🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

تولید عمده بهترین زغال قلیانی

بهترین زغال قلیانی از چه مواد اولیه ای تولید می شود؟ آیا تولید عمده این نوع زغال در قیمت عرضه آن تاثیر مستقیم دارد یا خیر؟ زغال قلیانی یکی از پرفروش ترین انواع زغال های موجود در بازار است که برای تولید آن از انواع چوب درختان به عنوان ماده اولیه تولیدی استفاده می کنند. البته اگر تولید به شیوه صنعتی و بریکت باشد مواد اولیه شامل خاک اره، چسب مخصوص و … نیز می شود. توجه داشته باشید که بهترین زغال قلیانی از چوب درخت لیمو تولید می شود که قیمت فروش آن با کیفیت زغال و نه میزان تولید رابطه ای مستقیم دارد. به این معنی که حتی در سال کارگاهی به صورت انبوه زغال قلیانی تولید نماید باز تولید فروش آن تنها به نوع و کیفیت چوب و نوع عرضه زغال بستگی خواهد داشت.

تولید عمده بهترین زغال قلیانی

همه چیز درباره زغال قلیان

همه چیز درباره زغال قلیانزغال از گذشته های دور تا به امروز مورد استفاده مردم قرار می گرفته است و هنوز هم بسیاری از مردم برای کارهای مختلف از زغال استفاده می کنند.

امروزه زغال ها را به طور کلی به دو دسته زغال قلیان و زغال کبابی تقسیم بندی می کنند. زغال قلیان همان طور که از نامش پیدا، بیشتر برای قلیان استفاده می شود. این زغال می توان گفت که جسم جامد هستند.

این زغال ها به رنگ سیاه و شبیه اسفنج تولید می شوند. معمولا زغال ها را از چوب درختان و یا گیاهان تولید می کنند. زغال در زمان سوختن نسبت به چوب و یا گیاهان انرژی بیشتری از خود تولید می کند. زغال ها از چوب درختان مختلف مانند لیمو، گردو و غیره به دست می آیند. این زغال ها می توانند کاربردهای زیادی داشته باشند.

امروزه بسیاری از مردم برای استفاده از قلیان از زغال استفاده می کنند که از جمله مهم ترین و محبوب ترین آن ها باید به زغال فشرده اشاره کرد. زغال فشرده نوع جدیدی از زغال است، که در مقایسه با دیگر زغال ها دارای کیفیت بالا می باشد. این نوع زغال، مزیت های زیادی دارد و معایب آن بسیار کم است. 

مراحل تولید زغال قلیان

امروزه زغال های قلیان به روش های مختلف تولید می شوند. از این رو، برای تولید زغال قلیان باید مراحل مختلفی را طی کرد. مراحل مختلف تولید زغال به صورت زیر است. 

– به دست آوردن چوب مورد نیاز: اولین مرحله برای تولید زغال، تهیه چوب آن است. امروزه از انواع چوب ها برای تولید زغال استفاده می شود. از جمله آن می توان به چوب لیمو، گردو و غیره اشاره کرد. بعد از این که چوب مورد نظر تهیه شد، آن را در ابعاد مورد نظر خرد کرده و سپس آماده تهیه زغال می کنند. چوب آماده برای تبدیل به زغال، باید وارد کوره شود.  

– استفاده از کوره: در این روش چوب ها با استفاده از نقاله به کوره برده می شود و کوره را روشن کرده و دریچه را می بندند. که بعد از سوختن چوب ها، جسمی بر جای می ماند که به آن زغال می گویند. از این رو، معمولا برای تهیه زغال قلیان، منقل و غیره به صورتن گسترده از قدیمی استفاده می شده است. 

– بعد از سوختن چوبها، در کوره باز می شود، و زغال های باقی مانده ناشی از سوختن چوب از آن جمع آوری و سپس پاکسازی و بسته بندی می شود. به این صورت می توان انواع زغال را در چوب درختان تولید و به بازار عرضه نمود. 

انواع زغال و روش استفاده از آنها

انواع زغال و روش استفاده از آنهازغال ها را می توان بر اساس روش تولید و همچنین چوب استفاده شده در تولید آنها به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد. بر اساس این که زغال ها از چه نوع چوبی تولید شده اند می توان به زغال زغال لیمو، زغال بلوط و غیره اشاره کرد.

از دیگر نوع زغال ها باید به زغال فشرده صادراتی و یا زغال کبابی و بریکت اشاره  کرد. هر کدام از این زغال ها با استفاده از روش خاص و منحصر به فرد تهیه و تولید می شود. از این رو، می توان آنها را به دسته های مختلف تقسیم بندی کرد.

برای نمونه زغال لیمو از چوب درختان مرکبات تهیه می شود، که زغال حاصل از سوختن این مرکبات می باشد.  روش استفاده از این زغال ها هم بر اساس نوع آن می تواند متفاوت باشد. ولی با این حال، به طور کلی باید گفت که برای استفاده از انواع زغال، باید ابتدا زغال را روشن نمود.

