انگور عسگری شیراز را جایگزین قهوه برای پیشگیری از خواب آلودگی کنید

انگور عسگری شیراز ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند. انگور حاوی بسیاری از مواد معدنی لازم برای سلامت استخوان است.

از جمله پتاسیم، منگنز، و ویتامین های B، C و K، که به جلوگیری از پوکی استخوان، وضعیتی که منجر به استخوان های شکننده می شود، کمک می کند.

علاوه بر این، مطالعات حیوانی و انسانی نشان می دهد که رسوراترول ممکن است تراکم استخوان را بهبود بخشد.

به عنوان مثال، در یک مطالعه 8 هفته‌ای، موش‌هایی که پودر انگور منجمد شده تغذیه شدند، نسبت به موش‌هایی که پودر را دریافت نکردند، جذب استخوان و حفظ کلسیم بهتری داشتند.

علاوه بر این، یک مطالعه 2 ساله در زنان یائسه نشان داد که مصرف 75 میلی گرم رسوراترول دو بار در روز، تراکم مواد معدنی استخوان را بهبود می بخشد و از دست دادن استخوان را کاهش می دهد و خطر شکستگی های عمده و شکستگی لگن را کاهش می دهد.

با این حال، مطالعات انسانی در حال حاضر وجود ندارد. ممکن است در برابر باکتری ها و قارچ ها محافظت کند.

چندین ترکیب موجود در انگور ممکن است در برابر میکروارگانیسم های مضر محافظت کنند. به عنوان مثال، رسوراترول دارای خواص ضد میکروبی است که از رشد باکتری ها و قارچ هایی مانند کمپیلوباکتر ژژونی و کاندیدا آلبیکنس جلوگیری می کند.

همچنین ممکن است از بیماری های ناشی از غذا محافظت کند. هنگامی که به انواع مختلف غذا اضافه می شود، رزوراترول به جلوگیری از رشد باکتری های مضر مانند E. coli کمک می کند.

انگور عسگری شیراز

از دیگر ترکیبات موجود در انگور با فعالیت ضد میکروبی می توان به آنتوسیانین ها اشاره کرد که ممکن است دیواره سلولی باکتری را از بین ببرد.

در نهایت، انگور منبع خوبی از ویتامین C است که به دلیل فواید سیستم ایمنی آن به خوبی شناخته شده است. ممکن است علائم پیری را کاهش دهد و طول عمر را افزایش دهد.

ترکیبات گیاهی موجود در انگور ممکن است بر پیری و طول عمر تأثیر بگذارد. به خاطر داشته باشید که این فواید فقط در مطالعات حیوانی دیده شده است.

تحقیقات نشان می دهد که رسوراترول ممکن است با تقلید از اثرات مفید محدودیت کالری، مانند کاهش استرس اکسیداتیو، افزایش مقاومت در برابر استرس، و بهبود پاسخ التهابی، علائم پیری را به تاخیر بیندازد.

علاوه بر این، رسوراترول ژن SirT1 را فعال می‌کند که با رژیم‌های غذایی کم کالری فعال می‌شود و با طول عمر بیشتر مرتبط است.

رسوراترول همچنین سیرتوئین را فعال می کند، پروتئینی که فرآیندهای سلولی مانند پیری و مرگ سلولی را تنظیم می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.