با استفاده از خیارشور حلب کیفیت خواب خود را بالا ببرید

این امکان وجود دارد که در بسیاری از میزها در میان دیگر تاپاهای قابل توجه تر مورد توجه قرار نگیرند، اما ترشی ها جزء ضروری پیش غذاها و میان وعده های مورد علاقه ما بوده، هستند، و همیشه خواهند بود.

خیارشور حلب طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است.

غوره های معمولی، زیتون یا پیاز از محبوب ترین ها هستند، اما موارد دیگری نیز وجود دارند که ما را مجبور می کنند به غذاهای دیگر دنیا سفر کنیم.

ما متوجه می‌شویم که این تنقلات گیاهی خوشمزه چیست، چه خواص و فوایدی برای سلامتی دارند و چه کاربردهای اصلی آشپزی آنها را دارد.

آیا اشتهایمان را باز می کنیم؟

ترشی ها غذاهایی هستند که در محلول نمک یا سرکه غوطه ور و نگهداری می شوند و خود به خود یا با افزودن یک باکتری غذایی مانند لاکتوباسیلوس پلانتاروم تخمیر می شوند.

خیارشور

این فرآیند باعث کاهش PH غذا و افزایش اسیدیته می شود که باعث می شود عمر مفید طیف گسترده ای از سبزیجات برای مدت طولانی (ماه ها یا حتی سال ها) به ویژه میوه ها، سبزیجات یا سبزیجات حفظ شود.

در مورد هر کدام از ترشی صحبت می کنیم، دو روش وجود دارد که می توان این فرآیند نگهداری را انجام داد .

می توان آن را با استفاده از فرآیند آب نمک که در آن غذا با قندهای خود در مخلوطی از آب و نمک تخمیر می شود یا با افزودن سرکه که اسیدهای آن عمل نگهدارنده سبزیجات را انجام می دهد، ترشی کرد.

بیایید با جزئیات بیشتر ببینیم که هر یک از آنها از چه چیزی تشکیل شده است.

اول از همه، ترشی های تخمیر شده وجود دارند ، یعنی آنهایی که با فرآیند آب نمک درست می شوند.

در این صورت سبزی را وارد محلول آب و نمک کرده و مدتی نگه می دارند تا قندهای خود را با اثر باکتری های اسید لاکتیک تخمیر کنند.

این زمان به ماهیت غذا، دمایی که در آن یافت می شود و نسبت آب و نمک اضافه شده بستگی دارد، اما معمولاً بین یک تا دو ماه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.