برای روشن کردن آن باید، زغال را آغشته به ماده و یا ژله های آتش زا که امروزه در بازار وجود دارد، کرد و سپس با استفاده از ابزارها و وسایلی که همه ما آنها را دیده ایم، با چرخاندن آن سبب

شعله ور شدن زغال شویم. بعد از این که زغال شعله ور شد، باید آن را برداشته و بر روی قلیان بگذاریم و شروع به استفاده کنیم. به این صورت زغال روشن شده و سبب سوختن تنباکو می شود. 

علاوه بر آنچه که گفته شد، باید انواع زغال ها را به دسته کلی زغال کبابی، کافه ای، زغال قلیانی و زغال نارگیلی تقسیم کرد. زغال کبابی، زغالی است که در زمان سوخت بو و جرقه ای از خود ندارند.

این زغال، زمانی که به صورت کامل شعله ور شدن، نیاز به باد زدن مداوم ندارد. این زغال ها، امروزه در بسته های و شکل های بسیار کوچک تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. نوع دوم زغال، زغال کافه ای است. این زغال از چوب درختان مرکبات درست می شود.

این فرق این زغال با سایر زغال ها، شکل و ظاهر آن است. این زغال دارای شکل خاص و مشخصی نیست  و بیشتر در قهوه خانه ها و سفره خانه های سنتی استفاده می گردد. نوع سوم زغال، قلیان است. این نوع زغال، از چوب تهیه می شود. این زغال ها ظاهر براق و سیاهی دارند. زغال های قلیان شکاف ندارند و کیفیت بالایی نیز دارند. 

نوع چهارم زغال، زغال بامبو است. زغال بامبو دارای زمان سوخت بالا و پیوسته است. به راحتی این زغال می سوزد و خاکستر بعد از خواستن به اطراف نمی ریزد. علاوه بر این ها، طعم و عطر قلیان را تغییر نمی دهد.

در نهایت باید به زغال نارگیل اشاره کرد. این زغال نیز بسیار با کیفیت است. حرارت زیاد و ماندگاری طولانی دارد. مهم ترین ویژگی که این زغال دارد، سازگاری زیاد آن با محیط زیست است. نکته مهم در تولید این زغال این است که برای تولید هیچ گونه درختی بریده نمی شود و تنها از پوسته نارگیل به دست می آید. 

مطالب اختصاصی در مورد زغال قلیان

زغال ها بر اساس کیفیت، نوع بسته بندی و روش تهیه، کیفیت چوب و غیره دارای کیفیت های مختلفی می باشد. این زغال ها دارای ویژگی های مختلف و متنوعی می باشند، که از جمله مهم ترین و اصلی ترین ویژگی یک زغال خوب می توان به سیاه بوده آن و همچنین براق بوده آن اشاره کرد. علاوه بر این باید، گفت که یک زغال خوب، معمولا شکاف ندارند.

از این رو، وقتی بر روی زغال، شکاف های متعددی را مشاهده می کنید، در این صورت بدانید، که این نوع زغال کیفیت لازم و خوبی را ندارد. از دیگر ویژگی ها و خصوصیاتی که در مورد زغال ها می توان گفت، این است، که وقتی یک زغال خوب را می شکنید، صدای فلز می دهد. این ها همه از جمله ویژگی ها و خصوصیات بهترین نوع زغال می باشند.

در میان انواع زغال قلیان، باید گفت که زغال لیمو بهترین و مرغوب ترین نوع زغال است. که از تنه درختان مرکبات به ویژه لیمو تولید می شود. از جمله ویژگی های که این نوع زغال دارد، سوختن آرام و یکنواخت آن است. و به همین دلیل، بیشتر برای قلیان مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ها، مدت زمانی که زغال لیمو می تواند روشن بماند در مقایسه با دیگر زغال ها بیشتر است و گازهای سمی کمتری از خود متصاعد می کند. 

از دیگر موضوعاتی که درباره زغال باید به آن اشاره کرد، تفاوت بین انواع زغال ها می باشد. بین زغال های لیمو، زغال فشرده و غیره تفاوت های زیادی دارد، از این رو، باید، حتما در زمان خرید به آن دقت و توجه داشت. 

سوالات متداول در مورد زغال قلیان

سوالات متداول در مورد زغال قلیاندر زمان خرید زغال، برای بسیاری از افراد سوالات مختلفی به وجود می آید. از جمله این سوالات می توان به این موارد اشاره کرد: 

