خرید اینترنتی زغال فشرده قلیان

برای تولید انواع زغال فشرده قلیان و کبابی از دستگاه های صنعتی مختلف استفاده می شود که در این مقاله به صورت اجمالی به آنها اشاره خواهیم نمود. از سوی دیگر خرید و فروش اینترنتی این محصول طی سالهای اخیر باعث رونق عرضه و کاهش قیمت ها در بازار شده است. یکی از بهترین انواع زغال مخصوص قلیان، زغال لیمو می باشد که در ایران بیشترین میزان تولید و فروش را به خود اختصاص داده است. کیفیت و مدت زمان سوخت بالا، تراکم مناسب چوب لیمو برای تولید و عدم تولید دود و بو از جمله ویژگی های زغال لیمو قلیان به شمار می رود. در عین حال قیمت بالا یکی از دلایل عدم استقبال برخی از خریداران از این محصول به شمار می رود که برای این منظور و کاهش هزینه های خرید برخی از تولید کنندگان اقدام به تولید زغال فشرده قلیان با استفاده از خاکه یا پودر زغال لیمو نموده اند.

این نوع زغال ماندگاری بسیار بالا دارد و در عین حال قیمت فروش آن به ویژه در خریدهای عمده و مستقیم بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. شرکت های تولید برای تولید زغال فشرده قلیان علاوه بر مواد اولیه ارزان از دستگاه ها و کوره های صنعتی مختلفی استفاده می کنند که باید اذعان داشت خط تولید این محصول پرطرفدار شامل آسیاب کردن مواد اولیه، میکسر، اسکرو کانوایر، سرند یا الک ویبره، دیگ حرارتی، لوله های سینوسی آهنی، مکنده توربینی، سیکلون گریز از مرکز، سیلندر ضد سایش و کوره فیلتر دار می باشد.

در بازار ایران انواع زغال فشرده قلیانی و کبابی با روش های مختلف از جمله خرید و فروش اینترنتی در اختیار خریداران قرار می گیرد. بنابراین جهت بهره مندی از قیمت های مناسب و خرید زغال فشرده قلیان به صورت مستقیم و بدون وجود واسطه ها می توانید روش های آنلاین و اینترنتی را برگزینید.

فروش آنلاین زغال به خریداران دسترسی های متنوعی می دهد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.خرید اینترنتی زغال فشرده قلیان

همه چیز راجع به زغال

همه چیز راجع به زغالزغال انواع مختلفی دارد و برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد؛ هر نوع زغال دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی می باشد.
هر آنچه راجع به زغال، ویژگی ها و خصوصیات آنها، نحوه کاربرد آنها بدانیم موجب عملکرد بهتر زغال ها برای مصارف روزمره خواهد شد.
زغال ماده ای شکننده، سیاه رنگ، سبک و دارای اشکال مختلفی است که توسط روش های سنتی و صنعتی ساخته می شود به عبارت دیگر از نیم سوختن چوب یا دیگر مواد مانند اندام های گیاهی و جانوری تشکیل می شود که بخش عظیمی از ترکیبشان را کربن تشکیل داده است.

اگر جسمی مانند چوب یا استخوان حیوانات را در برابر حرارت شدید قرار دهیم زغال به دست می آید دلیل این امر خارج شدن آب و گازهای نهفته در آن می باشد که فقط جسم جامدی بعد از سوختن پدیدار خواهد شد.

زغال ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. زغال های لیمو
 2. زغال های فشرده

زغال های لیمو به زغال هایی می گویند که از چوب درختان ساخته می شوند به عبارت دیگر زغال لیمو همان زغال چوب می باشد.
این نوع زغال ها از چوب درختانی همچون لیمو، نارنج، پرتقال، لیمو شیرین و سایر درختانی که از خانواده درختان مرکب شناخته می شوند تشکیل خواهند شد.
زغال های فشرده یا بریکت پرکاربردترین نوع زغال است که معمولا از ترکیب خاک اره، خاک زغال و مواد اولیه دیگر مانند پوست درختان ساخته می شوند.
زغال لیمو در هنگام شکستن صدای خاصی را ایجاد می کند، این نوع زغال به دلیل ماندگاری بالا برای استفاده در قلیان بسیار مناسب می باشد.

