با مصرف زردآلو خشک شده از ابتلا به بیماری های خونی پیشگیری کنید

برای هضم خوب است. زردآلو خشک شده سرشار از ویتامین های گروه B (B1 و B2)، A، C، PP و همچنین مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر و سدیم است. آنها بافت استخوانی بدن را تقویت می کنند و ایمنی را تقویت می کنند.

فیبر کار دستگاه گوارش را عادی می کند، یبوست را برطرف می کند، سموم و سموم را از بدن دفع می کند و کبد را پاکسازی می کند. شمارش خون را بهبود می بخشد. ویتامین K در فرآیند لخته شدن خون نقش دارد و از خونریزی بیش از حد جلوگیری می کند.

زردآلو خشک منبع عالی ویتامین K است، بنابراین مصرف آن به افرادی که از اختلالات لخته شدن خون رنج می برند توصیه می شود.

از سلامت قلب و روده حمایت می کند. زردآلو خشک به دلیل محتوای بالای منیزیم و پتاسیم، از سلامت قلب حمایت می کند و از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند.

زردآلو خشک شده

به دلیل توانایی آن در عادی سازی کار روده ها، منجر به بهبود گردش خون در اندام های لگن می شود. برای زنان باردار مفید است. زنان باردار همچنین باید به طور منظم زردآلو خشک بخورند تا بدن را با آهن پر کنند تا از ایجاد کم خونی جلوگیری کنند.

کمبود این ماده معدنی می تواند بر جنین تأثیر منفی بگذارد. یک مشت زردآلو خشک حاوی حدود 15 درصد از ارزش روزانه آهن و همچنین مقادیر زیادی مس و کبالت است. از جمله، زردآلو خشک حاوی مواد لازم برای یک زن باردار است، یعنی: اسید فولیک، پتاسیم، کلسیم و منیزیم.

یکی از مشکلات رایج در دوران بارداری، نقض فرآیندهای مرتبط با هضم است. همانطور که قبلاً ذکر شد، زردآلو خشک به تنظیم روند کمک می کند و از کند شدن روده در هنگام رشد کودک جلوگیری می کند. زردآلو خشک در درمان یبوست بسیار عالی عمل می کند.

اما اگر در کار روده ها اختلال ایجاد شود، می تواند منجر به افزایش تشکیل گاز شود. دلیل این امر قند و فیبر رژیمی است: با خوردن آنها، باکتری هایی که در روده زندگی می کنند باعث افزایش تولید گاز می شوند.

بنابراین، جای تعجب نیست که بعد از زردآلو خشک می توانید در ناحیه روده احساس ناراحتی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.