خریدار عمده زغال بلوط مرغوب

زغال بلوط مرغوب و درجه یک در بسیاری از شهرها تولید می شوند اما اگر خریدار حرفه ای باشید به خوبی می دانید که بهترین نوع زغال بلوط تولید کدام شهر است و با چه قیمتی به صورت عمده در اختیار شما قرار می گیرد. از سوی دیگر کیفیت بالا در کنار قیمت پایین زغال بلوط نسبت به انواع زغال مرکبات دلیل عمده افزایش تقاضا جهت خرید آن به شمار می رود. چوب بلوط کرمانشاه، لرستان و استان فارس از بهترین چوب های موجود در بازار برای تولید زغال آن هستند که تولید عمده آن با تناژ بالا در کوره های مناطق همین استان ها تولید و به بازار عرضه می شوند. بنابراین به عنوان خریدار عمده انواع زغال بلوط به صورت فله یا بسته بندی جهت دست یابی به قیمت های پایین و رقابتی می توانید با شرکت های پخش آنلاین و مراکز توزیع عمده ارتباط داشته باشید.

تعداد شرکت های فعال در زمینه تولید زغال بلوط مرغوب محدود بوده و دسترسی به آنها و تهیه زغال مورد نیاز برای خریدار عمده زغال بسیار آسان است. با ما همراه باشید تا در مورد زغال بلوط و شرکت تولید کننده آن و راز کیفیت بالای این زغال بیشتر بدانیم.

خریدار عمده زغال بلوط مرغوب

راز با کیفیت بودن زغال ایرانی در چیست؟

راز با کیفیت بودن زغال ایرانی در چیست؟

زغال ایرانی در واقع از چوب درختان جنگل های ایران مانند بلوط و مرکبات که در استان‌هایی مانند فارس و استان های شمالی به وفور وجود دارد ساخته می شود.

 آنچه زغال ایرانی را متمایز از سایر زغال های دیگر می کند نوع مواد تشکیل دهنده این ذغال می باشد. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که فرآیند تولید زغال در کیفیت نهایی زغال موثر است و برای تولید زغال خوب علاوه بر این که مواد اولیه خوبی لازم است روش تولید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 در تهیه زغال های ایرانی چه به صورت زغال فشرده و چه به صورت زغال معمولی که از قدیم هم مورد استفاده بوده اند از چوب یا خرده چوب درختان بلوط و مرکبات و یا مخلوطی از این دو استفاده شده است. 

درخت بلوط در گستره وسیعی در جنگل های زاگرس رشد می کند. از جنگل های استان فارس گرفته تا لرستان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی این درخت رشد می کند. بهترین زغال از چوب بلوط به علت تراکم و فشردگی زیاد بافت آن به دست می آید. این تراکم زیاد در درخت بلوط و بافت آن باعث شده است که زغال چوب به دست آمده از درخت بلوط ماندگاری بسیار بالا و حرارت شدید داشته باشد و علاوه بر آن به علت محکم بودن به آسانی شکسته و خرد نشود.

 فراوانی درختان مرکبات در ایران باعث شده است که پس از پایان عمر مفید این درختان، به اشکال مختلف به فروش برسند. یکی از این اشکال برای تهیه زغال چوب مرکبات است. زغال چوب مرکبات و به ‌خصوص زغال لیمویی از عطر و بوی خاصی برخوردار است و در میان سایر درختان چنین عطر و بویی وجود ندارد. بنابراین می توان راز کیفیت بالای زغال ایرانی را به کیفیت و نوع ماده اولیه تشکیل دهنده زغال ایرانی نسبت داد.

نگاهی به صنعت زغال در ایران

 تاریخچه تولید زغال در ایران بسیار کهن بوده و قبل از پیدایش سوخت های فسیلی استفاده از زغال در بین مردم بسیار رایج بوده است و در واقع چاره‌ای به جز استفاده از آن برای پخت و پز مواد غذایی نداشتند. زغال از سوختن اندام چوبی درختان به دست می آید. و چون  از کربن خالص تشکیل شده است هنگام سوختن آن انرژی گرمای فراوانی ساطع می شود.

