🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

خرید رغال منقل با کیفیت در تهران


زغال منقل همان زغال معمولی است که از باقی مانده سوختن چوب تولید می شود. زغال منقل در انواع مختلفی تولید می شود. که درصد زیادی از آن به کربن تبدیل شده است. در واقع ابن کربن باعث یک دست سوختن زغال شده و آتش ملایمی درست می کند.

خرید رغال منقل با کیفیت در تهران

انواع زغال منقل در ایران

انواع زغال منقل در ایران

 مشخصات زغال منقل بدین شکل است که زغال به صورت کلی ماده سبک و سیاه رنگ از باقی مانده نیم سوخته چوب یا گیاهان است. که قسمت زیادی از آن به کربن تبدیل شده است. میزان کربن موجود در این زغال حدودا ۸۵ تا ۹۸ متغیر است. انواع زغال منقل  را به زغال لیمو و زغال فشرده می توان تقسیم کرد.

زغال لیمو تمامی زغال های معمولی هستند که از انواع درخت های مرکب ساخته شده اند. مانند درخت های: لیمو، نارنج، پرتقال ، و سایر درختانی که از میوه های مرکب هستند. این نوع از زغال ها کاملا با دوام هستند و یک دست و آرام می سوزند و بیشتر برای قلیان ها از این نوع استفاده می شود. 

زغال فشرده:زغال فشرده از ترکیبات خاک زغال چوب گردو و خاک اره می باشد. این زغال کاملا فشرده شده و میزان اکسیژن در آن کم است و هنگام سوختن هیچ گونه دودی را ندارد. این زغال ها بسیار با دوام تر هستند و قیمت مناسبی نیز دارند. آتش این زغال ها در مدت زمان شعله ور می ماند. این زغال ها معمولا برای پخت پز در فضای باز بیشتر استفاده می شوند زیرا هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نخواهد زد. 

خاکستر زغال لیمو از زغال فشرده بیشتر است. کیفیت زغال فشرده معمولا بیشتر از زغال معمولی است. زغال فشرده به عنوان یک سوخت کم وزن شناخته شده است. و به دلیل عدم داشتن دود بهترین نوع زغال هستند و در تمامی محیط ها قابل استفاده می باشند. 

زغال معمولی به دلیل داشتن خاکستر زیاد خیلی برای پخت و پز استفاده نمی شود. و هنگام سوختن دود زیادی را از خود تولید کرده و باعث آلودگی هوا خواهد شد.1 

مشخصات زغال منقل خوب

بهترین زغال منقل باید دارای یک سری ویژگی  باشد تا بتوان آن بازدهی مناسب را داشته باشد. معمولا از منقل ها برای پخت و پز در فضای باز استفاده می شود. وجود دود زیاد در زغال باعث می شود که هم پخت و پز دچار مشکل شود و هم محیط زیست دچار آلودگی گردد. پس یکی ار ویژگی هایی که یک زغال منقل مناسب باید داشته باشد، کم دود کردن آن است. 

زغال ها به طور طبیعی باید با اکسیژن ترکیب شوند تا بتوانند بسوزند. این کار نیازمند آن است که زغال را مرتب باد بزنیم. حتما این عمل بسیار آزار دهندس. زیرا باد زدن زغال باعث دود می شود و این دود برای همه غیر قابل تحمل است و ممکن است مشکل تنفسی هم ایجاد کند. از طرف دیگر کلی وقت برای باد زدن زغال از دست می رود و ممکن است اگر این عمل را با دقت انجام ندهیم ، زغال خاموش شود و یا زیادی بسوزد و حرارت را افزایش دهد. با این تعریف یکی دیگر از معیار های زغال خوب کمتر بودن میزان اکسیژن درون آن و بدون نیاز به باد زدن است. 

معمولا زغال ها هنگام سوختن دود و گازی را ایجاد می کنند. این دود و گاز برای تبدیل شدن کربن است. وجود این گاز باعث می شود که خیلی ها دچار مسمومیت گاز گرفتگی شوند. و بوی بد آن باعث می شود که شخص مصرف کننده دچار مشکل تنفس و سردرد شوند. همین طور به محیط زیست نیز آسیب زیادی وارد می کند، زغالی درجه یک است که کاملا بدون دود و گاز باشد. 

حرارت یکی از معیار های مهم در کیفیت زغال است. اگر زغال حرارت لازم را نداشته باشد باید از میزان زغال بیشتری استفاده کرد و گاهی باعث درد سر سوختگی غذا و یا خام بودن و خاموش شدن آن می شود. 

جرقه داشتن زغال باعث می شود که روشن کردن آن با سختی باشد. همینطور این چرخه ها هنگام سوختن زغال باعث می شود که شعله کیفیت لازم را نداشته باشد. زغالی دارای کیفیت بالایی است که هیچ نوع جرقه ای نداشته باشد. 

به شکل کلی زغال ها بعد سوختن خاکستر هایی را از خود تولید می کنند این خاکستر ها قابلیت سوختن ندارند. اگر زغالی زود خاکستر شود، دارای سطح کیفیتی بسیار پایینی است. خاکستری مرغوب است که میزان کمتری خاکستر تولید کند و فرایند تبدیل آن به خاکستر دیر تر باشد. 

بهترین زغال معدنی منقل

بهترین زغال معدنی منقل

بهترین زغال معدنی باید دارای اکسیژن کمتر باشد. همین طور باید از چوب درختان معطر استفاده شود. زیرا هنگام سوختن بوی نامطبوعی را ایجاد نکند. 

در بین زغال هایی که از چوب معطر به دست آمده، زغال لیمو و درختان مرکب از محبوبیت بیشتری برخوردار است. 

در ایران بهترین نوع زغال معمولا زغال پرتقال و لیمو فروش زیادی دارند. در فصل های گرم معمولا زغال ها با تولیدات کمتری رو به رو هستند. در سفره خانه برای مصرف قلیون از زغال لیمو و پسته استفاده می شود اما زغال پسته دارای جرقه است و زودتر خاموش می شود.

کیفیت زغال ها به نوع چوبی که در آن ها استفاده شده بستگی دارد. همینطور باید از خاک مناسبی نیز برای آن استفاده کرد.  بهترین زغال منقل باید زود شعله ور بشوند و برای شعله ور شدن نیازی به باد بزن نداشته باشد. این نوع زغال باید کاملا سرخ باشد و دود کمتری داشته باشد. زیرا هنگام استفاده آن ها در مصارف قلیان اگر دود کند باعث ایجاد سردرد در مصرف کننده می شود. 

خاکستر تولید شده معمولا در زغال های مرغوب بسیار کم است. و حدودا بدون وقفه ۵ ساعت دارای حرارت هستند. یک زغال مرغوب نباید هیچ گونه شکاف یا ترکی بر روی آن ایجاد شده باشد. در این صورت کیفیت لازم را نخواهد داشت. 

زغال با کیفیت بسیار براق و خالص می باشد. و کاملا از شکل ظاهری آن می توان دریافت که این نوع زغال دارای کیفیت زیادی است. و اگر آن را بشکنیم صدای فلز را هنگام خورد شدن از خود ایجاد می کند. 

شکل ظاهری این زغال های مرغوب کاملا زیا و مجلسی است مانند زغال های سکه ای که در سفره خانه ها دیده می شود. 

کاربرد های زغال منقل

کاربرد اصلی زغال برای ایجاد حرارت و شعله ملایم است. معمولا زغال ها را برای آشپزی در فضا های باز نیز استفاده می کنند. اما به طور کل باید گفت کاربرد اصلی زغال برای ایجاد سوخت و انرژی است. 

کاربرد زغال منقل به چند دسته تقسیم می شود که می توان به دسته های پایین اشاره کرد: 

پخت و پز: زغال منقل بیشتر برای سوخت در منقل و اجاق استفاده می شود. از این وسایل برای پختن غذا چه در یک مکان سرپوشیده مثل خانه و یا کلبه هایی که فاقد داشتن انرژی گاز هستند و چه در آشپزی در محیط های باز استفاده می شود. 

مصرف تنباکو و توتون

از دیر باز مصرف توتون و تنباکو در جهان وجود داشته و برای این عمل از زغال استفاده می شود.یکی از کاربرد های زغال منقل استفاده آن در مصرف قلیان است. مصرف قلیان معمولا در ایران و کشور های عربی و خاورمیانه ای بسیار زیاد است. برای داشتن یک قلیان خوب باید زغالی با دوام و بدون دود داشت.

از زغال نیز در تهیه فولاد استفاده می شود. بعضی از این فولاد ها برای تولید نیازمند سوخت نیز هستند. زغال ها یکی از ارزان ترین و بدون آسیب ترین سوخت ها می باشند. این زغال ها در صنعت فولاد سازی کاملا قابل استفاده هستند. 

حرارت زغال منقل چگونه است؟

حرارت زغال منقل چگونه است؟

حرارت زغال منقل  معمولا ملایم بوده و به راحتی به شکل یک دست سوخته می شوند. این زغال ها اگر با کیفیت خوبی تولید شوند و میزان اکسیژن درون آن ها کم باشد، دارای حرارتی بادوام خواهند بود. 

دوام حرارت زغال ها بسیار مهم است. زیرا اگر حرارت آن ها کم و یا زیاد شود ممکن است خاموش شوند و باعث درد سر هایی برای مصرف کننده شود. 

منقل ها برای آشپزی بیشترین استفاده را دارند. و باید یک حرارت کاملا پایدار و نرمی را داشته باشند تا غذا بر روی آن نسوزد و یا خام نماند. برای ایجاد چنین حرارتی نیازمند یک زغال با کیفیت بسیار بالایی هستم. این زغال ها برای رسیدن به چنین کیفیتی باید اکسیژن درون آن ها فشرده و کاسته شود. معمولا برای این منقل ها از زغال های فشرده بیشترین استفاده را می شود. 

