بادام زمینی در گیلان لکنت زبان کودکی را درمان کرد

بادام زمینی دارای چربی بسیار بالایی است. بخش بزرگی از برداشت بادام زمینی جهان برای تولید روغن بادام زمینی استفاده می شود.

محتوای چربی آن از 44 تا 56 درصد متغیر است و عمدتاً از چربی های تک و چند غیراشباع، عمدتاً از اسیدهای اولئیک و لینولئیک تشکیل شده است.

بادام زمینی در گیلان منبع خوبی از پروتئین است. محتوای پروتئین آن بین 22 تا 30 درصد از کل کالری آن است که بادام زمینی را به منبع عالی پروتئین گیاهی تبدیل می کند.

بادام زمینی حاوی کربوهیدرات کمی است. در واقع، محتوای کربوهیدرات آن تنها حدود 13-16٪ از وزن کل آن است. کربوهیدرات کم؛ بادام زمینی سرشار از پروتئین، چربی و فیبر است.

شاخص گلیسمی پایینی دارد که نشان می دهد کربوهیدرات ها با چه سرعتی بعد از غذا وارد جریان خون شما می شوند. این یکی از عواملی است که بادام زمینی را برای مصرف افراد دیابتی مناسب می کند.

بادام زمینی در گیلان

بادام زمینی منبع عالی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است، از جمله:

بیوتین: بادام زمینی یکی از غنی ترین منابع بیوتین است که در دوران بارداری اهمیت ویژه ای دارد. مس: رژیم غذایی غربی به طور کلی از نظر مس فقیر است. کمبود آن می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامت قلب داشته باشد.

فولات: همچنین به عنوان ویتامین B9 یا اسید فولیک شناخته می شود، فولات دارای عملکردهای ضروری بسیاری است و به ویژه در دوران بارداری مهم است.

ویتامین E: یک آنتی اکسیدان قوی، این ویتامین اغلب به مقدار زیاد در غذاهای چرب یافت می شود. فسفر: بادام زمینی منبع غنی فسفر است، ماده معدنی که نقش مهمی در رشد و نگهداری بافت های بدن دارد.

منیزیم: اعتقاد بر این است که مصرف کافی منیزیم از بیماری قلبی محافظت می کند. علیرغم اینکه بادام زمینی سرشار از چربی و کالری است، به نظر نمی رسد که باعث افزایش وزن شود.

در واقع، برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف بادام زمینی می تواند به حفظ وزن سالم و کاهش خطر چاقی کمک کند. مطالعه دیگری نشان داد که وقتی 89 گرم بادام زمینی به مدت 8 هفته به رژیم غذایی روزانه بزرگسالان سالم اضافه شد، آنطور که انتظار می رفت وزن اضافه نکردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.