 با توجه به منطقه جغرافیایی که مردم ایران در آن زندگی می‌کردند اقدام به تولید زغال از درختان آنجا نموده و برای مصرف شخصی و یا جهت اشتغال آن را تولید می کردند.

 برخی از مردم تولید زعال به عنوان شغل انتخاب کرده و به تولید زغال از درختان جنگل های ایران اقدام نموده و آن را به شهرهای دیگر ارسال می کردند و به این ترتیب کم کم صنعت زغال شکل گرفت.

در گذشته تولید زغال در ایران به روش سنتی بوده است به طوری که در این روش چوب درختان را در چاله های تنور مانندی که داخل زمین حرکت کرده بودند آتش زده سپس روی آن را کامل می پوشاندند و پس از چند روز درپوش چاله را برداشته و ذغال ها آماده بودند.

 کم کم کوره های ذغال ایجاد شده که فضای بزرگ تری داشتند و می توانستند حجم بیشتری از چوب را در خود جای دهند  ابداع شدند و زغال بیشتری تولید می کردند. این امر به تدریج به صورت یک شغل و یک صنعت گسترده درآمد تا جایی که در حال حاضر در ایران انواع تجهیزات تولید زغال ایرانی ساخته  می شود.

در سالهای اخیر با توجه به اهمیت منابع طبیعی و جنگل ها، قطع درختان بلوط ممنوع شده است و به غیر از کسانی که مجوز انجام این کار را دارند کسی حق قطع این درختان جهت تهیه زغال یا مصارف دیگر را ندارد. به همین خاطر تولید زغال بلوط نسبت به زغال سایر درختان کمتر است و بیشتر از خاک اره های درختان بلوط در ساخت زغال های فشرده ایرانی استفاده می شود.

البته وسعت باغ های مرکبات در ایران همچنان رو به افزایش است و در زمینه تولید زغال از درختان مرکبات و به ویژه زغال لیمویی محدودیت وجود ندارد.

بررسی انواع زغال ایرانی و خارجی

بررسی انواع زغال ایرانی و خارجی

با توجه به گسترش صنایع مربوط به تولید زغال‌ و امکان خرید این تجهیزات توسط تولیدکنندگان ایرانی از نظر استفاده از تکنولوژی بین تولید کنندگان ایرانی و خارجی تفاوت محسوسی وجود ندارد. انواع ذغال ایرانی و خارجی و خصوصیات هر یک از آنها که در بازار به صورت عمده عرضه می شوند به صورت خلاصه عبارتند از :

زغال کباب : زغال های کبابی  به دلیل کیفیت بالا فاقد هرگونه بو و دود می باشند. زغال کبابی مرغوب نباید به راحتی شکسته شود و ظاهری براق باید داشته باشد. همچنین زغال های کبابی دارای سایز یکنواختی هستند و اندازه آنها درشت می باشد.

زغال لیمویی : ذغال لیمویی از درختانی مانند مرکبات و سایر درختان جنگلی می تواند به دست آید. این زغال از زغال کبابی کیفیت پایین تری دارد و در حمل و نقل آن باید دقت زیادی نمود چون احتمال خرد شدن آن بیشتر است. .

زغال پسته : بعد از هرس درختان پسته از ضایعات به دست آمده برای تولید زغال با کیفیت استفاده می شود. از مزایای زغال پسته این است که این ذغال دوام خوبی دارد به سرعت سرخ می‌شود و برای مصارف کبابی و قلیان مناسب است 

زغال قلیان : زغال هایی که برای تهیه قلیان مناسب هستند کیفیت خوبی دارند و به ذغال های قلیانی معروفند. این زغال ها ویژگی های خاصی دارند به عنوان مثال حرارت بسیار بالا از خود متساعد می کنند و به سرعت سرخ می شوند. زمان سوخت این زغال ها بسیار طولانی و بین ۳ تا ۵ ساعت می باشد. 

زغال بامبو : همان طور که از نام این ذغال مشخص است از بامبو تولید می شود و یکی از مزیت های آن این است که برای تولید آن هیچ درختی بریده و قطع نمی شود. این زغال بوی خاصی ندارد و بنابراین برای تولید زغال قلیان مناسب است چون طعم و عطر قلیان را تغییر نمی دهد. و این به علت بافت نازک زغال می باشد. در این زغال ها سرعت آتش گرفتن زیاد است و همچنین مدت زمان زیادی در حال سوختن باقی می‌مانند.  

زغال وافور یا مجلسی : از این زغال بیشتر در سفره خانه ها برای چاق کردن قلیان استفاده می شود و در طرح های سکه ای و سایر طرح ها دیگر وجود دارند. این زغال ها گرمای مورد نیاز برای چاق شدن شدن توتون و تنباکو را تامین کرده و دود نمی کنند همچنین بوی تنباکو را تغییر نمی دهند. 

زغال سفید : این زغال از خاکستر و باقی مانده زغال های کم کیفیت طی فرآیندهای به دست می آید. از محاسن این زغال این است که برای تولید آن هیچ درختی قطع نمی شود و بنابراین محیط زیست آسیب نمی بیند.

امروزه تولید زغال بیشتر به صورت زغال های قالبی در اشکال مختلف صورت می گیرد. اکثر زغال های خارجی از این نوع بوده و در ترکیب آنها از خاک اره درختان و مواد چسبنده استفاده شده است.

در استفاده از زغال های خارجی باید دقت نمود که مواد تشکیل دهنده آنها به چه شکل است و دارای چه کیفیتی هستند. بنابراین صرف خارجی بودن زغال به معنای بالا بودن کیفیت آن نیست زیرا مواد اولیه ای که در ایران برای تولید زغال چوب وجود دارد از بسیاری جهات بهتر از مواد تشکیل دهنده زغال های خارجی می باشد.

کیفیت بالای زغال به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت زغال به مقدار بسیار زیادی تحت تاثیر نوع ماده اولیه آن یعنی چوب می باشد. هرچند فرآیندهای تولید زغال می تواند در کیفیت آن تاثیر گذار باشد اما با توجه به این که امروزه از دستگاه های پیشرفته در تهیه زغال استفاده می شود این فرآیند نمی تواند تاثیر چشم گیری در کیفیت زغال امروزی داشته باشد.

زغال بلوط به عنوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین زغال های عرضه شده در بازار از سوزاندن شاخه‌ها یا تنه درخت بلوط حاصل می شود. درخت بلوط به عنوان یکی از درختانی که در جنگل ها می روید و از منابع آب زیرزمینی استفاده می‌کند و در رشد آن به غیر از آب باران از آب دیگری استفاده نمی‌شود بافت چوب آن بسیار متراکم و سخت می باشد و جز بهترین چوب ها در صنایع مبلمان بوده و ارزش چوب آن از اکثر چوب ها بیشتر می باشد.

 در مورد زغال های ترکیبی که به صورت قالب و فشرده شده به بازار عرضه می‌شوند و مواد تشکیل دهنده آنها حاصل از خاک اره، مواد چسبنده و برخی مواد دیگر می باشد نوع ترکیبات تشکیل دهنده از اهمیت ویژه ای برخوردارند. به عنوان مثال نوع ماده چسباننده، نوع خاک اره مورد استفاده، میزان فشار وارد شده به مخلوط این مواد برای تهیه قالب و میزان حرارت کوره برای پخته شدن قالب ها همگی می توانند بر کیفیت محصول نهایی تاثیر گذار باشند.

مشخصات زغال درجه یک صادراتی

مشخصات زغال درجه یک صادراتی

بهترین زغال درجه یک صادراتی از بهترین
و با کیفیت ترین چوب درختان تولید می شوند. زغال ها ممکن است به صورت خالص از یک درخت
یا به صورت زغال های قالبی که ترکیبی از خاک اره یک نوع درخت و مواد طبیعی و چسبنده
است به بازار عرضه شوند.