رنگ این نوع زغال براق و سیاه است و بر روی آن هیچ شکاف یا شکستگی وجود ندارد از این رو از استحکام بالایی نیز برخوردار است.
برای تولید انواع زغال از مواد متعددی مانند چسب ها، خاک، کاه و پوست درختان و مرکبات استفاده می شود، همچنین برای ساخت زغال فشرده از موادی شامل آهک، پارافین، نیترات سدیم، گرد زغال، بوره و خاکه اره نیز استفاده می شود.

برای تولید انواع زغال های فشرده معمولا چوب های درختان را خرد و با استفاده از ماشین آلات و ابزارهای پیشرفته آنها را آسیاب می کنند و خاک حاصل را با نوعی مواد، مخلوط می کنند سپس ماده ترکیبی را در شرایط و فشار زیاد و در محیط گرما قرار می دهند تا زغال ها شکل مخصوصی به خود گیرند از این رو به این نوع زغال ها، زغال های فشرده می گویند.
در روش تولید زغال به صورت صنعتی و سنتی زغال ها به اشکال مختلفی تولید می شوند از قبیل زغال های چهار گوشه ای، زغال های مربعی، زغال های استوانه ای و یا حتی زغال های تخم مرغ شکلی.

چگونه در خرید زغال اقتصادی عمل کنیم؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه می توانیم در خرید زغال اقتصادی عمل کنیم باید روش های خرید را بشناسیم و بهترین روش را برای خرید انتخاب نماییم.

برخی از ویژگی های زغال باکیفیت می تواند موارد زیر باشد:

 • بادوام و ماندگاری بالایی داشته باشد.
 • گاز و بو خاصی نداشته باشد.
 • در هنگام روشن بودن جرقه نداشته باشد.
 • از گرما و حرارت خوبی برخوردار باشد.
 • خاکستر و دود نداشته باشد.

برای خرید انواع زغال باید به ساختار زغال، عدم شکستگی زغال، اندازه و ابعاد زغال، اشکال زغال، نوع زغال و نوع مصرف زغال توجه ویژه ای داشته باشیم.
فروش زغال به میزان تقاضای افراد و توان خرید مصرف کنندگان بستگی دارد به طوری که اگر تولیدکنندگان محصولات بیشتری را به بازار عرضه کنند، قیمت محصولات کاهش چشمگیری خواهد داشت و در نتیجه مصرف کنندگان و خریداران با توان خرید بهتری می توانند محصولات مورد نیازشان را تهیه نمایند.
با رشد روز افزون تکنولوژی برای خرید و فروش زغال، می توانید از روش های مختلفی کمک بگیرید و برای تهیه آنها اقدام نمایید که مزایای بسیاری برای خریداران دارد.
بهترین روش برای تهیه زغال فشرده قلیان، خرید مستقیم و عمده می باشد چرا که در این روش قیمت محصولات نسبت به دیگر روشها ارزان تر خواهد بود.
در روش مستقیم و آنلاین خریداران دسترسی کاملی به انواع زغال دارند و یکی از ویژگی های بارز آن صرفه جویی در وقت و هزینه ها می باشد.
برای خرید زغال باید به نکات مختلفی توجه کرد تا یک خرید به صرفه و مناسب داشته باشیم؛ در خرید زغال مهمترین نکته قیمت زغال است.

راهنمای کامل خرید زغال

راهنمای کامل خرید زغالراهنمای خرید زغال به خریداران و مصرف کنندگان کمک بسیاری خواهد کرد و می توانند مواردی همچون مشخصات زغال، ویژگی ها و مزایای آنها را بشناسند.
بهترین نوع زغال در هنگام روشن شدن خاموش نمی شود و بدون استفاده از ابزارآلات روشن می ماند به همین جهت زغال های فشرده به دلیل فرآوری آنها بر اثر دمای زیاد و فشار کافی بعد از روشن شدن ماندگاری بالایی دارند و نسبت به دیگر انواع زغال دیرتر خاموش می شوند.
اگر زغال ها را به صورت عمده و مستقیم تهیه کنیم از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار خواهیم شد زیرا در این صورت می توانیم انواع زغال را با قیمت مناسب و بهتری در اختیار داشته باشیم.

در روش خرید به صورت مستقیم و عمده به سبب حذف فروشندگان متعدد از قیمت محصولات کاسته خواهد شد به عبارت دیگر یک خرید بدون واسطه خواهیم داشت.
برخی عوامل بر روی قیمت زغال تاثیر می گذارند، تولید زغال لیمو توسط کوره های مخصوصی صورت می پذیرد و علاوه بر حرارت بالا، فشار بسیاری نیز به زغال برای افزایش کیفیت آن وارد می شود.
یکی از عوامل مهم بر روی کیفیت زغال عمل گازگیری می باشد به عبارت دیگر اگر زغال خام باشد با دود و گاز همراه خواهد بود.
عمل گاز گیری سبب می شود که زغال در هنگام سوختن، تکه و یا دچار شکستگی نشود از این رو نقش بسزایی در کیفیت آن دارد؛ زغال هایی که دارای شکستگی هستند در بازار با افت قیمت همراه خواهند بود.

عوامل موثر در قیمت گذاری زغال

عوامل متعددی بر روی قیمت زغال ها دخیل هستند؛ با توجه به نوع زغال و روش تولید آن قیمت آن متفاوت می باشد.
زغال ها در اندازه، ابعاد و اشکال گوناگونی به بازار عرضه می شود و هر کدام از مواد تشکیل دهنده خاصی ساخته شده اند در نتیجه هر چه مواد و نوع ساختار زغال بهتر و با دوام تر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.
یکی از عوامل موثر در قیمت گذاری زغال نوع ساخت آن می باشد به طور کلی زغال به دو صورت تولید می شود.

 1. زغال سنتی: این نوع روش تولید زغال مربوط به قرن ها پیش می باشد و برای تولید آن از مقداری چوب و هیزم کمک می گرفتند به صورتی که آنها را در مکان های مشخصی جمع آوری می کردند و در هوای آزاد چوب ها را آتش می زدند. 
  این روش در گذشته در برخی از کشورها رواج داشته است؛ البته ناگفته نماند این روش از تولید زغال دارای معایب و مزایایی می باشد؛ از معایب این نوع روش می توان به هدر رفتن گاز های رها شده از چوب ها در هوا را نام برد.
  گاز های متصاعد شده از سوختن چوب دارای استفاده های صنعتی فراوانی مانند تولید الکل چوب، اسید استیک و استون می باشند.
 2. زغال صنعتی: برای تولید اینگونه زغال از ابزار آلات و ماشین آلات مدرن استفاده می شود، در این روش با استفاده از کوره های مخصوص چوب ها را به تدریج به زغال تبدیل می کنند.
  یکی از مزایای تولید زغال به شیوه صنعتی استفاده از گاز های متصاعد شده از چوب ها می باشد که به وسیله منافذی به کوره ها متصل هستند و در محفظه های مشخصی جمع آوری می شوند و می توان از آنها استفاده نمود.
  عوامل و شرایط مختلفی بر روی قیمت زغال تاثیر گذار هستند، زغال های با کیفیت بدون شک قیمت بالاتری در مقایسه با زغال های بی کیفیت دارند.

مصارف عمده زغال

مصارف عمده زغالانواع زغال برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند به طور مثال زغال هایی که دارای ماندگاری بالا و حرارت بیش تری هستند برای مصارفی همچون کبابی ها، شومینه و منقل مناسب هستند.
یکی از مصارف عمده زغال برای قلیان می باشد که با توجه به ماندگاری و میزان دما، نوع زغال انتخاب می گردد.
از زغال ها برای گرم نگه داشتن و پخت مواد غذایی استفاده می شود مانند استفاده در کبابی ها، شومینه و حتی گرم نگه داشتن غذاها می توان اشاره کرد.
زغال فشرده قلیان به علت دارا بودن ترکیبات صنعتی بخصوصی، دود کمتری ایجاد می کند اما زغال های طبیعی که از فرآوری مستقیم چوب درختان ساخته می شوند دود بیش تری از خود ساطع می کنند به همین جهت زغال های فشرده قلیان طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده اند.

زغال کاربرد های فراوانی در زندگی روزمره نیز دارد از جمله برای پخت و پز، استفاده در منقل و شومینه را می توان نام برد؛ یکی از کاربرد های اصلی زغال در پزشکی می باشد به طوری که از زغال برای ساخت و تولید ماسک ضد گاز استفاده می کنند.

زغال به علت خاصیت جذب کنندگی بالا در ساخت ماسک های ضد گاز مورد استفاده قرار گرفته است، مواد سمی و مضر از زغال عبور نمی کند اما اکسیژن به راحتی از آن نفوذ می کند به همین دلیل از این نوع ماسک ها در جنگ استفاده شده است.
یکی دیگر از موارد استفاده زغال در پزشکی، ساخت پودر یا قرص زغال می باشد که برای جذب سم از دستگاه گوارش کاربرد دارد، دارو های زغال به سلامت بدن کمک می کنند و افرادی که دچار مسمومیت با سم و گاز های شیمیایی شده اند از دارو های زغال برای بهبودی استفاده خواهند کرد.

زغال های فشرده به دو روش، زغال فشرده (خاکه زغالی) و زغال فشرده (خاکه اره) تقسیم می شوند، در تولید به شیوه خاکه زغالی ابتدا چوب درختان یا پوست برخی درختان مانند پوست نارگیل، گردو و یا فندق را می سوزانند و خاکه آنها یا خاکستر آنها را با استفاده از چسب و مواد استحکام بخش به صورت خمیر در می آورند و در کوره های مخصوص ساخت زغال در قالب های مختلفی قرار می دهند.
ناگفته نماند پس از قرار دادن در کوره به علت استحکام بیش تر و شکننده نشدن زغال ها آن را به گرم خانه انتقال می دهند تا به طور تدریجی سرد شوند.
در تولید زغال فشرده به صورت خاکه اره ای پس از سورتینگ و خشک شدن خاک اره، این ماده را با مقداری پوست درختانی همچون گردو و خاکه زغال آسیاب می کنند.
خمیر به دست آمده از مخلوط کردن خاکه زغال و پوست گردو توسط اکسترود به حالت بریکت یا فشرده در می آید و به کوره زغال پزی منتقل می شود.

مرکز نمایندگی زغال در شمال کشور

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انواع زغال در خاورمیانه می باشد و شمال کشور به علت وجود درختان و رشد اقتصادی مطلوب از این مزیت مستثنی نیست.
زغال ها با توجه به کیفیت به کشورهای مختلفی ارسال می شوند؛ زغال باکیفیت صادراتی فشرده به کشورهای عراق، ترکیه، عمان، امارات، کویت و افغانستان صادر می شوند و سالانه صادرات این نوع محصولات رو به افزایش است.

مراکز نمایندگی زغال در شمال کشور به طور گسترده ای پراکنده شده اند؛ این مراکز به خریداران و مصرف کنندگان زغال دسترسی های ویژه ای می دهند تا خرید بهتری داشته باشند.
برخی از انواع زغال فشرده به شرح زیر می باشد:

 • زغال چینی
 • زغال کافه ای یا قهوه ای
 • زغال کبابی
 • زغال بامبو

زغال چوب علاوه بر کربن عناصری همچون هیدروژن و نیتروژن را نیز دارا می باشند که بر کیفیت سوخت موثر هستند.
زغال چینی نوعی زغال فشرده می باشد که توسط کوره های زغال پزی با حرارت و فشار زیاد تولید می شود، این نوع زغال در قالب و اشکال مختلفی در بازار وجود دارند.
زغال چینی به علت آلایندگی کمتر و سازگاری بهتر با محیط زیست جایگزین برخی از سوخت ها مثل زغال سنگ شده است.

زغال کافه ای از انواع چوب های درختان مرکب ساخته شده اند، این نوع زغال به زغال های قهوه خانه ای نیز شهرت دارند و شباهت زیادی به زغال لیمو (قلیانی) دارد.

زغال کبابی به زغالی گفته می شود که هنگام سرخ شدن ویژگی های خاصی داشته باشد از جمله بو و دود نداشته باشد و همچنین در هنگام سوختن جرقه یا تکه نشود.
این نوع زغال نیازی به باد بزن در هنگام سرخ شدن ندارد و ماندگاری بالایی در هنگام سوختن دارد، یکی از اصلی ترین خصوصیات زغال کبابی کم بودن میزان خاکستر آن است.

زغال بامبو دارای مزایایی همچون سوخت بالا و پیوسته، سازگاری با محیط زیست و طعم و عطر قلیان را تغییر نمی دهد.
برای خرید زغال فشرده قلیان و دیگر انواع می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید و یک انتخاب عالی را تجربه نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.