خرما پیارم بسته بندی که موفق به دریافت پاسپورت کانادا شد

خرما پیارم بسته بندی یکی از قدیمی ترین میوه های کشت شده در جهان است. درختان نخل هزاران سال است که در کنار رودخانه های باستانی رشد کرده اند.

این میوه در 8000 سال پیش جزء رژیم غذایی روزانه مردم تمدن بابلی بوده است. امروزه خرما هنوز جزء اصلی سبد غذایی مردم خاورمیانه و شمال آفریقا است. خرما همچنین نقش مهمی در میراث فرهنگی کشورهای خاورمیانه ایفا می کند. ایران یکی از صادرکنندگان اصلی خرما است، بنابراین قیمت خرمای مضافتی در ایران بسیار مناسب است.

خرما میوه ای است که قرن هاست در زندگی بشر وجود داشته است.
شواهد باستان شناسی از کشت خرما در مهرگاره (تمدن نوسنگی در منطقه کنونی پاکستان غربی) در حدود 7000 تا 8000 قبل از میلاد و همچنین در شرق عربستان سعودی بین سال های 5320 تا 5530 موجود است. محل کشت خرما در دوران باستان بوده است.

درخت خرما بر روی مهرهای تمدن آشوری همراه با تصاویر خدایان، انسان ها و حیوانات حک شده است. در سنگ نگاره های مربوط به این تمدن و تمدن بابلی بارها نقش نخل به چشم می خورد. این نشان دهنده تقدس این میوه در تمدن های بین النهرین است.

خرما با نام علمی phoenix dactylifera شناخته می شود. این نام به منطقه ساحلی بین اردن و دریای مدیترانه (محل فعلی فنیقی) برمی گردد.

خرما پیارم

نخل خرما به درخت ققنوس یا درخت فنیقی معروف است و نمادی از این تمدن بوده و تصویر آن در سکه فنیقی دیده می شود. بر اساس شواهد باستان شناسی موجود، مشخص شده است که این تاریخ توسط فنیقی ها و مینوی ها به شمال آفریقا برده شده است.

با گذشت زمان، تجارت خرما به جنوب غربی آسیا، شمال آفریقا و اسپانیا گسترش یافت. در سال 1765 خرما توسط اسپانیایی ها به مکزیک وارد شد. در اوایل قرن بیستم، برای اولین بار درخت خرما به جنوب کالیفرنیا برده شد و به دلیل آب و هوای خشک و گرمسیری این منطقه بود..

نکته جالب در مورد خرما این است که نام درخت و نام میوه متفاوت است. درخت خرما را درخت خرما می گویند. خرما از میوه های گرمسیری است و بیش از 8000 سال است که در بین النهرین کشت می شود.

نخل گیاه دارای دو پایه است و گلهای نر و ماده به طور جداگانه بر روی پایه های جداگانه قرار دارند و گرده افشانی توسط حشره انجام می شود.

نخل خرما می تواند تا 70 فوت رشد کند. میوه های خرما به صورت خوشه های بزرگ در ارتفاع بیش از 70 فوت هستند.

پس از گذشت 4 تا 5 سال از کاشت، نخل آماده باردهی است و در 10 تا 15 سالگی به باردهی کامل می رسد، به طوری که هر خوشه خرما حدود 40 تا 80 کیلوگرم در سال میوه می دهد.

طول عمر درخت خرما 150 سال تخمین زده می شود، اما با گذشت زمان قدرت باردهی آن کاهش می یابد.

بیش از 1000 نوع خرما در جهان وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به مضافتی، ربی، سایر، زاهدی، پیارم، مدجول و دگلت نور اشاره کرد. رنگ میوه خرما از زرد عسلی تا قهوه ای پررنگ متغیر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.