 زغال
های صادراتی همیشه از کیفیت بالایی برخوردارند زیرا ادامه روند صادرات مستلزم کیفیت
بالا و جلب مشتری است. زغال بلوط نسبت به زغال های قالبی و کبابی هم دوام بالاتری دارد
و همین که حرارت بیشتری تولید می‌کند. این ذغال گازهای سمی بسیار کمتری نسبت به بقیه
زغال ها از خود متساعد می کند به همین خاطر یکی از پرطرفدارترین زغال های صادراتی است
که مشتریان زیادی در خارج از کشور دارد.

از طرف دیگر به علت کمبود چوب بلوط به عنوان ماده اولیه مورد استفاده در تولید زغال یلوط، تولید کم این زغال نسبت به
سایر زغال ها باعث ارزشمند تر شدن آن شده است.

قیمت زغال بلوط با توجه به محدودیت های
تولید آن در ایران نوسانات زیادی دارد. همچنین کیفیت تولید، نوع روش های تولید و بسته
بندی می تواند برخی قیمت این محصول تاثیر بگذارد. شرکت های محدودی در ایران مجوز تولید
زغال بلوط را داشته و با بازاریابی آن توانسته اند اقدام به صادرات این محصول نمایند.

نوع بسته بندی  زغال برای صادرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طبیعتا قیمت زغال بسته بندی و زغال فله متفاوت بوده و برای سود بیشتر باید به صورت بسته بندی مناسب به بازارهای خارجی صادر شود.

بهترین برند زغال در ایران

بهترین مارک زغال در ایران با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصول
را نیز به بازار عرضه می کند. این برند در تولید زغال از مواد اولیه با کیفیت استفاده
می کند. همان طور که بیان شد بهترین نوع زغال در ایران زغال بلوط می باشد و یکی از محصولات
این برند تولید زغال بلوط با کیفیت است و همین مساله باعث شهرت این برند شده است.

با توجه به محدود بودن استفاده از درختان بلوط
و قطع آنها برای تولید زغال، این برند مجوزهای لازم جهت انجام این کار را داشته و بنابراین
جز محدود برند های تولیدکننده زغال بلوط در ایران می باشد.

خریدار زغال باکیفیت در تهران

خریدار زغال باکیفیت در تهران

مصرف کننده نهایی زغال کسی است که از آن در منزل و یا اماکنی مانند کبابی ها، سفره خانه ها، قلیان سراها و بسیاری مکان های دیگر استفاده می کند. تامین کننده زغال این مکان ها معمولاً خریداران عمده زغال می باشند این خریداران برای جلب رضایت مشتری های خود اقدام به کسب اطلاعات در زمینه بهترین زغال موجود در بازار ایران می نمایند.

 با توجه به نوع کاربرد زغال برای مصرف کننده نهایی این زغال می‌تواند کیفیت های متفاوتی داشته باشد. منتها گاهی مصرف کننده نهایی به دنبال زغال باکیفیت و بادوام می باشد در این حالت خریدار زغال به صورت عمده اقدام به کسب اطلاعات در زمینه زغال با کیفیت می نماید.

شهر تهران با داشتن جمعیت بسیار زیاد و همچنین رستوران ها، کبابی ها، سفره خانه ها و فضاهای دیگری که نیاز به زغال با کیفیت دارند به عنوان یک بازار مصرف بسیار عالی برای زغال چوب با کیفیت به شمار می آید. خریدار زغال با کیفیت در تهران جهت توزیع آن به صورت خرده فروشی برای اماکنی که ذکر شد نیازمند محصول مرغوب می باشد تا بتواند نیاز مشتریان خود را تامین کند.

در این صورت می تواند با کارشناس فروش تماس برقرار کرده و اقدام به سفارش زغال با کیفیت به صورت عمده نماید تا در اسرع وقت به آدرس اعلام شده ارسال گردد.

1

  1. سلام روز بخیر
    بنده زغال وافوری درجه یک میخام که البته برای مصرف روزانه هستش و ترجیحا کارتنی خرید میکنم که راحت تر باشم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.