حرارت زغال لیمو یا زغال معمولی یک دست نیست٫ یا بسیار تند و یا بسیار کم است. اما این زغال ها بسیار یک دست میسوزند. حرارت زیاد باعث می شود، دود بیشتری تولید شود. اما زغال مرغوب هرچه حرارت بیشتری داشته باشد، هیچ نوع دودی را تولید نمی کنند. 

همین طور اگر میزان شعله زغال ها بیشتر باشد. خاکستر تولیدی آن ها نیز بیشتر می شود. این خاکستر ها باعث از بین رفتن حرارت شده و بازدهی لازم آن ها کاهش می دهد. زغال های مرغوب معمولا روند تبدیل آن ها به خاکستر، کمتر تولید می کنند. وجود خاکستر کمتر باعث کیفیت حرارت خواهد شد. 

تفاوت زغال منقل و سایر زغال ها

زغال منقل با دیگر زغال متفاوت های زیادی دارد زیرا زغال منقل برای تمامی مصارف به کار می رود و باید دارای یک سری ویژگی ها نیز باشد. از تفاوت های زغال منقل این است که دود کمی دارند. سایر زغال ها به داشتن ترکیب شدن با اکسیژن برا سوختن معمولا دود فراوانی دارند. حرارت بادوام یکی دیگر از تفاوت های زغال منقل است. زغال های دیگر معمولا دارای جرقه هستند و این جرغقه باعث می شود تا زود خاموش شوند. آتش زغال منقل کاملا ملایم و یک دست می باشد. و خاکستر تولید شده این نوع زغال کمتر بوده است. 

بهترین و پرفروش ترین زغال های منقل معمولا زغال لیمو، بامبو، پرتغال، و در آخر پسته است. این زغال ها به دلیل داشتن بوی خوب هیچ گونه گازی را تولید نخواهند کرد. 

راهنمای خرید زغال منقل

راهنمای خرید زغال منقل

خرید زغال منقل در سطح فروشگاه های شهر امکان پذیر است. این فروشگاه ها انواع زغال ها را با کیفیت های مختلف دارند. و به بازار عرضه کرده اند. همین طور بعضی از این فروشگاه به شکل آنلاین محصولات خود را به فروش می رسانند. 

این فروشگاه های آنلاین دارای یک سری مزیت هایی هستند که می توان به حمل و نقل آسان، صرفه جویی در زمان اشاره کرد. همینطوری بعضی از تولید کنندگان با داشتن فروشگاه های آنلاین این امکان را می‌دهند تا تولیدات خود را از تولید به مصرف برسانند. این امر باعث می شود تا خریدار قیمتی ارزان تر از فروشگاه های سطح بازار پرداخت کنند. 

البته باید توجه داشته باشید که برای خرید یک زغال با کیفیت به چه فروشگاهی سر میزنید. بعضی از این فروشگاه ها فاقد اعتبار بوده و زغال های بی کیفیت را در اختیار مشتری قرار می دهند. 

هنگام خرید یک زغال باید به این نکته توجه کنید که چه نوع زغالی مد نظر شما است. یا برای چه کاری زغال را خریداری می کنید. مثلا اگر برای سفره خانه ها استفاده می کنید باید از زغال هایی استفاده کنید که شکل مجلسی تر داشته و برای دود قلیان ها مناسب باشند. 

اما اگر برای پخت پز استفاده می کنید باید زغالی را تهیه کنید که میزان حرارت دهی بالایی داشته و شعله آن با دوام باشد در غیر این صورت باعث می شود تا غذا یا کاملا سوخته یا خام شود. 

‌اگر برای سوخت گرمایشی از این زغال ها استفاده می کنید باید زغالی را تهیه کنید تا علاوه بر دود کم تر، خاکستر کم تری را داشته و بدون جرقه باشد. زیرا داشتن جرقه در زغال باعث می شود تا شعله این زغال ها خاموش شود و کیفیت لازم را نداشته باشند. 

صادرات زغال در این روز ها بیشتر به کشور های خاورمیانه است. زیرا کشور های خاورمیانه مصرف قلیان زیاد تری را دارند. گاهی از این زغال ها برای سرگرمی مانند کباب کردن نیز استفاده می شود . زغال های صادراتی دارای کیفیت زیادی هستند.

بهترین زغال های صادراتی، زغال هایی از جنس چوب های لیمو و ‌پرتغال هستند که در بسته بندی های زیبا و کیفیت بالا در سطح جهانی و هم بازار داخلی به فروش می رسند. 

سود ناشی از صادرات زغال ها بسیار زیاد است. زیرا از مواد اولیه برای ساخت این زغال ها بسیار ارزان قیمت است. این زغال ها با توجه به قیمت کمی که دارند ، اما بازار تقاضای آن بسیار زیاد است. این امر باعث شده تا تولید کنندگان زیادی ، اقدام به تولید این زغال ها کنند. 


🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید