یک فرد باید تمام مدت در مراحل تولید حضور داشته باشد؛ ایجاد آلاینده های زیست محیطی و تخریب طبیعت، تولید زغال های سبک و دارای خاک زیاد، سخت بودن و کثیف بودن شکل کار و … بوده و بنابراین در مقایسه این روش ها می توان روش صنعتی را بر روش سنتی ترجیح و برتری داد.

خریدار زغال بلوط چه کسانی هستند؟

خریدار زغال بلوط چه کسانی هستند؟در حال حاضر خریدارانی که برای خرید زغال بلوط درخواست ارسال می کنند؛ یا خریداران عمده مانند تولید کنندگان محصولات صنعتی هستند که گاهاً از زغال به عنوان ماده اولیه برای تولیدات خود بهره می برند و یا فروشگاه های عرضه کننده زغال هستند که این زغال را به صورت بسته بندی و فله خریداری کرده و به مشتریان خرده پا ارائه می دارند.
البته مشاغلی را که مربوط به سفره خانه های سنتی می شود هم باید به لیست خریداران افزود که نیاز هر روزه ای از این محصول را احساس کرده و از این رو جزو خریداران پای ثابت زغال بلوط محسوب می شوند.

البته که در این میان نقش خریداران خارجی را در خرید این محصول نباید نادیده گرفت که هر یک به نوبه خود تاثیر مستقیم بر روند فروش عمده و گسترده ای از زغال بلوط گذاشته و رواج این محصول ضروری را در بازارهای مختلف رقم زده اند.
اکنون با توجه به عرضه انبوهی از زغال بلوط، می توان به راحتی به این محصول دسترسی پیدا کرده و آن را با مشخصات کمی و کیفی مطلوب خریداری نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.