  • بهترین زغال از چوب کدام درختان به وجود می آید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بهترین زغال، زغالی است که از چوب درختان انواع مرکبات تولید می شوند. این نوع زغال ها همراه بهترین انتخاب هستند. 
  • برای قلیان میوه ای کدام زغال خوب است؟ امروزه بسیاری از قلیان ها میوه ای هستند. از این رو، برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آمده است، که برای قلیان میوه های از کدام نوع زغال باید استفاده کرد. برای استفاده از زغال در قلیان میوه ای بهترین نوع زغال، زغال لیمو است. این نوع زغال برش خرده و به راحتی آتش می گیرد و همچنین قابلیت چرخاندن مناسبی دارد. 
  • از کجا زغال بخریم؟ از دیگر سوالات رایج در مورد زغال، مربوط به محل خرید آن است. برای خرید می توانید به این مرکز مراجعه کنید و یا با شماره های تماس درج شده در سایت با ما هماهنگ شوید و سفارش خود را ثبت نماید. 
  •  زغال فشرده چیست؟ همان طور که گفتیم، زغال ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، که یکی از مهم ترین آنها زغال فشرده است. زغال فشرده را به نام زغال بریکت هم می شناسند. این زغال از گرد زغال پوب و یا خاک اره تولید می شود. از این رو، این زغال ها معمولا ارزان تر از سایر زغال ها می باشند. 
  • زغال لیمو چیست؟ زغال لیمو بهترین نوع زغال برای قلیان است. این زغال از تنه درختان مرکبات تولید می شود و بهترین کیفیت را دارد. مقدار سموم و مواد مضری که در زمان استفاده از آن متصاعد می شود، بسیار کم است. روان سوختن و ماندگاری بیشتر از دیگر ویژگی های این نوع زغال است. 

عوامل موثر در قیمت گذاری زغال قلیان

زغال ها امروز با تنوع بالا و کیفیت های مختلف در بازار وجود دارند. این نوع از زغال ها دارای قیمت های متنوعی می باشد. قیمت زغال در زمان خرید از جمله فاکتورهای مهم و مورد توجه است. قیمت های زغال قلیان بر اساس معیارهای مختلف و متفاوت نرخ گذاری می شود. بنابراین می توان دگفت که قیمت گذاری زغال بر اساس این فاکتورها و معیارها تعیین می گردد. 

  • نوع زغال: بر اساس این که زغال از چه نوعی می باشد، می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد. زغال لیمو، معمولا دارای کیفیت بالا می باشد و قیمت بالایی دارد. در حالی که زغال فشرده به دلیل تولید از گرد به وجود آمده ناشی از تولید زغال و غیره درست می شود ارزان تر است. 
  • برند زغال: بر اساس این عامل که زغال ها در کدام کارگاه و کجا تولید شده اند، قیمت ها می تواند متفاوت باشد. زغال های فشرده که به زغال های چینی هم شهرت دارند، ارزان تر از سایر زغال ها می باشند. در حالی که زغال جهرم به دلیل برند بودن و داشتن کیفیت بالا قیمت بیشتری دارند. 
  • صادراتی بودن: کالاهای صادراتی معمولا از کیفیت بیشتری برخوردارند. از این رو، زغالی هایی که با هدف صادرات تولید می شوند، قیمت بیشتری نسبت به زغال های معمولی و زغال های که مصرف داخلی دارند می باشد. 

با توجه به این فاکتورها و عوامل اقتصادی می توان گفت که قیمت و نرخ گذاری زغال ها متفاوت است. با این اساس، هر ساله قیمت همه نوع زغال ها بر اساس فاکتورهای اقتصادی توسط سازمان ها و اصناف مربوطه تعیین می شود و سپس به همه فروشگاه ها و فروشندگان زغال در سراسر کشور اعلام می شود. فروشندگان در سرتاسر کشور، موظف هستند، بر اساس نرخ های تعیین شده توسط مراکز مربوطه تعیین می شود،زغال را به فروش برسانند. ولی با این حال، خرید از مرکز معتبر و از تولیدی می تواند خرید بسیار مناسب و خوبی باشد. 

شرکت تولید کننده زغال قلیان در شمال

شرکت تولید کننده زغال قلیان در شمالشمال کشور دارای جنگل ها و درختان انبوه است. از این رو، تولید زغال در این منطقه می توان به صرفه تر و مناسب تر از سایر نقاط کشور باشد. به همین دلیل امروزه شرکت تولید کننده زغال قلیان در شمال کشور به تولید انواع زغال می پردازد. زغال های تولید شده در این شرکت، همگی از کیفیت بسیار بالا برخوردار بوده  و می تواند بخش زیادی از نیازهای داخلی را تامین کرد و حتی به کشورهای همسایه صادر شود.

تولید زغال در این شرکت با استفاده از فناوری های روز دنیا و با استفاده از افراد مجرب و متخصص انجام می شود. از این رو، زغال های تولید شده بهترین کیفیت را دارند. کیفیت زغال های تولید شده در این شرکت در همه نوع های زغال بسیار بالا هستند. از این رو، خریداران می توانند برای خرید به این شرکت مراجعه کنند.

مراجعه و خرید عمده از این شرکت می تواند مزیت های زیادی به دنبال داشته باشد. از جمله این مزیت ها، باید به خرید به صورت عمده اشاره کرد. علاوه بر این قیمت ها بسیار ارزان و مناسب تمام می شود. چرا که همه سودجوها و واسطه ها از روند توزیع و پخش حذف می شوند و به همین دلیل زغال های با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی می رسد. 

🔹 مجموعه زغال بریشان شما را به خرید بهترین انواع زغال ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که زغال خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید